Ceneo

Motoryzacja - porównaj ceny

wtorek, 22 stycznia 2019

Nowe wersje silników szachowych: MZFish080119 Bagatur 1.5g Sting sf 12 TomitankChess 3.0 Stockfish 19011016 Topple 0.3.3 Xiphos 0.4.18 Jumbo 0.6.96 Winter 0.4 Andscacs 0.95045 Nawito 1812 ProDeo 2.91 SugaR ICCF 080119 Bagatur 1.6 Raubfisch X39e3-cluster3 and GTZ18e3-cluster3 AcquaD 3.2.26 CT800 1.33 Francesca 0.21


Silnik do pobrania AutorJCER Type
MZFish080119 Marco Zerbinati 3385 UCI
Bagatur 1.5g Krasimir I. Topchiyski2181 UCI
Sting sf 12 Marek Kwiatkowski 2945 UCI
TomitankChess 3.0 Tamás Kuzmics 2321 UCI (java)
Stockfish 19011016 compiled by Joost VandeVondele 3385 UCI
Topple 0.3.3 Vincent Tang 2808 UCI
Xiphos 0.4.18 Milos Tatarevic 3108 UCI
Jumbo 0.6.96 Sven Schüle 2219 winboard
Winter 0.4 Jonathan Rosenthal, Jonathan Maurer, Jonas Kuratli
2341
UCI
Andscacs 0.95045 Daniel Jose Queralto 3397 UCI
Nawito 1812 Ernesto Torres 2340 winboard
ProDeo 2.91 Ed Schroeder 2504 winboard/UCI
SugaR ICCF 080119 Marco Zerbinati 3364 UCI
Bagatur 1.6 Krasimir I. Topchiyski
2181 UCI
Raubfisch X39e3-cluster3 and GTZ18e3-cluster3 Frank Karl Werner and Max Fehler 3396 UCI
AcquaD 3.2.26 Giovanni Di Maria --- UCI
CT800 1.33 Rasmus Althoff
2059 UCI
Francesca 0.21 Tom King 3378 winboard


czwartek, 27 grudnia 2018

Nowe wersje silników szachowych: Stockfish and CorChess 13.12.2018 Wasp 3.50 Winter 0.3 Cheese 2.00 Raubfisch X39e2b3 and GTZ18e2b3 Rofchade 2.0 Rubichess 1.2.1 ProDeo 2.9b (Rebel) Andscacs 0.95 (Windows and Linux) SugaR ICCF PrO 191218 ChessBrainVB 3.72 TCEC Ronja 0.8.0 Nemeton 1.8 Minic 0.23 Wasp 3.50 fix2 Raubfisch X39e2b1 and GTZ18e2b1 Raubfisch X39e2b2 and GTZ18e2b2


Silnik do pobrania AutorJCER Type
Stockfish and CorChess 13.12.2018 compiled by I. Ivec 3391 UCI
Wasp 3.50 John Stanback2861 UCI
Winter 0.3 Jonathan Rosenthal, Jonathan Maurer, Jonas Kuratli 2250 UCI
Cheese 2.00 Patrice Duhamel 2473 UCI
Raubfisch X39e2b3 and GTZ18e2b3 Frank Karl Werner and Max Fehler 3396 UCI
Rofchade 2.0 Ronald Friederich ---- UCI
Rubichess 1.2.1 Andreas Matthies 2445 UCI
ProDeo 2.9b (Rebel) Ed Schroeder 2517 winboard/UCI
Andscacs 0.95 (Windows and Linux) Daniel Jose Queralto
3091
UCI
SugaR ICCF PrO 191218 Marco Zerbinati 3360 UCI
ChessBrainVB 3.72 TCEC Evgeniy Korniloff 2833 winboard
Ronja 0.8.0 James Swafford 1067 winboard (java)
Nemeton 1.8 Stan Arts 2247 winboard
Minic 0.23 Vivien Clauzon
---- UCI
Wasp 3.50 fix2 John Stanback 2861 UCI
Raubfisch X39e2b1 and GTZ18e2b1 Frank Karl Werner and Max Fehler 3396 UCI
Raubfisch X39e2b2 and GTZ18e2b2 Frank Karl Werner and Max Fehler
3396 UCI

poniedziałek, 8 października 2018

Nowe wersje silników szachowych!


Na stronie Chess Engines Diary w dziale "download" pojawiły się nowe wersje silników szachowych.

Jest również sporo partii szachowych, programów i innych plików związanych z szachami.




sobota, 21 lipca 2018

Sukces na Drużynowych Mistrzostwach Juniorek w szachach - jest złoty medal!


Dwie polskie drużyny uczestniczyły w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18, które były rozgrywane od 11 do 19 lipca 2018 w Bad Blankenburg.

Świetnie zagrała dwu-osobowa ekipa Polek, które mając trzeci numer startowy zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal!


MDrużynaPartie  +   =   -  TB 1  TB 2  TB 3 
1Poland75201273,010,5
2Romania7331959,08,5
3Germany I7331956,08,5
4Czech Republic7412941,57,5
5Germany III7241848,08,0
6Slovenia I7403847,07,5
7Serbia7241845,07,5
8Hungary7232757,58,0
9Croatia7232743,07,0
10Germany II7313733,06,5
11Israel7223643,07,5
12Germany IV7142636,06,0
13Slovenia II7223635,06,5
14Turkey7133540,56,0
15Slovakia7133535,56,5

Na pierwszej desce zagrała Julia Antolak zdobywając 4,5 pkt. (z 7 partii). Na szachownicy drugiej wystąpiła Oliwia Kiołbasa i uzyskała 6 pkt.
Kapitanem reprezentacji był Waldemar Kozłowski.

Niestety, zawiedli chłopcy. Polacy mieli drugi numer startowy, ale po porażce na finiszu zajęli miejsce 5.


MDrużynaPartie  +   =   -  TB 1  TB 2  TB 3 
1Romania752012123,518,0
2Austria73319112,016,0
3Germany I74129103,016,0
4Belarus7331999,015,0
5Poland73228117,016,5
6Slovenia7322889,514,0
7Germany II7403884,514,5
8Israel7223688,514,5
9Slovakia7223659,012,5
10Czech Republic7223658,012,5
11Hungary7214562,513,0
12Germany III7205459,512,0
13Denmark7124457,010,5
14Turkey7124456,511,0

W polskiej drużynie zagrali:
Deska 1 - Igor Janik – 3,5 pkt.
Deska 2 - Szymon Gumularz – 4,5 pkt.
Deska 3 – Paweł Teclaf 4,5 pkt.
Deska 4 – Antoni Szustakowski 4,0 pkt.
Kapitanem reprezentacji był Jędrzej Długosz

Strona Turnieju



sobota, 3 marca 2018

Blog "Tylko Szachy" - dużo nowych artykułów


Tak jak informowaliśmy wcześniej, ten blog nie jest już dalej rozwijany. Jak się okazuje jednak nadal 200-300 osób dziennie go odwiedza.
Zapraszamy gości na blog "Tylko szachy", który jest kontynuacją tej strony.

W styczniu 2018 opublikowaliśmy 78 wpisów - tutaj.

Było między innymi o Gambicie Peruwiańskim, kobiecej Bundeslidze czy też o dobrym występie Polaków w Mariańskich Łaźniach.

Dużo tematów podjęliśmy również w lutym 2018 ( 72 wpisy) - tutaj.

Napisaliśmy między innymi o pułapkach debiutowych czy o wynikach turnieju dla juniorów w Tczewie.



czwartek, 15 lutego 2018

Trwa liga silników szachowych JCER - tempem P-60'


Trwają rozgrywki ligi silników szachowych JCER. 10 grup podzielonych na ligi gra tempem P-60', pozostałe silniki tempem P-3' + 3".

Więcej Tutaj




wtorek, 3 października 2017

W Orzyszu tworzy się klub szachowy. Spotkanie organizacyjne 12 października 2017

Orzysz, centrum handlowe. By Totoro - Praca własna, CC BY 2.5

Miłośnicy szachów z Orzysza i okolic mogą być zadowoleni. W dniu 12 października odbędzie się spotkanie założycielskie Uczniowskiego Klubu Sportowym "Zawisza" który będzie prowadził zajęcia szachowe.
Organizatorzy zapraszają w czwartek, 12 października o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Orzyszu.






piątek, 14 października 2016

Blog: "Tylko szachy" - czyli nowości ze świata szachowego



Sporo nowości pojawiło się na blogu "Tylko szachy", który jest kontynuacją tej strony.

I tak:

 W sierpniu opisaliśmy warunki w jakich grają juniorzy w Afryce. Chyba musimy się wstydzić :(

Również w sierpniu napisaliśmy o Mistrzostwach Świata w szachach do lat 20. Kiedyś mieliśmy tu sukcesy, teraz dokładamy bierki do szachownicy.

Wiele było o silnikach szachowych. Pojawiła się miedzy innymi nowa wersja Fizbo, silnika który puka do czołowej dziesiątki na liście rankingowej JCER.

Było też o ogromnym sukcesie polskich szachów: srebrny medal na Olimpiadzie w Baku.
Brawo!

Napisaliśmy też o tradycyjnym Turnieju o Puchar Zamku Malborskiego. 
Triumfował Przemysław Koc!

Oczywiście, cały czas informowaliśmy o turniejach i testach silników szachowych. Tu mamy turniej, który wygrał silnik szachowy Laser.

Było też o wydawnictwach szachowych w formacie pdf.


Te i wiele innych informacji znajdziecie na blogu Tylko Szachy.


Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal