niedziela, 31 lipca 2011

Nowa płyta Larsa Erikssona z motywem szachowym na okładce

Okładka płyty "Rust And Golden Dust"

A jednak nowa wersja DeepSaros 2.3j jest słabsza

Egzamin DeepSaros JCR 31.07.2011

MEngineScore*****
1DeepSaros 2.3h 7.5/10111½11½10½
2DeepSaros 2.3j 32bit2.5/10000½00½01½






Level: Blitz 3/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit GUI-Arena 3.0

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

Ivanhoe 53 pierwszy w drugim turnieju testowym JCR

Edycja-03Turniej-02 JCR 31.VII.2011

MEngineScoreIvRyRoCoArSpS-B
1IvanHoe999953 12.5/20ˇ ˇˇ ˇ111½0½½½101½½1½½½½½1 119,25 
2Rybka 4.1 w32 11.5/20000½ˇ ˇˇ ˇ½1½101½½11½0½111 102,25 
3RobboLito 0.85g311.0/201½½½½0½0ˇ ˇˇ ˇ0101½½½10111 102,75 
3ComStock 1.0.2a 11.0/20010½10½½1010ˇ ˇˇ ˇ1½½10½11 102,75 
5Armageddon 1.0 8.0/20½0½½00½1½½½00½½0ˇ ˇˇ ˇ1½10 78,50 
6Spike1.4 6.0/20½½½0½00010001½000½01ˇ ˇˇ ˇ 64,00 

Level: Blitz 3/0 system: Microsoft Windows XP Home 32 bit GUI-Arena 3.0

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

Nowa wersja DeepSaros 2.3j

Logo DeepSaros
Pojawiła się kolejna wersja silnika DeepSaros 2.3j. W paczce do pobrania jest wersja na nowe i stare komputery (procesory).

DeepSaros 2.3j do pobrania.

Nowa wersja silnika Supra 2.0

Logo silnika Supra

Trzeba przyznać, że silnik Supra jest niezwykle intensywnie rozwijany. Nowe wersje pojawiają się tak szybko jak promocje w supermarketach.

Niestety, jego siła gry nie jest za wysoka, do tej pory każda testowana przeze mnie wersja była odsyłana do rezerw z uwagi na niską siłę gry.
 Pewnie też z tego względu silnik nie jest notowany na najpopularniejszych listach rankingowych.
Ale ...
Autor silnika napisał, że nowa wersja Supra 2.0 - to będzie prawdziwy przełom, zostały porzucone stare i słabo spisujące się algorytmu.

Oczywiście sprawdzę to dla Was, ale teraz zachęcam do pobrania.
Supra 2.0 do pobrania.

RAPORT KOŃCOWY z badania zdarzenia lotniczego nr 192/2010/11 samolotu Tu-154M nr 101 zaistniałego dnia 10 kwietnia 2010 r. w rejonie lotniska SMOLEŃSK PÓŁNOCNY

Pierwsza strona raportu

Jest to co prawda blog poświęcony szachom, ale przecież nie samymi szachami ...
Dlatego postanowiłem zamieścić raport tzw "Komisji Millera" . Kto jak kto ale szachiści jako ludzie potrafiący myśleć analitycznie sami na podstawie lektury tego raportu potrafią wyciągnąć wnioski.

Raport "Komisji Millera" w pliku pdf do pobrania.

IvanHoe 53 zwyciężył w turnieju testowym

IvanHoe Full Tour JCR 30-31.VII.2011

MEngineScoreIvIvIvIvIvIvIvIvIvIvS-B
01IvanHoe999953 11.5/18ˇ ˇ½1½½½½11½½ 101,00 
02IvanHoe 47c 9.5/18ˇ ˇ10½½½00110 83,75 
03IvanhoeB52aE 9.5/1801ˇ ˇ½001½1½½½½ 83,00 
04Ivanhoe B47cB 9.5/18½0½1ˇ ˇ½1½½½½0111 82,00 
05IvanHoe 49BetaWH039.0/18½½ˇ ˇ½1½1½½10 80,50 
06IvanHoe 50t 8.5/18½½10½0½0ˇ ˇ½½01½½½½ 78,00 
07IvanHoe 999948i 8.5/18½½½1½0½½½0½½ˇ ˇ½1½½ 77,50 
08Ivanhoe B47cA 8.5/180010½½10½0ˇ ˇ½1 73,25 
09IvanHoe T0.4.1 w32 8.0/18½½10½½½½½½½0ˇ ˇ½1 71,00 
10IvanHoe B57d 7.5/18½½01½½0001½½½0ˇ ˇ 69,00 

















Level: Blitz 2/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit GUI-Arena 3.0

IvanHoe - paczka kilkaset wersji silnika.

Wszystkie partie turnieju do pobrania.

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

sobota, 30 lipca 2011

Oficjalne notowanie Jurek Chess Ranking na dzień 31 lipca 2011


W najnowszym notowaniu JCR na czele nadal Houdini. Powyżej czołowe 25 silników (tylko najlepsze wersje).

Pełna lista rankingowa w formacie pdf (JCR31.07.2011full).

Lista rankingowa top 60 (JCR31.07.2011single).

Critter 1.2 ponownie najlepszy





Edycja-03 Turniej-01 JCR 30.VII.2011

MEngineScoreCrHoDeFiTaStS-B
1Critter 1.2 32bit11.5/20ˇ ˇˇ ˇ0½½11½½11½½0½1½½10½½ 112,25 
2Houdini 1.5a 11.0/201½½0ˇ ˇˇ ˇ0½0110½½110½½½11 105,50 
3DeepSaros 2.3h 10.5/200½½01½10ˇ ˇˇ ˇ0½½½½½011½11 100,25 
4Fire 2.2 xTreme 9.5/200½½101½½1½½½ˇ ˇˇ ˇ½½½0½001 97,50 
5Tactico 0.1 9.5/20½0½½001½½½10½½½1ˇ ˇˇ ˇ1½½0 94,50 
6Stockfish 2.11 8.0/2001½½½½000½00½1100½½1ˇ ˇˇ ˇ 82,00 











Level: Blitz 3/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit, GUI-Arena 3.0

No i ponownie Critter 1.2 okazała się (minimalnie) lepszy od silnika Houdini 1.5a. Trzecie miejsce zajął DeepSaros 2.3h.

Wszystkie partie turnieju do pobrania (format pgn).

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

DeepSaros 2.3h - najlepszy w rodzinie

Saros FullTour JCR 29-30.VII.2011

MEngineScoreDeDeDeDeDeDeDeDeDeDeDeDeS-B
01DeepSaros 2.3h 13.5/22ˇ ˇ½011½½01½00011½111½1 143,00 
02DeepSaros 2.5c 12.5/22½1ˇ ˇ½½½½½½½½½½10½1 134,75 
03DeepSaros 2.3gs 12.5/2200ˇ ˇ0011½1½½½½11½0 134,25 
04DeepSaros 2.3hT 11.5/22½½½½11ˇ ˇ½½10½½½10010½0½1 127,25 
05DeepSaros 2.3e 11.5/2210½½½½ˇ ˇ½011½1½½½½½1 123,00 
06DeepSaros G-2.3f 11.0/22½1½½0001½1ˇ ˇ½½½0½1½½ 120,50 
07DeepSaros 2.5 11.0/2211½0½½00½½ˇ ˇ11½0½0½1 120,25 
08DeepSaros 2.3f 11.0/2200½½½0½100ˇ ˇ½1½1½1 114,50 
09DeepSaros 2.3i 32bit 10.0/22½½11½0½0½1ˇ ˇ11½0 110,50 
10DeepSaros 2.3iT 32bit10.0/22½0½½½½01½½½000ˇ ˇ½½11 107,25 
11DeepSaros 2.3e1 10.0/22000100½1½½½1½0½1½½ˇ ˇ 105,00 
12DeepSaros 2.3f1 7.5/22½0½0½1½0½0½½½0½000ˇ ˇ 85,25 


















Level: Blitz 2/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit, GUI-Arena 3.0

Okazało się, że najnowsze wersje silnika DeepSaros 2.3i czy DeepSaros 2.3iT wcale nie są najsilniejsze ! Tak przynajmniej wynika z ostatniego turnieju testowego gdzie zdecydowanie pierwszy był DeepSaros 2.3h.

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

piątek, 29 lipca 2011

Magnus Carlsen zwycięża w Biel !


Obowiązywała punktacja za zwycięstwo 3 punkty, remis jeden punkt, porażka - zero.
Gdyby jednak obowiązywała punktacja tradycyjna, to kolejność w turnieju byłaby identyczna.
A oto jak Carlsen rozprawił się z Shirovem:


Niejako w cieniu turnieju głównego trwał znakomicie obsadzony turniej mistrzowski. Zwyciężył w nim Chińczyk Ni Hua:

1. Ni,Hua GM 2662 CHN 6 5 0 8.5 73.0 702.0
2. Gharamian,Tigran GM 2670 FRA 5 6 0 8.0 72.0 689.0
3. Kovchan,Alexander GM 2554 UKR 6 4 1 8.0 71.5 667.5
4. Brkic,Ante GM 2598 CRO 7 2 2 8.0 68.5 666.5
5. Grachev,Boris GM 2680 RUS 6 4 1 8.0 66.5 661.5
6. Al-Sayed,Mohammed GM 2498 QAT 5 5 1 7.5 74.5 679.5
7. Stevic,Hrvoje GM 2619 CRO 4 7 0 7.5 69.5 668.5
8. Miezis,Normunds GM 2520 LAT 5 5 1 7.5 69.0 667.5
9. Baklan,Vladimir GM 2620 UKR 5 5 1 7.5 68.0 661.0
10. Bauer,Christian GM 2637 FRA 5 5 1 7.5 67.0 652.5
11. Bogner,Sebastian GM 2528 GER 5 5 1 7.5 66.0 642.0
12. Khmelniker,Ilya GM 2510 ISR 5 5 1 7.5 65.5 652.5
13. Shankland,Samuel GM 2539 USA 5 5 1 7.5 65.0 649.0
14. Ulibin,Mikhail GM 2538 RUS 5 5 1 7.5 64.5 626.0
15. Bu,Xiangzhi GM 2675 CHN 4 6 1 7.0 73.5 678.0
16. Rodshtein,Maxim GM 2637 ISR 4 6 1 7.0 70.0 665.0
17. Tischbierek,Raj GM 2436 GER 6 2 3 7.0 66.0 652.5
18. Maze,Sebastien GM 2578 FRA 6 2 3 7.0 66.0 633.5
19. Holzke,Frank GM 2497 GER 5 4 2 7.0 65.5 656.5
20. Wirig,Anthony GM 2510 FRA 4 6 1 7.0 65.5 643.5
21. Nyzhnyk,Illya GM 2589 UKR 6 2 3 7.0 64.0 638.5
22. Gleizerov,Evgeny GM 2590 RUS 5 4 2 7.0 63.5 644.0
23. Haimovich,Tal IM 2419 ISR 7 0 4 7.0 61.0 618.5
24. Heimann,Andreas IM 2498 GER 5 4 2 7.0 58.0 601.5
25. Pruess,David IM 2363 USA 4 5 2 6.5 67.0 636.0
26. Sokolov,Andrei GM 2579 FRA 3 7 1 6.5 66.0 656.5
27. Cherniaev,Alexand GM 2440 RUS 6 1 4 6.5 66.0 621.5
28. Arnold,Marc IM 2445 USA 4 5 2 6.5 65.5 640.5
29. Megaranto,Susanto GM 2544 INA 4 5 2 6.5 64.5 625.5
30. Barus,Cerdas GM 2420 INA 5 3 3 6.5 64.5 600.5
31. Cheparinov,Ivan GM 2669 BUL 4 5 2 6.5 64.0 626.5
32. Klauser,Markus IM 2386 SUI 4 5 2 6.5 63.5 618.0
33. Paehtz,Elisabeth IM 2463 GER 5 3 3 6.5 61.5 623.0
34. Alsina Leal,Danie GM 2549 ESP 5 3 3 6.5 60.5 615.5
35. Lioe,Dede IM 2386 INA 4 5 2 6.5 60.0 604.0
36. Raetsky,Alexander GM 2425 RUS 3 7 1 6.5 59.5 619.5
37. Delorme,Axel IM 2448 FRA 4 5 2 6.5 59.5 594.0
38. Meins,Gerlef IM 2505 GER 4 5 2 6.5 59.0 614.5
39. Tseitlin,Mark GM 2407 ISR 4 5 2 6.5 58.5 611.5
40. Edouard,Romain GM 2587 FRA 4 4 3 6.0 71.0 663.5
41. Sukandar,Irine Kh WGM 2366 INA 4 4 3 6.0 65.0 627.0
42. Saleh,Salem A. R. GM 2493 UAE 4 4 3 6.0 64.0 622.0
43. Paikidze,Nazi WGM 2416 GEO 4 4 3 6.0 64.0 611.5
44. Schiendorfer,Eman FM 2304 SUI 4 4 3 6.0 63.5 611.5
45. Nezad,Husein IM 2423 QAT 3 6 2 6.0 63.5 609.5
46. Lederer,Yoav   2319 ISR 5 2 4 6.0 63.0 588.0
47. Bakre,Tejas GM 2522 IND 3 6 2 6.0 61.5 597.0
48. Hakimifard,Ghazal WIM 2197 IRI 5 2 4 6.0 61.5 594.0
49. Grandadam,Nicolas   2314 SUI 4 4 3 6.0 61.0 595.0
50. Purnama,Tirta Cha IM 2379 INA 5 2 4 6.0 60.5 602.5
51. Gutman,Lev GM 2451 GER 3 6 2 6.0 59.5 613.0
52. Halay,Taufik IM 2341 INA 5 2 4 6.0 59.5 588.5
53. Domont,Alex IM 2377 SUI 6 0 5 6.0 58.0 551.5
54. Citra,Dewi Aa WFM 2025 INA 5 2 4 6.0 56.5 587.0
55. Huhndorf,Arnold FM 2284 GER 5 2 4 6.0 56.5 580.0
56. Schut,Lisa WIM 2304 NED 5 2 4 6.0 56.0 589.0
57. Neelotpal,Das GM 2453 IND 3 6 2 6.0 56.0 561.0
58. Schaerer,Julian   2198 SUI 3 6 2 6.0 55.0 589.0
59. Codenotti,Marco FM 2323 ITA 4 4 3 6.0 54.5 574.5
60. Bok,Benjamin IM 2507 NED 3 5 3 5.5 67.0 648.0
61. Weber,Tom FM 2324 LUX 3 5 1 5.5 65.0 523.0
62. Rudin,Hamdani FM 2313 INA 4 3 4 5.5 61.5 603.5
63. Novita,Anjas FM 2314 INA 4 3 4 5.5 61.0 610.5
64. Petrov,Nikita   2129 RUS 2 7 2 5.5 61.0 598.0
65. Kamber,Bruno FM 2289 SUI 3 5 3 5.5 59.0 596.0
66. Gantner,Matthias   2281 SUI 4 3 4 5.5 59.0 574.5
67. Donchenko,Alexand   2280 GER 4 3 4 5.5 57.5 598.5
68. Mencinger,Vojko IM 2396 SLO 4 3 4 5.5 57.0 574.5
69. Filipovic,Branko IM 2421 CRO 3 5 3 5.5 56.5 598.5
70. Lampert,Jonas   2164 GER 5 1 5 5.5 56.5 556.5
71. Kvisla,Johannes L   2145 NOR 4 3 4 5.5 55.5 565.0
72. Arjun,Bharat CM 1960 IND 4 3 4 5.5 55.0 588.0
73. Gershenov,Benjami   2106 USA 5 1 5 5.5 55.0 564.0
74. Altenburger,Rene   2009 SUI 4 3 4 5.5 52.5 548.5
75. Ghattour,Mosab   2089 SUI 5 1 5 5.5 51.5 553.5
76. Hagen,Anders Gjer   2108 NOR 3 5 3 5.5 50.0 551.0
77. Gerstner,Bernhard   2200 GER 4 3 4 5.5 46.0 536.0
78. Sihite,Chelsie Mo WFM 2071 INA 4 2 5 5.0 60.5 581.0
79. Bozinovic,Bogdan FM 2199 CRO 4 2 5 5.0 59.0 572.0
80. Misiano,Franco FM 2311 ITA 4 2 5 5.0 57.0 573.0
81. Perman,Sergej   2153 GER 2 6 3 5.0 56.5 563.5
82. Fries,Frederik   2093 GER 4 2 5 5.0 56.5 558.0
83. Efroimski,Marsel WFM 2235 ISR 4 2 5 5.0 55.0 566.0
84. Lindiawati,Evi WCM 2068 INA 2 6 3 5.0 53.5 572.5
85. Perman,Jewgenij   2149 RUS 4 2 5 5.0 51.5 531.0
86. Grandadam,Patrik   2178 SUI 3 4 4 5.0 51.0 545.5
87. Nilsen,Joachim Bi   2224 NOR 3 4 4 5.0 50.0 541.5
88. Wild,Achim   2069 GER 3 4 4 5.0 50.0 535.0
89. Zanan,Evgeny FM 2301 RUS 5 0 6 5.0 49.5 540.0
90. Karrer,Damian   2213 SUI 4 2 5 5.0 49.0 524.5
91. Schmid,Pablo   2081 SUI 3 3 5 4.5 57.5 561.5
92. Charmier,Gregory   2166 FRA 3 3 5 4.5 56.5 577.0
93. Pienabarca,Nicola   2110 ITA 2 5 4 4.5 54.5 544.0
94. Hakimifard,Raana   1957 IRI 4 1 6 4.5 53.5 536.0
95. Martinez,Vincent   2105 FRA 4 1 6 4.5 52.5 542.0
96. Sanders,Isaac   2105 ENG 3 3 5 4.5 51.5 530.0
97. Saikrishnan,Sai   1878 SUI 2 5 4 4.5 51.5 526.0
98. Grosdemange,David   2066 FRA 3 3 5 4.5 47.5 510.5
99. Harndt,Jan-Michae   2008 GER 2 5 4 4.5 47.0 513.0
100. Arbinger,Roland   2068 GER 2 5 4 4.5 46.5 499.0
101. Aulia,Medina Ward WFM 2058 INA 3 3 5 4.5 46.0 526.0
102. Arounopoulos,Step   2108 GER 2 5 4 4.5 46.0 508.0
103. Zuelle,Bruno   2090 SUI 3 3 5 4.5 45.5 518.5
104. Henseler,Jorgen   2071 NED 4 1 6 4.5 44.5 502.0
105. Eidinger,Helmut   2090 SUI 2 5 4 4.5 43.0 504.5
106. Curien,Nicolas   2196 SUI 4 0 6 4.0 56.0 563.0
107. Steil-Antoni,Fion WIM 2074 LUX 3 2 4 4.0 52.0 499.0
108. Seitz,Benjamin   2087 SUI 2 4 4 4.0 51.5 539.0
109. Amos,Frank   2131 GER 2 4 4 4.0 51.0 542.5
110. Astengo,Corrado   2083 ITA 3 2 6 4.0 48.5 528.5
111. Cochet,Jean-Danie   2060 SUI 3 2 6 4.0 48.0 509.5
112. Stull,Norbert   2105 LUX 1 6 4 4.0 47.5 508.0
113. Collareta,Giovann   2078 ITA 2 4 5 4.0 47.0 531.0
114. Friesen,Boris   2110 NED 2 4 5 4.0 47.0 525.5
115. Elfert,Aleksander IM 2018 RUS 4 0 7 4.0 45.5 518.5
116. Gorse,Gerard   2075 FRA 3 2 6 4.0 45.5 506.5
117. Jenal,Juerg   2169 SUI 2 4 5 4.0 43.5 496.0
118. Hasenohr,Benedict   2169 SUI 2 3 6 3.5 51.5 527.5
119. Liepins,Oliver   2101 LAT 1 5 5 3.5 49.5 537.5
120. Meyer,Bernhard   2182 SUI 2 3 6 3.5 49.5 517.5
121. Bernshtein,Tomer   1919 ISR 3 1 7 3.5 48.5 495.0
122. Friesen,Bas   2007 NED 0 7 4 3.5 47.0 523.5
123. Stucki,Kaspar   1990 SUI 2 3 6 3.5 44.0 473.0
124. Speck,Hans   2038 SUI 3 1 7 3.5 39.0 482.5
125. Schweizer,Simon   1930 SUI 2 2 7 3.0 49.5 510.0
126. Valet,Richard   2038 GER 1 4 6 3.0 46.0 474.0
127. Blaeser,Romain   2045 LUX 1 4 6 3.0 44.5 481.5
128. Furrer,Marc   2078 SUI 1 3 7 2.5 43.0 492.5
129. Saud,Mohamed   2076 UAE 1 2 5 2.0 47.0 417.0
130. Fisher,William   2178 USA 1 0 6 1.0 43.0 372.0
131. Paul,Mathias   2090 GER 1 0 5 1.0 40.5 306.5




A to jedna z partii zwycięzcy:


Biel 2011 (oba turnieje) do pobrania.

środa, 27 lipca 2011

Symultana arcymistrzyni Moniki Soćko. Szczawno Zdrój 2011

Dwa ostatnie turnieje testowe JCR tej edycji. N2 i Diablo 0.51 na czele tych zawodów

Edycja-02 Turniej-10 JCR 26.VII.2011

MEngineScoreN2CuPrNaMuCaPrChGkWiHeTaGiPiSmRoS-B
01N2 14.0/15ˇ101111111111111 94,00 
02Cuckoochess 1.1012.0/150ˇ11½1111½101111 80,50 
03ProDeo 1.1 12.0/1510ˇ101½1½1111111 79,25 
04NanoSzachy 3.8 12.0/15000ˇ111111111111 70,00 
05Mustang 4.97 9.0/150½10ˇ01½01110111 53,50 
06Caligula 0.7b 9.0/1500001ˇ0011111111 44,50 
07Prophet 2.0b1 8.5/1500½001ˇ½½0111111 44,00 
08ChessMind 0.80 8.0/150000½1½ˇ01101111 40,75 
09Gk 0.90 7.0/1500½010½1ˇ0001111 37,25 
10Witz Alfa21 7.0/150½0000101ˇ½10111 34,50 
11Heracles 0.6.16 6.0/15000000001½ˇ1½111 23,25 
12Taktix 2.23 5.5/1501000001100ˇ0½11 30,25 
13Gibbon 2.52a 5.5/150000100001½1ˇ101 27,00 
14Piranha 0.5 2.5/1500000000000½0ˇ11 4,75 
15SmallC 90.3 2.0/1500000000000010ˇ1 5,50 
16Rocinante 1.01 0.0/15000000000000000ˇ 0,00 























Level: Blitz 1:10/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit GUI-Arena 3.0



Edycja-02 Turniej-11 JCR 26-27.VII.2011

MEngineScoreDiThBrMoMeQNEtHaLaLaElMaFiZeViDaAlKaLuBaS-B
01Diablo 0.51 18.0/19ˇ1111110111111111111 160,00 
02Thorshammer 2.29 17.0/190ˇ011111111111111111 139,00 
03Bringer 1.9 16.0/1901ˇ01111011111111111 130,00 
04Monarch 1.7 14.0/19001ˇ01½0½11111111111 103,75 
05Mediocre 0.34 13.0/190001ˇ0½11½0111111111 93,00 
06QN 13.0/1900001ˇ00111111111111 87,50 
07Etude 0.12 12.5/19000½½1ˇ111101011½111 95,25 
08Hagrid 0.7.56 12.0/191001010ˇ100110111111 93,50 
09Laurifer 1.0 12.0/19001½0000ˇ111½1111111 81,50 
10Latista 1.2.0 9.5/190000½0010ˇ1111010111 61,50 
11Elf 1.30 9.0/190000100100ˇ010111111 53,50 
12Marvin 1.30 8.0/1900000010001ˇ00111111 42,00 
13FireFly 2.5.12 32bit8.0/1900000000½001ˇ11½1111 39,25 
14Zetadva 0.174 32bit 7.5/190000001100110ˇ10½011 51,25 
15Vicki 0.041 5.5/1900000000010000ˇ1½111 22,25 
16Damas 9 5.5/19000000000000½10ˇ1111 21,00 
17Alibaba 1.37 32bit 4.5/19000000½001000½½0ˇ101 26,25 
18Kanguruh 1.93 3.0/1900000000000001000ˇ11 9,50 
19Luzhin 0.1 1.0/19000000000000000010ˇ0 4,50 
20BagaturEngine100 1.0/190000000000000000001ˇ 1,00 

Level: Blitz 1/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit GUI-Arena 3.0

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

wtorek, 26 lipca 2011

Armenia drużynowym Mistrzem Świata w szachach


Armenia nie przegrała żadnego meczu. Słabo wypadła Rosja, która zajęła dopiero 4 miejsce i do tego dzielone z Węgrami i USA !

LEOpard wygrał szybki turniej testowy JCR

Edycja-02 Turniej-09 JCR 25-26.VII.2011

MEngineScoreLEBrBeExMuAtLiMyLiEvJaNePlUrAlHeS-B
01LEOpard 0.7c 15.0/15ˇ111111111111111 105,00 
02Bright 0.5c 13.0/150ˇ01111111111111 82,50 
03Betsabe I 1.05 9.5/1501ˇ01101½1101101 64,75 
04Exchess 5.04 9.5/15001ˇ0001½1111111 54,25 
05Muse 0.899b 9.0/150001ˇ½1110½10111 54,00 
06Atak 68 8.5/150001½ˇ1½01110½11 51,25 
07LittleThought 1.0527.5/15001100ˇ01110½101 46,75 
08Myrddin 0.85 7.0/1500000½1ˇ½½0111½1 37,50 
09Lime v66 6.5/1500½½010½ˇ0101011 38,00 
10Eveann 1.66 6.5/150000100½1ˇ101011 35,50 
11Jabba 1.0 6.5/150000½00100ˇ11111 33,00 
12Nebiyu 1.4 6.0/1500100010110ˇ0101 35,50 
13Plisk 0.27d 5.5/15000011½00001ˇ011 31,75 
14Uralochka 1.1b 5.5/1500000½0011001ˇ11 27,25 
15AliChess 4.25 4.5/150010001½000100ˇ1 26,50 
16HeavyChess 0.0/15000000000000000ˇ 0,00 
























Level: Blitz 1:20/0system: Microsoft Windows XP 32 bit  GUI-Arena 3.0

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

Nowa wersja silnika Alibaba 1.37

Po sporej przerwie autor silnika Dennis Breuker zaprezentował najnowszą wersję Alibaba 1.37. Warto w tym miejscu wspomnieć, że silnik jest rozwijany od 1995 roku !
W niniejszej wersji autor poprawił błąd roszady, szybkość gry przy ograniczonym czasie i drobne błędy związane z analizą pozycji.
Poprzednia wersja silnika Alibaba osiągnęła w rankingu JCR ocenę 2100 a w rankingu WBEC - 1563.

Alibaba 1.37 do pobrania (dla Windows i Linux).

poniedziałek, 25 lipca 2011

Drugi turniej testowy silników na system 64 bit wygrał Houdini !

Zwycięstwo silnika Houdini 1.5a 64bit zdecydowane. Tylko jeden remis w minimeczu z Fire 2.2 xTreme 64bit i zwycięstwo aż 3,5 do 0,5 w meczu z Critter 1.2:

1Liga_01 23-26.VII.2011

MSilnik (engin)PktHoFiDeDeCrIvS-B
1Houdini 1.5a x64 14,0/20ˇ ˇˇ ˇ110011½1½½½½½1111101 127,50 
2Fire 2.2 xTreme 64bit 11,5/200011ˇ ˇˇ ˇ0½½½1½½1½1½½½011 107,50 
3Deep Rybka 4.1 x64 11,0/2000½01½½½ˇ ˇˇ ˇ½½½11½01½1½1 98,00 
4DeepTactico 2011 Pro 64bit8,5/20½½½½0½½0½½½0ˇ ˇˇ ˇ1½½0½½½½ 86,00 
5Critter 1.2 64bit 8,0/20½000½0½½0½100½½1ˇ ˇˇ ˇ½1½½ 75,25 
6IvanHoe C1-47c 64bit 7,0/200010½100½0½0½½½½½0½½ˇ ˇˇ ˇ 71,25 










Poziom: Blitz 3/1 Windows 7 Home Premium 64 bit GUI:Arena 3.0

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

SOS 5.1 wygrał kolejny turniej testowy silników szachowych w ramach testów JCR

Edycja-02 Turniej-08 JCR 24-25.VII.2011

MEngineScoreSOAnAvChReAlFaAtCeHuSnECAbQuRoEeS-B
01SOS 5.1 12.5/15ˇ11011½1½11111½1 88,75 
02Anatoli 0.35k10.0/150ˇ½10½½½11½111½1 66,50 
03Averno 0.81 9.5/150½ˇ½01½1½½111011 64,50 
04Cheng3 v1.0 9.0/1510½ˇ0110½½½10111 62,75 
05Resp 0.19 8.5/150111ˇ0½101½½0½1½ 62,50 
06Alex 2.13 8.5/150½001ˇ111110½01½ 60,50 
07Fafis 2.8 8.0/15½½½0½0ˇ½1½001111 53,50 
08Atlas 3.14b 8.0/150½0100½ˇ00111111 49,00 
09Cerebro 3.03d7.5/15½0½½1001ˇ0101101 53,00 
10Hussar 0.4 7.5/1500½½00½11ˇ010111 46,75 
11Snitch 1.6.2 7.0/150½0½½01001ˇ110½1 47,25 
12ECE 11.01 6.0/150000½110100ˇ1½10 40,25 
13Abrok 5.0 6.0/1500011½000100ˇ1½1 39,25 
14Queen 4.03a 4.0/150010½100001½0ˇ00 32,25 
15Rodin 4.0 4.0/15½½00000010½0½1ˇ0 29,25 
16Eeyore 1.52 4.0/150000½½000001011ˇ 22,50 
























Level: Blitz 1:40/0 system: Microsoft Windows XP 32 bit, GUI:Arena 3.0

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

Lech Sopur Mistrzem Gdańska na 2011 rok

Zakończyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska w szachach na 2011 rok.

Zwycięzcą turnieju został Lech Sopur reprezentujący klub SKF Korsarz Gdynia. Warto w tym miejscu przypomnieć, że był on mistrzem Gdańska również w ubiegłym roku.

Zwycięzca "pogodził" tym samym dwóch startujących w zawodach arcymistrzów którzy zajęli miejsca drugie i trzecie.
Z tym, że zdobywca drugiego miejsca GM Łukasz Cyborowski, zdobył tyle samo punktów co mistrz Gdańska i został wyprzedzony tylko gorszą wartościowością.

Z kolei GM Mirosław Grabarczyk który zajął miejsce trzecie miał już cały punkt mniej od zwycięzców za to miał najlepszą punktację pomocniczą wśród piątki zawodników którzy zdobyli po 7 punktów.

Rangę turnieju zawsze podnosi uroczyste zakończenie. Tym razem  wśród znakomitych gości znalazła się minister edukacji narodowej, Katarzyna Hall.

Szczegółowe wyniki w tabeli poniżej:

XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Gdańska

Gdańsk 2011-07-17/2011-07-24
Tempo gry: P'120
Arbiter: Zygmunt Wielecki

MTyt.Nazwisko ImięFed.EloRank.KlubPkt.
1mSopur, LechPOL24092300SKF Korsarz Gdynia8.0
2GMCyborowski, ŁukaszPOL25372500LKS Pasjonat Dankowice8.0
3GMGrabarczyk, MirosławPOL24592500ŻTMS Baszta Żnin7.0
4mBudrewicz, KrzysztofPOL21942300AZS-UWM Olsztyn7.0
5k++Kempiński, TomaszPOL22272200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd7.0
6IMKhamitskiy, SergeiBLR23162400Białoruś7.0
7I++Kobus, SebastianPOL21042100UKS Zawisza Kolbudy7.0
8kJaroch, PawełPOL22502200GKS "Pniówek-74" Pawłowice6.5
9k+Olejarczyk, BogdanPOL21372200KU AZS UW w Warszawie6.5
10I+Renkowski, PiotrPOL19242100UKS Trzydziestka Olsztyn6.5
11kHuseynov, VusalAZE21782178Gdańsk6.5
12kSzczepaniec, StanisławPOL20752200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd6.5
13IMachlowski, SławomirCZE21592159Panda Rychnov6.0
14I++Zieliński, MaciejPOL20602100UKS Zawisza Kolbudy6.0
15kRybak, TomaszPOL22222200KU AZS UMK Toruń6.0
16kWierzbicka, WiktoriaPOL20142000UKS Hetman Koronny Trzebinia6.0
17IUlanowski, KarolPOL19382000UKS SP11 Skoczek Tczew6.0
18IPlewa, PiotrPOL18642000KSz Zakrzewo-Start Elbląg6.0
19I++Zieliński, WojciechPOL20972100UKS Zawisza Kolbudy6.0
20I+Reza, WojciechPOL20262100UKS Trzydziestka Olsztyn6.0
21IKanarkiewicz, MichałPOL19242000SKF Korsarz Gdynia6.0
22II+Czerw, DawidPOL17841800UKS ASTRA Leśniowice6.0
23I++Zieliński, StanisławPOL21552100UKS Zawisza Kolbudy6.0
24IGrajczak, AdrianPOL20002000UKS Ósemka Chojnice6.0
25II+Baran, DawidPOL16791800UKS Trzydziestka Olsztyn6.0
26IIKindler, PrzemysławPOL16661800UKS Gedanensis Gdańsk6.0
27IPosuniak, KacperPOL18312000UKS MDK Radom6.0
28IINorov, ArtemBLR15411800Białoruś5.5
29kMarszk, KazimierzPOL20762200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd5.5
30IIMoszczeński, MiłoszPOL16311800SKF Korsarz Gdynia5.5
31k+Skrochocka, JustynaPOL20412000Gdynia5.5
32I++Dadełło, AleksandraPOL18111900KSz Polonia Wrocław5.5
33CMTyda, KrzysztofPOL20162200MKSŁ Konradia Gdańsk5.5
34IIDzikowski, MichałPOL17061800MDK Śródmieście Wrocław5.5
35II+Mucha, PiotrPOL18671800PSSz Pszczyna5.5
36IDobrowolski, HenrykPOL19072000MKSŁ Konradia Gdańsk5.5
37IIZakrzewski, RobertPOL01800KSz Zakrzewo-Start Elbląg5.5
38IGrabarczyk, SylwesterCZE19712000KSz Zakrzewo-Start Elbląg5.5
39IParol, PawełPOL19182000MTSz Mińsk Mazowiecki5.5
40IIŁukaszuk, AronPOL18341800UKS Gedanensis Gdańsk5.5
41IICzajkowski, AdamPOL17611800MLKS Nadnarwianka Pułtusk5.5
42IKotłowska, AnnaPOL16891800KKS Ormuzd Kartuzy5.5
43kBugalski, MichałPOL22402200UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd5.0
44II+Sieklucki, AdamPOL18481800MUKS Stoczek 45 Białystok5.0
45II+Suliborski, ArturPOL17071800MTSz Mińsk Mazowiecki5.0
46II+Antolak, JuliaPOL15091600GKSz Solny Grzybowo5.0
47ILeś, CzesławPOL19242000KS Agro-Kociewie Starogard Gd5.0
48IIWiśniewski, SzymonPOL15541800MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz5.0
49kRak, TomaszPOL20672200SKS SMOL - BUD Giżycko5.0
50IIDadełło, AndrzejPOL17991800KSz Polonia Wrocław5.0
51IIBobryk, KonradPOL15481800SKS SMOL - BUD Giżycko5.0
52IIBebel, HubertPOL01800KSz Polonia Wrocław5.0
53ISzymanowski, MateuszPOL17832000UKS Gedanensis Gdańsk5.0
54IPrzybyłowicz, KazimierzPOL18062000TKKF Rafineria Gdańska SA5.0
55ICiesielski, TomaszPOL18582000TKKF Rzemyk Gdynia5.0
56IKaczmarek, AlicjaPOL18291800LKS Piast Śrem5.0
57IICzaczyk, KacperPOL15121800ŻTMS Baszta Żnin5.0
58IIIKozłowski, PawełPOL01600MKSz-MDK Białystok5.0
59IIZaleski, ŁukaszPOL17061800UKS Zawisza Kolbudy5.0
60IIBelczewski, JacekPOL13551800UKS SP11 Skoczek Tczew4.5
61ISmalara, KazimierzPOL19562000SKF Korsarz Gdynia4.5
62IIGniado, RadosławPOL01800KSz Zakrzewo-Start Elbląg4.5
63IIKozłowski, AndrzejPOL01800Białystok4.5
64IIISołtyk, LeszekPOL01600UKS Diagonala Elbląg4.5
65IIJenczyk, PiotrPOL15811800UKS Gedanensis Gdańsk4.5
66I+Cichocka, UrszulaPOL17211900SSz Debiut GCK Giżycko4.5
67IISzymanowski, IgorPOL14821800UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd4.5
68IZygmunt, PiotrPOL18542000SKF Korsarz Gdynia4.5
69IIWicikowska, AgataPOL14281600TKKF Rzemyk Gdynia4.5
70IIPofelski, AndrzejPOL18921800SKF Korsarz Gdynia4.5
71II+Kropidłowski, MaciejPOL17241800UKS Drapol-Jantar Pruszcz Gd4.5
72IIIWanecki, KrzysztofPOL01600MDK Płock4.5
73IVWoźniak, KonradDEU01400SC Weisse Dame Berlin4.5
74IIRosiński, MichałPOL13981800UKS Trzydziestka Olsztyn4.5
75IIMucha, MarekPOL16171800PSSz Pszczyna4.5
76IŻełajtys, JózefPOL02000MKSŁ Konradia Gdańsk4.5
77IIRycyk, RadosławPOL16991800UKS Gedanensis Gdańsk4.5
78IIGarbowski, JakubPOL15701800UKS Gedanensis Gdańsk4.5
79IIPaliwoda, BorysPOL01800ŻTMS Baszta Żnin4.5
80IIIPieczyski, ArkadiuszPOL01600UKS Trzydziestka Olsztyn4.5
81IIDackiewicz, MarekPOL01800MDK Malbork4.0
82IIAftanasiuk, JakubPOL01800UKS Zawisza Kolbudy4.0
83IITeclaf, PawełPOL15091800KKS Ormuzd Kartuzy4.0
84IIIWiewiórka, MaciejPOL01600SKF Korsarz Gdynia4.0
85IIKroczka, GromosławPOL14991800M-G LZS Szubin4.0
86IIAndrzejewski, WładysławPOL01800SKF Korsarz Gdynia4.0
87IIDróbka, MarcinPOL14361800UKS MDK Nr 5 Bydgoszcz4.0
88IVWierzbicka, WeronikaPOL01250CKiS Skawina4.0
89IICzerwińska, LuizaPOL14831600UKS Gedanensis Gdańsk4.0
90IIIMajocha, PiotrPOL01600KSz Caissa Złoty Stok4.0
91IICzerwiński, BogumiłPOL17631800UKS Gedanensis Gdańsk4.0
92II+Posuniak, WeronikaPOL15071600UKS MDK Radom4.0
93IIWąs, GrzegorzPOL14831800UKS Gedanensis Gdańsk4.0
94IIBebel, AgnieszkaPOL13921600KSz Polonia Wrocław4.0
95IIGebler, SzymonPOL13791800UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd4.0
96IIIPiotrowski, MaciejPOL01600KSz Szachmistrz Kalisz4.0
97IIIAndrejuk, FilipPOL01600MKSz-MDK Białystok4.0
98IIMałecki, JerzyPOL01800Gdańsk4.0
99IITrendowski, MichałPOL01800UKS Trzydziestka Olsztyn4.0
100IIHebel, AdamPOL14961800Zryw Wejherowo4.0
101IICzernow, MarcinPOL01800UKS Gedanensis Gdańsk3.5
102IPośnik, AndrzejPOL16692000MKSŁ Konradia Gdańsk3.5
103IIBieszk, StanisławPOL17091800Bojano3.5
104IIProkopowicz, AnnaPOL01600UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
105IIKaczanowski, PawełPOL15191800UKS Gedanensis Gdańsk3.5
106IIIŁukaszuk, JakubPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk3.5
107IVMucha, PawełPOL01400PSSz Pszczyna3.5
108IIIKulfan, MichałPOL01600MKSz-MDK Białystok3.5
109IIBorsuk, AleksandraPOL01600UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
110IIIMaciaszek, PiotrPOL01600Kowale3.5
111IIIKopoczyński, ŁukaszPOL01600MKSz-MDK Białystok3.5
112IIIBorsuk, AdamPOL01600UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
113IIKindler, KarolinaPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk3.5
114IIITwardowski, HubertPOL01600TKKF Rzemyk Gdynia3.5
115IVWojtkiewicz, WitPOL01400UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd3.5
116IIIBelczewski, RomanPOL01600UKS SP11 Skoczek Tczew3.0
117IIIMajocha, TomaszPOL01600KSz Caissa Złoty Stok3.0
118IIIDróbka, AndrzejPOL01600PKS Leśny Bydgoszcz3.0
119IVZygzuła, MariuszPOL01400Gdańsk3.0
120IIIPiotrowski, RomanPOL01600KSz Szachmistrz Kalisz3.0
121IISzymański, ArturPOL01800UKS MAT Kartuzy3.0
122IVKulfan, DamianPOL01400MKSz-MDK Białystok3.0
123IIIKaczanowski, PiotrPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk3.0
124IIDrabent, KarolinaPOL01600UKS Zawisza Kolbudy3.0
125IIIŚnieżek, KacperPOL01600JKSz-W Jarocin3.0
126IIICieszyński, ArturPOL01600UKS Trzydziestka Olsztyn3.0
127IVKosmol, KsaweryPOL01400Gdynia2.5
128IVUlanowski, MarekPOL01400UKS SP11 Skoczek Tczew2.5
129IVGajewski, JerzyPOL01400Zryw Wejherowo2.5
130Zygmunt, JakubPOL01000SKF Korsarz Gdynia2.5
131IIZienowicz, ZofiaPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk2.5
132IVWirkus, OliwerPOL01400UKS Zawisza Kolbudy2.5
133IVGrabala, AdamPOL01400UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd2.5
134IVZacharzewski, MichałPOL01400UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd2.5
135IIIMaciaszek, MichałPOL01600Kowale2.0
136IVMaciaszek, MariaPOL01250Kowale2.0
137Wojtkiewicz, RóżaPOL01000UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd2.0
138Styn, PawełPOL01000TKKF Rzemyk Gdynia2.0
139VFalc, PawełPOL01200UKS Gedanensis Gdańsk1.5
140IIFrączek, ZdzisławPOL18271800Gdańsk0.5
141IIGdaniec, TomaszPOL01800Gdańsk0.0
142IIPiepiórka, MateuszPOL01800UKKS Biała Królowa Pruszcz Gd0.0
143IIIWitko, DawidPOL01600TKKF Rzemyk Gdynia0.0
144Styn, MajaPOL01000TKKF Rzemyk Gdynia0.0

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal