niedziela, 15 czerwca 2014

Skład reprezentacji Polski na Olimpiadę Szachową w Tromso 2014

Jan-Krzysztof Duda
Na początek dobra informacja - Zarząd PZSzach zaryzykował i postanowił wysłać na Olimpiadę 16-letniego Jana-Krzysztofa Dudę.

Kto wie, czy nie największą w tym zasługę ma Jerzy Konikowski, który na swoim blogu wielokrotnie apelował o umożliwienie debiutu na Olimpiadzie temu modemu zawodnikowi.

Skład Polskiej reprezentacji jest zresztą bardzo ciekawy - oczywiście liderem jest Radek Wojtaszek, który jak jest w formie potrafi pokonać każdego.
Skład uzupełniają doświadczeni reprezentanci: Mateusz Bartel, Grzegorz Gajewski i Bartosz Soćko.

Reprezentacja Polski Kobiet z uwagi na baby boom -:) jest odmłodzona.
Liderką pozostaje zawsze świetna w rozgrywkach drużynowych Monika Soćko.
A na kolejnych deskach zagrają: Jolanta Zawadzka, Karina Szczepkowska-Horowska, Klaudia Kulon i Marta Bartel.
Wydaje się, że to ostatnie nazwisko może być zaskoczeniem - ale życzę Marcie, by udowodniła na Olimpiadzie że miejsce w reprezentacji właśnie jej się należało. Z drugiej strony nie ma obecnie takiego talentu wśród juniorek jak Duda wśród juniorów.

1 komentarz:

  1. Jak "starzy" nie dają rady ,to trzeba stawiać na młodych.W razie czego zarządd PZSzach -ma alibi.-i o to chodzi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal