wtorek, 24 czerwca 2014

Jurek Chess Engines Rating. Pierwsze testy nowych silników szachowych: Deuterium 14.2.33.276, SmarThink 1.60, Rhetoric 1.4, Sjakk 2.1, NoraGrace 1.0 i Orion 0.2

2014.06.23-24 JCER Test New Versions Engines

MSilnikPkt.DeSmRhGoSjChNoOrS-B
1Deuterium 14.2.33.276 x6424.0/28· ·· ·==1=0=1111111=11=11111111111 276,50 
2SmarThink 1.60 x64 24.0/28==0=· ·· ·==11111=1111111111111111 265,25 
3Rhetoric 1.4 x64 18.5/281=00==00· ·· ·101=1011==1=11111111 188,25 
4Godel 3.4.9 x64 16.5/280000000=010=· ·· ·=1=11=1111111111 137,75 
5Sjakk 2.1 x64 12.5/280=0000000100=0=0· ·· ·01=1111111=1 95,25 
6Cheese 1.61 x64 11.0/28=0000000==0=0=0010=0· ·· ·1=11111= 86,00 
7NoraGrace 1.0 3.0/28000000000000000000000=00· ·· ·1=10 11,75 
8Orion 0.2 2.5/28000000000000000000=0000=0=01· ·· · 16,25 


112 games download, Tempo: 3' + 3", Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory
system: Windows 8.1 Home Edition (Build 9200) 64 bit książka debiutowaPerfect 2014,  Tabela i GUI: Arena 3.5

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Schweinfurt Open - kombinacja


Schweinfurt Open, 2014.06.19
Partia: Amtmann, Florian - Schleicher, Roland
Co zagrały białe?

Balaton Festival - mała kombinacja. Rozbicie pozycji króla


XXXII. Balaton Int. Chess Festival open, 2014.06.15
Partia Aczel, Gergely - Kincs, Imre

13. Gxh7+ Kxh7 14. Hh5+ Kg8 15. Gf6 dxe5 16. Wxg7+ 1-0

Z cyklu "gramy na szewca" - partia z Balaton Festiwal 2014

Kilka dni temu na Festiwalu Balaton Open Tamas Vitai zagrał "na szewca" z zawodnikiem legitymującym się rankingiem ponad 2300. Czym się to skończyło - zobaczcie sami:

IM Milan Mrdja wygrywa 19 Memoriał Bertoliniego. 20-22.06.2014 Genova, Włochy

Pełne wyniki (46 zawodników)   

FM Harald Golda wygrywa 24 Schweinfurter Open. 19- 22.06.2014 Schweinfurt, Niemcy

All results (48 players)      Games download


Sergei Ovsejevitsch wygrał Rheinland-Pfalz Open. 19-22.06.2014 Gau-Algesheim, Niemcy

Strona turnieju (fotografie, pełne wyniki)           Games download

FM Alexander Seyb wygrywa 25 Seebach Open. 19-22.06.2014 Grossenseebach, Niemcy


Pełne wyniki (134 zawodników) na stronie    

GM Leonid Milov wygrywa Rhein Main Open. 18-22.06.2014 Bad Homburg, Niemcy


Strona oficjalna turnieju 

GM Hrant Melkumyan wygrywa Open Teplice. 14-22.06.2014 Teplice, Czechy. Tazbir na 4 a Sadzikowski na 5 miejscu

Pełne wyniki (161 uczestników)     

GM Ivan Farago wygrywa 32 Balaton Open. 14-22.06.2014 Balatonboglar, Węgry

Pełne wyniki (45 zawodników)
games download

GM Aleksander Delchev wygrywa Dolomiti Open, 14-21.06.2014 Forni di Sopra, Włochy


Pełne wyniki (66 zawodników)     

GM Pavel Ponkratov wygrywa Memoriał Alechina (Master Open) w Woroneżu.12-21.06.2014 Rosja


Pełne wyniki (120 graczy)   

Szachy szpitalne


Ukazał się SmarThink 1.60 - nowa wersja silnika szachowego UCI


SmarThink, - silnik szachowy UCI
Autor - Sergei S. Markoff,  website

 SmarThink 1.60 download

Sjakk 2.1 ukazała się nowa wersja silnika szachowego UCI

Sjakk - silnik szachowy UCI
Autor - Jacob Børs Lind


Ranking JCER poprzedniej wersji Sjakk 2.0 = 2305,

Sjaak 2.1 download

niedziela, 22 czerwca 2014

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy Memoriał Józefa Kochana Koszalin 2014-08-10/2014-08-18 - komunikat

XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Szachowy, Memoriał Józefa Kochana

Termin i miejsce rozgrywek
10-18.08.2014. Obiekty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie

System i tempo gry
Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, liczonym do rankingu FIDE.
Tempo gry: 90min + 30sek na ruch

Komunikat (pełna wersja) XXV Jubileuszowego Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Memoriał Józefa Kochana Koszalin, 10-18.08.2014r. 

FM Nazar Ustianovich zwyciężył w IV Otwartych Mistrzostwach Małopolski w Szachach Szybkich P'15. Borzęcin 2014-06-21

Wyniki końcowe - 11 rund
MTyt.Nazwisko ImięFed.EloRank.Pkt.MBch.Bch.L.Z.Prog.
1FMUstianovich, NazarPOL222023008.564.0077.00654.0
2GMGrabarczyk, MirosławPOL246925008.064.5078.50551.5
3I++Tworzydło, PiotrPOL213721008.064.5077.00751.0
4kSłabek, GrzegorzPOL206922008.063.5074.50747.5
5IMNester, IhorUKR224424007.565.5079.50553.0
6IMSygulski, BogusławPOL225724007.565.0078.50549.5
7kGbyl, AndrzejPOL216922007.563.0076.50549.0
8mLewtak, DamianPOL232023007.559.5073.50644.5
9FMMarkiewicz, JerzyPOL221523007.557.5070.50745.0
10IWidła, PiotrPOL199820007.060.0073.00644.0
11kPopiołek, HubertPOL213422006.561.5074.00443.0
12kKumor, ŁukaszPOL212322006.560.0073.50544.5
13I++Lewtak, DominikPOL198321006.559.5072.50641.5
14FMShilov, SergejUKR216523006.559.5072.50545.5
15kCzernicki, BogdanPOL183122006.553.5064.50541.0
16kKawula, AndrzejPOL203622006.553.0065.50541.5
17WFMWesołowska, HannaPOL202821006.552.5064.50636.5
18IMadej, RomanPOL174220006.551.0063.00638.0
19IWąsik, JózefPOL178620006.546.5057.50632.5
20ISola, WojciechPOL173420006.052.0062.00538.5
21IMarzec, KarolPOL197420006.051.5063.00535.5
22IIKępowicz, ArturPOL177918006.051.5060.50536.0
23IITyrka, MarcinPOL018006.050.5061.50633.0
24IIPeret, RyszardPOL155818005.553.5063.50536.0
25IIIKukułka, DominikPOL144816005.552.5064.50433.0
26ITryba, AndrzejPOL020005.552.0063.00534.5
27IIPłaneta, WojciechPOL158218005.549.0058.00533.5
28IIStanek, BogumiłPOL018005.548.0055.50529.0
29IIIKilian, StanisławPOL016005.546.0056.50529.0
30IIStaroniewicz, JanuszPOL163618005.544.5056.00525.5
31IINawrot, ZbigniewPOL155418005.542.5053.50527.0
32IGregulski, ZbigniewPOL183120005.053.0064.50433.5
33kWesołowski, TadeuszPOL193022005.052.0064.50437.0
34IIIKilian, AndrzejPOL016005.048.5059.00430.0
35II+Dworak, LeszekPOL155118005.047.0059.00429.5
36IVWójcik, ArturPOL014005.045.5055.50531.0
37II+Stanaszek, MariuszPOL174418005.044.5055.00432.0
38II+Budkiewicz, MagdalenaPOL128016005.044.0052.50429.5
39
Marzec, BarbaraPOL010005.039.0046.50321.0
40IGbyl, WładysławPOL172520004.548.0056.00430.0
41IIBorowiec, JanuszPOL018004.545.5056.00326.5
42IVSowiński, JerzyPOL014004.544.0052.00323.0
43IVLechowicz, PawełPOL014004.542.0049.50424.0
44IIMisiewicz, NataliaPOL016004.541.0049.00424.5
45IICzernecki, StefanPOL018004.540.5048.00325.0
46
Lechowicz, RafałPOL010004.536.5043.00320.5
47IIIBudkiewicz, RyszardPOL016004.043.5053.50324.5
48IVKot, AgnieszkaPOL012504.040.5048.50220.0
49IVSygulski, PiotrPOL014004.038.0047.00319.0
50
Misiewicz, AgnieszkaPOL010003.536.0043.00215.0
51
Wojdak, MateuszPOL010003.032.0041.00218.0
52
Misiewicz, SebastianPOL010002.032.0038.50116.0
53
Kułak, NorbertPOL010001.534.5041.5009.0

Ukazała się książka debiutowa Deuterium - wersja 21.06.2014

Deuterium book - 21.06.2014 download

Deuterium 14.2.33.276 - ukazała się nowa wersja silnika szachowego UCI

Deuterium - silnik szachowy UCI   Website


Ranking JCER starsze wersje silnika:
Deuterium 13.1.31.113 = 2644
Deuterium 14.1.32.119 = 2629

Deuterium 14.2.33.276 download

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal