poniedziałek, 9 czerwca 2014

Norway Masters - katastrofalny błąd Caruany

Partia Kramnik - Caruana - Pozycja po 50.Wa7+

50. ...Ke8 ?? 51. Kf6 Wb6+ 52. Kg7 1-0
tymczasem po 50. ...Kf8 51. Kf6 Wb6+ był remis

8 komentarzy:

 1. Caruana nawet jeśliby nie popełnił tego błędu-to i tak by tego nie wygrał.A tak wszyscy piszą że przegrał bo popełnił błąd.To znczy że w innym przypadku by pewnie wygrał.Kramnik kontrolował partie od początku...do błędu który Caryana popełnił bo bardzo dobrze grał Kramnik.-i zmusił Caryane do błędu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bajki opowiadasz. Dobrowolne oddanie piona g6, na którym opiera się cala pozycja obronna czarnych, jest błędem tak grubym że nie powinien go popełnić żaden szachista z I kategorią, a co dopiero arcm 2770. Oczywiste o wygranej czarne nie mogły tu nawet marzyć ale remis jest prosty, oczywisty i nietrudny do uzyskania.

   Usuń
  2. Przegrał bo był słabszy !- i tyle. Wygrana wtej partii ani przez moment mu nie groziła,A to że gdyby coś zrobił tak- a nie inaczej... Gdyby babka miała wąsy to by był helikopter.!

   Usuń
 2. Caruana jest tylko człowiekiem a ludziom zdarzają się czasami momenty kompletnego zaćmienia umysłowego, w których wykonują absurdalne podstawki, Zdarzały sie one Kramnikowi, zdarzyło się teraz i Caruanie. W żaden sposób nie można na podstawie takiego przypadku wyrokować że "był słabszy" bo problem podstawek nie jest związany z siłą gry tylko z chwilową niedyspozycją psychiczną zawodnika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chłop swoje ,a baba swoje.Przegrał bo był słabszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sobie wyobraź całego arcm który grając przeciw szachiście I kategorii podstawił przez zaćmienie umysłowe hetmana i przegrał partię. I powiedz to głośno: arcm przegrywa z I kategorią bo jest słabszy. A potem zadumaj się przez chwilę nad bzdurą którą wygłosiłeś.

   Usuń
  2. Miał zaćmienie-czyli jest słaby

   Usuń
  3. Chłopie, zaćmienia zdarzają sie KAZDEMU. To jest sprawa losowa a nie kwestia lepszości- gorszosci. Dlatego na 100 partii zagranych między arcymistrzem z I kategorią I kategoria wygra może raz- ale wcale nie dlatego ze arcm jest gorszy tylko dlatego ze w tej jednej partii miał PECHA.

   Usuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal