poniedziałek, 8 października 2018

Nowe wersje silników szachowych!


Na stronie Chess Engines Diary w dziale "download" pojawiły się nowe wersje silników szachowych.

Jest również sporo partii szachowych, programów i innych plików związanych z szachami.




sobota, 21 lipca 2018

Sukces na Drużynowych Mistrzostwach Juniorek w szachach - jest złoty medal!


Dwie polskie drużyny uczestniczyły w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18, które były rozgrywane od 11 do 19 lipca 2018 w Bad Blankenburg.

Świetnie zagrała dwu-osobowa ekipa Polek, które mając trzeci numer startowy zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal!


MDrużynaPartie  +   =   -  TB 1  TB 2  TB 3 
1Poland75201273,010,5
2Romania7331959,08,5
3Germany I7331956,08,5
4Czech Republic7412941,57,5
5Germany III7241848,08,0
6Slovenia I7403847,07,5
7Serbia7241845,07,5
8Hungary7232757,58,0
9Croatia7232743,07,0
10Germany II7313733,06,5
11Israel7223643,07,5
12Germany IV7142636,06,0
13Slovenia II7223635,06,5
14Turkey7133540,56,0
15Slovakia7133535,56,5

Na pierwszej desce zagrała Julia Antolak zdobywając 4,5 pkt. (z 7 partii). Na szachownicy drugiej wystąpiła Oliwia Kiołbasa i uzyskała 6 pkt.
Kapitanem reprezentacji był Waldemar Kozłowski.

Niestety, zawiedli chłopcy. Polacy mieli drugi numer startowy, ale po porażce na finiszu zajęli miejsce 5.


MDrużynaPartie  +   =   -  TB 1  TB 2  TB 3 
1Romania752012123,518,0
2Austria73319112,016,0
3Germany I74129103,016,0
4Belarus7331999,015,0
5Poland73228117,016,5
6Slovenia7322889,514,0
7Germany II7403884,514,5
8Israel7223688,514,5
9Slovakia7223659,012,5
10Czech Republic7223658,012,5
11Hungary7214562,513,0
12Germany III7205459,512,0
13Denmark7124457,010,5
14Turkey7124456,511,0

W polskiej drużynie zagrali:
Deska 1 - Igor Janik – 3,5 pkt.
Deska 2 - Szymon Gumularz – 4,5 pkt.
Deska 3 – Paweł Teclaf 4,5 pkt.
Deska 4 – Antoni Szustakowski 4,0 pkt.
Kapitanem reprezentacji był Jędrzej Długosz

Strona Turnieju



sobota, 3 marca 2018

Blog "Tylko Szachy" - dużo nowych artykułów


Tak jak informowaliśmy wcześniej, ten blog nie jest już dalej rozwijany. Jak się okazuje jednak nadal 200-300 osób dziennie go odwiedza.
Zapraszamy gości na blog "Tylko szachy", który jest kontynuacją tej strony.

W styczniu 2018 opublikowaliśmy 78 wpisów - tutaj.

Było między innymi o Gambicie Peruwiańskim, kobiecej Bundeslidze czy też o dobrym występie Polaków w Mariańskich Łaźniach.

Dużo tematów podjęliśmy również w lutym 2018 ( 72 wpisy) - tutaj.

Napisaliśmy między innymi o pułapkach debiutowych czy o wynikach turnieju dla juniorów w Tczewie.



czwartek, 15 lutego 2018

wtorek, 3 października 2017

W Orzyszu tworzy się klub szachowy. Spotkanie organizacyjne 12 października 2017

Orzysz, centrum handlowe. By Totoro - Praca własna, CC BY 2.5

Miłośnicy szachów z Orzysza i okolic mogą być zadowoleni. W dniu 12 października odbędzie się spotkanie założycielskie Uczniowskiego Klubu Sportowym "Zawisza" który będzie prowadził zajęcia szachowe.
Organizatorzy zapraszają w czwartek, 12 października o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Orzyszu.






piątek, 14 października 2016

Blog: "Tylko szachy" - czyli nowości ze świata szachowego



Sporo nowości pojawiło się na blogu "Tylko szachy", który jest kontynuacją tej strony.

I tak:

 W sierpniu opisaliśmy warunki w jakich grają juniorzy w Afryce. Chyba musimy się wstydzić :(

Również w sierpniu napisaliśmy o Mistrzostwach Świata w szachach do lat 20. Kiedyś mieliśmy tu sukcesy, teraz dokładamy bierki do szachownicy.

Wiele było o silnikach szachowych. Pojawiła się miedzy innymi nowa wersja Fizbo, silnika który puka do czołowej dziesiątki na liście rankingowej JCER.

Było też o ogromnym sukcesie polskich szachów: srebrny medal na Olimpiadzie w Baku.
Brawo!

Napisaliśmy też o tradycyjnym Turnieju o Puchar Zamku Malborskiego. 
Triumfował Przemysław Koc!

Oczywiście, cały czas informowaliśmy o turniejach i testach silników szachowych. Tu mamy turniej, który wygrał silnik szachowy Laser.

Było też o wydawnictwach szachowych w formacie pdf.


Te i wiele innych informacji znajdziecie na blogu Tylko Szachy.


czwartek, 7 lipca 2016

Blog: Tylko Szachy



Po kilku miesiącach zajrzałem na tego, starego bloga i okazuje się, że mimo, że nie jest on aktualizowany to co miesiąc zagląda na niego parę tysięcy osób!

O powodach dla których musiałem przenieść bloga na stronę "Tylko Szachy"  już wcześniej było.

Zapraszam wszystkich dotychczasowych i nowych czytelników na bloga:




czwartek, 3 marca 2016

Wiadomości szachowe styczeń, luty 2016 - na blogu "Tylko szachy"


Na blogu "Tylko szachy" (który jest kontynuacją niniejszego) w pierwszych dwóch miesiącach 2016 roku pojawiło się wiele nowych artykułów.

Zamieszczono też dużo odnośników do nowych wersji silników szachowych. 

Zapraszamy na bloga:



niedziela, 10 stycznia 2016

Nowości na blogu szachowym - ostatni kwartał 2015


Na blogu "Tylko szachy" (jest on kontynuacją niniejszego) w końcówce roku 2015 pojawiło się wiele nowych wpisów, które mogą zainteresować miłośników szachów.

W październiku trwała nadal rozgrywki Jurek Chess Engines Championship - systemem pucharowym i tempem 60' + 15".

Pojawiło się również wiele nowych wersji silników szachowych, w tym wiele nowych kompilacji najlepszego obecnie silnika szachowego na świecie, na dodatek dostępnego całkowicie za darmo - Stockfish.


W listopadzie okazało się, że w Jurek Chess Engines Championship zwyciężył Komodo 9.2
Było również wiele relacji z turniejów szachowych w Polsce i na wiecie, gdzie sukcesy polskich szachistów przeplatały się z porażkami. 

Było zamieszczonych wiele ciekawych partii, w tym miniatury w klubie 13 (czyli partie zakończone przed 13 posunięciem).

Zapraszam na bloga Tylko szachy




środa, 30 września 2015

Co nowego w świecie szachów we wrześniu?

W tej chwili najważniejszym wydarzeniem na blogu Tylko Szachy są rozgrywki 
Jurek Chess Engines Championship.
 W tej chwili rozgrywki pucharowe (grane długim tempem 60' + 15") doszły już do ćwierćfinały, właśnie zakończył się ostatni mecz.

W miesiącu wrześniu ukazało się również wielu nowych wersji silników szachowych. Wszystko wskazuje na to, że może dojść do detronizacji Stockfisha!

Zapraszam do czytania bloga "Tylko Szachy"


Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal