wtorek, 30 października 2012

Tactico - kilka wersji tego kontrowersyjnego silnika

Silnik Tactico to dotknięty na wielu szachowych forach infamią znakomity engin. Co ciekawe na tych samych forach inne klony czy silniki z zapożyczonym kodem są tolerowane i zajmują czołowe miejsca na listach rankingowych.

Właśnie "wrzuciłem" na nową lokalizację kilka wersji tego silnika, bowiem dotychczasowe linki już nie działają.

Deep Tactico 2011 Pro x64 
Deep Tactico Power 2011
Tactico 2011 x64 Blitz 
Tactico 3350b ProLG x86 
 Tactico Olmos 3350b x64

niedziela, 28 października 2012

Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie

Szachy ze SKOKiem im. Zygmunta Chmielewskiego w Lublinie

W ramach zawodów zostaną rozegrane trzy turnieje:
Open A (FIDE)
Turniej B (Open) 27-30.XII.2012r
Turniej C - Turniej Młodych Talentów

Termin
27 grudzień 2012 - 30 grudzień 2012

Komunikat turnieju w Lublinie

Pavel Shkapenko wygrał turniej w Gdańsku

Ogólnopolski Turniej Szachowy Pamięci Marii Trafalskiej 
 2012-10-27 Tempo gry: P'15 Arbiter: Zygmunt Wielecki
MTytNazwisko ImięFed.EloRanKlubPktMBBch
1IMShkapenko, PavelRUS24132400MLKS Nadnarwianka Pułtusk7.544.5056.00
2kBelousov, GennadiyRUS22062200Kaliningrad7.538.5050.50
3I++Zieliński, WojciechPOL21452100UKS Zawisza Kolbudy7.040.5052.00
4kBieluszewski, PiotrPOL21072200Elbląg7.038.5050.00
5k++Kempiński, TomaszPOL21812200UKS Jantar Pruszcz Gdański6.542.5055.00
6I+Janik, IgorPOL18282100KSz Zakrzewo-Start Elbląg6.541.5052.00
7kBugalski, MichałPOL21832200UKS Zawisza Kolbudy6.538.5050.50
8mKoc, PrzemysławPOL23462300Gdańsk6.041.0053.50
9kJurkiewicz, KrzysztofPOL21222200KS Agro-Kociewie Starogard Gd6.039.5050.00
10II+Zaleski, ŁukaszPOL17591800UKS Zawisza Kolbudy6.037.0047.50
11IKeely, Leo AENG19501950Anglia6.037.0047.00
12IIMałecki, JerzyPOL15951800TSzONiN Caissa-Gambit-Gdańsk 976.033.0041.50
13IIBober, WojciechPOL14051800KSz Zakrzewo-Start Elbląg6.032.5042.50
14FMKot, JerzyPOL21782300KSz Polonia Wrocław6.032.0042.50
15k+Weichhold, PawełPOL23822200AKSz Hetman-Politechnika Koszalin5.541.5053.50
16I++Panek, TadeuszPOL18582100MKSŁ Konradia Gdańsk5.535.5046.50
17I++Jurkiewicz, JoannaPOL18461900UKS Zawisza Kolbudy5.535.0045.00
18CMTyda, KrzysztofPOL20012200MKSŁ Konradia Gdańsk5.039.5051.00
19IPoniewierski, PiotrPOL20222000UKS Gedanensis Gdańsk5.039.5050.00
20IIOszejko, KrzysztofPOL01800Gdańsk5.037.5046.50
21IIGarbowski, JakubPOL16091800KSz Gambit Szemud5.036.5047.00
22kKoc, WładysławPOL21512200Borkowo5.035.5046.50
23ICybulski, RyszardPOL18652000KSz Zakrzewo-Start Elbląg5.035.0043.50
24IDobrowolski, HenrykPOL18152000MKSŁ Konradia Gdańsk5.034.5044.00
25IIIGodzwon, IwoPOL01600UKS Korona Gdańsk5.031.5040.00
26IIISkromak, OlgierdPOL01600UKS Korona Gdańsk5.031.5039.50
27IIISulewski, PatrykPOL01600Gdańsk5.030.0040.50
28IIIWirkus, OliwerPOL01600UKS Zawisza Kolbudy5.029.0037.50
29IIDrabent, KarolinaPOL01600UKS Zawisza Kolbudy5.029.0036.50
30IIIMaciaszek, PiotrPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk5.028.5037.00
31IIIMaciaszek, MichałPOL01600Kowale5.028.0038.50
32IIZieliński, KonradPOL13991800UKS Gedanensis Gdańsk4.537.0045.50
33ILeś, CzesławPOL18742000KS Agro-Kociewie Starogard Gd4.533.5044.00
34IIIngielewicz, KonradPOL01800Wydminy4.531.0038.50
35VCiesielski, FilipPOL01200Gdańsk4.035.5045.50
36IIIChudzik, KonradPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk4.032.5041.50
37IVPielak, MikołajPOL01400UKS Gedanensis Gdańsk4.031.0041.00
38
Holz, ArielPOL01000Starogard Gdański4.031.0040.50
39II+Filipska, MajaPOL01600MDK Gdynia4.030.5039.50
40IIIBłaszkowski, DawidPOL01600UKS Zawisza Kolbudy4.029.5040.00
41IIIKolasińska, JuliaPOL01400UKS Gedanensis Gdańsk4.028.5037.50
42IVMroczka, MateuszPOL01400Gdańsk4.028.5035.50
43IIIFalc, PawełPOL01600UKS Gedanensis Gdańsk4.027.5035.50
44IVLewandowska, WeronikaPOL01250TKKF Rzemyk Gdynia4.027.5033.00
45
Kołyszko, MarcinPOL01000Gdańsk4.023.0029.50
46IIIJarocka, LiwiaPOL01400KSz Gambit Szemud3.530.5039.00
47VObrycki, CyprianPOL01200Kolbudy3.523.5030.00
48VOlszowy, DanielPOL01200Pręgowo3.522.5029.00
49VStanisławek, JanPOL01200Ostróżki3.520.5026.50
50IVChamienia, AntoniPOL01400Lublewo3.030.0037.50
51VMirau, NikodemPOL01200Lublewo3.029.5037.00
52IVFaran, AgataPOL01250UKS Gedanensis Gdańsk3.028.5036.50
53IVRodzik, MałgorzataPOL01250UKS Gedanensis Gdańsk3.026.0033.50
54VPobłocki, DominikPOL01200Gdańsk3.026.0033.00
55
Wróblewski, MikołajPOL01000Lublewo3.026.0031.50
56VWojciechowski, MikołajPOL01200UKS Gedanensis Gdańsk3.020.5027.00
57VStasiak, MateuszPOL01200Gdańsk2.026.5033.00
58VSmolarczyk, MiłoszPOL01200Lublewo2.025.0032.50
59
Ławrynowicz, FranciszekPOL01000Gdańsk2.022.5028.00
60
Treder, MarcinPOL01000Lublewo1.520.0025.00
61
Ławrynowicz, StanisławPOL01000Gdańsk1.519.5025.00
62
Toboła, MariaPOL01000Gdańsk0.520.5026.50

Czasopisma szachowe do pobrania

W ramce po prawej strony bloga dodałem sporo nowych czasopism o tematyce szachowej (w formacie pdf).

Zwracam szczególnie uwagę na wydawnictwa "Unorthodox Openings Newsletter" - poświęcone różnym, często niepoprawnym debiutom.

JCR Turniej z klasycznym tempem do namysłu (rundy 1-15)


JCR Long Tournament 21-28.10.2012
REngineScore%FiDeKoHiStTaS-B
1Fire 2.2 xTreme x32 3.5/570.0·=11== 8,25 
2DeepSaros 3.2 x32 3.0/560.0=·===1 6,75 
3Komodo 5 x32 2.5/550.00=·=1= 5,50 
4Hiarcs 2011 WCSC 2.5/550.00==·=1 5,25 
5Strelka 5.5 2.0/540.0==0=·= 5,25 
6Tactico 3350b ProLG x321.5/530.0=0=0=· 4,00 


15 of 30 games played Level: 90' + 15" Hardware: Intel Celeron 3.46GHz
system: Windows XP 32 bit książka: Perfect 2012 Tabela: Arena 3.0

Vajolet 1.62 nowa wersja silnika UCI

Vajolet - UCI engine.
Author - Marco Belli. Website Vajolet

Vajolet 1.62 download

sobota, 27 października 2012

Peruwiański Arcymistrz Julio Granda Zuniga wygrał Mistrzostwa Ameryki

Wyniki końcowe,   Strona turnieju
RkTitNameFEDRtgPts TB1  TB2  TB3 nwwew-weKrtg+/-
1GMGranda Zuniga Julio EPER26478.50.073.558.75118.58.120.38103.8
2GMShabalov AlexanderUSA25708.50.071.058.75118.57.570.93109.3
3GMFlores DiegoARG25988.50.071.057.00118.58.260.24102.4
4IMHansen EricCAN25278.50.068.555.50118.57.720.78107.8
5GMKaidanov Gregory SUSA25878.50.067.052.75118.57.910.59105.9
6GMIturrizaga EduardoVEN26398.00.076.557.501187.260.74107.4
7GMBruzon Batista LazaroCUB27178.00.074.055.251188.43-0.4310-4.3
8GMMekhitarian Krikor SevagBRA25038.00.073.053.001185.882.121021.2
9GMMareco SandroARG25818.00.071.553.751187.920.08100.8
10GMValerga DiegoARG24858.00.070.553.251186.271.731017.3
11GMLeitao RafaelBRA26177.50.075.553.00117.57.380.12101.2
12GMOrtiz Suarez Isan ReynaldoCUB25797.50.074.552.00117.56.760.74107.4
13IMHungaski Robert AndrewUSA24517.50.073.550.50117.55.681.821018.2
14GMBacallao Alonso YusnelCUB25807.50.071.549.50117.57.53-0.0310-0.3
15IMRoselli Mailhe BernardoURU24307.50.071.051.00117.56.231.271012.7
16GMCori JorgePER25227.50.069.549.00117.57.55-0.0510-0.5
FMMartinez Romero MartinCOL23687.50.069.549.00117.56.341.1600.0
18GMFelgaer RubenARG25797.50.069.548.25117.58.32-0.8210-8.2
19GMHernandez Guerrero GilbertoMEX25317.50.069.547.25117.57.86-0.3610-3.6
20GMRicardi PabloARG25057.50.068.550.00106.56.90-0.4010-4.0
21IMKrysa LeandroARG23817.50.068.047.50117.56.401.101011.0
22IMSoppe GuillermoARG24177.50.067.045.00117.57.030.47104.7
23Umetsubo Cesar HidemitsuBRA22767.50.065.544.25117.55.052.451536.8
24IMSantiago Yago De MouraBRA23647.50.063.544.00117.57.59-0.0915-1.4
25Caceres Recalde FernandoARG21597.50.063.042.2595.52.423.081546.2
26FMPaveto KevinARG22827.50.061.541.75117.56.141.361520.4
27IMTristan LeonardoARG24427.00.069.544.501175.811.191011.9
28GMSlipak SergioARG24477.00.068.045.251177.34-0.3410-3.4
29WGMCori T. DeysiPER24117.00.067.042.001176.830.17101.7
30GMMatamoros Franco Carlos S.ECU25347.00.066.042.001177.94-0.9410-9.4
31FMLeiva GiuseppePER23217.00.065.544.251176.780.22153.3
32IMMolina Roberto Junio BritoBRA24007.00.065.040.251176.520.48104.8
33IMDe Dovitiis AlejoARG23487.00.064.543.001176.900.10101.0
34FMEspinoza Palomino WillyamPER22657.00.063.039.751175.591.411521.1
35FMFabian GastonARG23447.00.062.539.001177.29-0.2915-4.3
36IMRosito JorgeARG23877.00.062.038.751177.09-0.0910-0.9
37FMDos Santos Haroldo CunhaBRA22637.00.061.535.501176.170.831512.4
38Pardo AlejandroCOL21817.00.059.034.501175.541.461521.9
39Tokman ArielARG22837.00.058.037.001176.780.22153.3
40Tobares LeandroARG22617.00.056.035.751176.380.62159.3
41FMJulia ErnestoARG23706.50.069.041.75116.56.150.35103.5
42FMSabas JorgeARG22746.50.067.539.00116.54.651.851527.8
43IMDiaz Hollemaert NahuelARG24086.50.067.039.00116.57.47-0.9710-9.7
44Toniutti EzioARG21626.50.066.036.7594.52.422.081531.2
45IMKanefsck GustavoARG23586.50.065.540.00116.56.94-0.4410-4.4
46IMToth Christian EndreBRA23576.50.065.538.75105.55.190.31103.1
47FMGemy Jose DanielBOL23336.50.065.037.75105.55.460.04150.6
48IMFusco LeonardoARG23796.50.063.538.50116.57.58-1.0810-10.8
49FMZuluaga CesarCOL23946.50.063.538.25116.57.89-1.3915-20.9
50FMAbdalla Luiz Guilherme AurellBRA23166.50.063.536.00116.56.330.17152.5
51WIMZuriel MarisaARG22176.50.063.532.75116.55.051.451521.8
52Reis Renan Do CarmoBRA23066.50.063.037.75116.56.87-0.3715-5.6
53FMFulgenzi ErnestoARG23446.50.063.036.50116.56.56-0.0615-0.9
54Perez Gormaz MatiasCHI22616.50.063.035.25116.56.330.17152.5
55Supi Luis PauloBRA22876.50.063.034.75116.55.680.821512.3
56FMViana DirceuBRA22756.50.063.033.50116.56.500.00150.0
57De Paiva Pedro HenriqueBRA22896.50.062.537.25116.56.410.09151.4
58IMLujan CarolinaARG23796.50.062.036.00116.57.50-1.0010-10.0
59WFMFeliciano Ebert VanessaBRA22686.50.061.535.75116.56.60-0.1015-1.5
60IMBarbosa Evandro AmorimBRA24276.50.060.536.75116.58.49-1.9910-19.9
61FMCaceres Vasquez SergioCHI22136.50.059.534.00105.55.380.12151.8
62IMDella Morte GermanARG23466.50.059.034.50116.58.14-1.6410-16.4
63Rioseco Pinochet FernanCHI22366.50.059.033.25116.57.30-0.8015-12.0
64Villegas FrancoARG18526.50.055.531.75105.51.474.031560.5
65Batista Gerson PeresBRA22336.50.053.531.00116.58.12-1.6215-24.3
66IMReal De Azua ErnestoARG24826.00.068.037.001167.71-1.7110-17.1
67IMGascon Jose RafaelVEN22066.00.066.536.001053.471.531523.0
68FMPichot AlanARG23006.00.063.530.001166.11-0.1115-1.6
69FMContreras HenryCOL22206.00.062.532.251165.510.49157.3
70FMGaitan Juan ManuelARG22666.00.062.532.001055.99-0.9915-14.9
71Fernandez Maria FlorenciaARG21386.00.062.034.25943.030.971514.6
72FMNina Miguel AngelPER22986.00.062.032.251055.94-0.9415-14.1
73Fiora EmilioARG19546.00.061.034.001051.443.561553.4
74IMEstrada Nieto JulianMEX23106.00.061.033.251055.62-0.6210-6.2
75Lingua AlejoARG22326.00.060.031.751065.600.403012.0
76IMMahia GustavoARG24096.00.059.535.001057.95-2.9510-29.5
77Mellano SantiagoARG22426.00.059.532.001166.54-0.5415-8.1
78Paniagua Chnelik SebastianARG22046.00.059.029.501054.980.02150.3
79FMCuevas AlexARG22636.00.059.029.501167.14-1.1415-17.1
80Arcos Facio MateoURU21746.00.058.530.501166.36-0.3615-5.4
81Miranda Jr Roberto CalheirosBRA22006.00.058.529.501055.81-0.8115-12.1
82Souza Neves Andrey M.BRA21476.00.058.030.001054.670.33154.9
83Sperb Eduardo QuintanaBRA20406.00.058.028.751053.971.033030.9
84FMAssumpcao RobertoBRA22186.00.057.029.501165.690.31154.7
85Crespo EugenioARG20766.00.056.027.751053.911.091516.4
86Mackeprang LuisARG21456.00.054.030.251066.02-0.0215-0.3
87Bianchi AugustoARG19036.00.052.527.50105.52.363.141547.1
88FMAndrade Roberto Luiz CostaBRA21876.00.051.526.75946.32-2.3215-34.8
89Avila Pedro AndresCOL21456.00.051.027.50844.95-0.9515-14.3
90De Oliveira Francemir BarraBRA17996.00.051.025.00731.101.901528.5
91GMPerez Ponsa FedericoARG24895.50.070.535.00105.56.79-1.2910-12.9
92Martinez De Negri GonzaloARG21235.50.067.532.00104.52.412.091531.4
93Pineiro DarioARG21415.50.063.030.00104.54.77-0.2715-4.1
94Perez MaximilianoARG22645.50.063.029.50104.55.13-0.6315-9.4
95CMTapie Amione Pablo AdibMEX22405.50.062.527.50115.56.75-1.2515-18.8
96Cervetto EstebanARG21005.50.062.030.25115.53.941.561523.4
97Sanchez Sandoval GonzaloCHI20295.50.062.027.25104.52.731.771526.5
98Ferro EzequielARG22145.50.061.528.75115.55.63-0.1315-2.0
99FMChiari Arthur GontijoBRA20985.50.061.026.25115.55.290.21153.2
100Arias Juan CruzARG18995.50.059.530.75104.51.732.771541.5
101Postolski JavierARG20065.50.059.527.751052.692.313069.3
102Lopez Miller IndalecioARG19405.50.059.029.25104.51.942.561538.4
103FMCerda Albornoz GuillermoCHI22675.50.058.028.25115.57.11-1.6115-24.1
104Borja RaulCOL21405.50.057.528.25104.54.380.12303.6
105Heinecke LucasARG19785.50.057.527.5093.52.181.321519.8
106Hernandez Amura GilbertoARG18515.50.057.027.25104.51.163.341550.1
107San Martin Basualto EpiroCHI21145.50.057.025.00115.55.410.09151.4
108Vazquez MaximilianoVEN21125.50.056.025.25115.55.63-0.1315-2.0
109Fiori Alberto NicolasARG21595.50.055.526.0093.54.26-0.7615-11.4
110Jorquera Alfaro MauricioCHI20365.50.055.024.75104.54.410.09151.4
111Ferreira Kleber VictorBRA21215.50.054.026.00115.56.91-1.4115-21.1
112De Souza Monteiro Marcos PaulBRA20405.50.054.025.50115.55.77-0.2730-8.1
113Barea LuisARG22455.50.051.025.751058.30-3.3015-49.5
114Maldonado FedericoARG19735.50.051.022.501054.220.781511.7
115FMTeixeira Ricardo Da SilvaBRA22765.50.050.525.25115.59.27-3.7710-37.7
116Arias Juan CarlosARG22155.50.048.523.25115.58.89-3.3930-101.7
117Palmiotto Marco IvanARG19855.00.064.029.751041.542.463073.8
118Fiori HectorARG21255.00.064.028.001044.08-0.0815-1.2
119Benedetti JulioARG21175.00.061.524.50932.980.02150.3
120Prallon Sampaio Leonardo De SBRA19765.00.058.026.50931.831.173035.1
121Bouwman Marcelo WanderleyBRA22335.00.057.523.751157.11-2.1115-31.6
122Santopietro GerardoARG20065.00.056.524.251043.070.931513.9
123Anino SergioARG22265.00.056.021.001157.08-2.0815-31.2
124Baeta Marcio NettoBRA21015.00.054.520.001155.43-0.4315-6.4
125Restuccia FranciscoARG21185.00.053.521.00104.56.43-1.9315-29.0
126Salvatti DiegoARG21125.00.053.021.00104.55.59-1.0915-16.4
127Conde AdrianARG20535.00.053.018.50934.45-1.4515-21.8
128De Freitas Rames FialhoBRA05.00.052.519.00104
129Morelli NicolasARG20365.00.051.520.00104.55.04-0.5415-8.1
130Aberbach AngelARG20235.00.051.020.0084.55.06-0.5615-8.4
131Bulgarini Torre MarcoCHI19775.00.050.518.75833.24-0.2415-3.6
132Rodriguez CarolinaCOL17765.00.050.020.7582.51.810.693020.7
133Romero FabianARG20585.00.050.017.501057.05-2.0515-30.8
134Minelli FaustoBRA05.00.049.522.25115
135Lo Presti RobertoARG20655.00.049.519.501046.39-2.3915-35.8
136Moyses Sobrinho EliasBRA05.00.049.021.50104
137Krumrick Ezequiel ArturoARG05.00.048.020.75115
138FMLeskovar MatiasARG22834.50.058.522.2594.56.51-2.0115-30.1
139Brizzi Victor EmmanuelARG19304.50.058.023.00114.52.472.031530.5
140Pirola MarcosARG20704.50.057.518.25114.55.83-1.3315-20.0
141Arango Andres MauricioCOL21404.50.056.017.7582.54.33-1.8315-27.5
142Evans PabloARG20174.50.055.517.0092.52.69-0.1915-2.8
143Rivas LucasARG19874.50.055.021.50721.970.03150.4
144Ayala GustavoARG19554.50.052.518.2592.52.81-0.3115-4.7
145Cortes Orihuela JavierCHI19484.50.052.017.2593.54.07-0.5715-8.6
146Heinecke VictorARG20254.50.051.518.25934.23-1.2315-18.5
147Schuh Astor JoseBRA20554.50.051.518.25104.56.28-1.7830-53.4
148Horst RodrigoBRA04.50.051.019.75103.5
149Espindola Juan CarlosARG18914.50.051.018.50821.620.383011.4
150Judewicz AlejandroARG20844.50.051.018.25114.57.73-3.2330-96.9
151Saitta JorgeARG18474.50.051.016.7593.52.161.341520.1
152Mendez NicolasARG17444.50.050.018.75103.51.601.901528.5
153Lescano RamonARG04.50.049.522.00114.5
154Etchevest MarceloARG17444.50.049.519.00103.52.421.0800.0
155Perez Wertheim RodolfoARG20154.50.049.019.2561.53.32-1.8215-27.3
156Besso GuadalupeARG17304.50.048.516.00932.100.901513.5
157Brizzi Milagros TatianaARG18394.50.047.516.2581.51.89-0.3915-5.8
158Epelboin MatiasARG19414.50.047.018.25104.55.26-0.7615-11.4
159Cordono CarlosARG04.50.047.017.25103.5
160Alvarez AgustinARG18634.50.045.015.25822.46-0.4615-6.9
161Acosta Lautaro GastonARG04.50.042.015.75103.5
162Okamura Milton KasuoBRA20924.00.055.016.251045.83-1.8315-27.5
163Speranza MarianoARG18514.00.052.018.001031.881.121516.8
164Sepulveda Perez Jorge EduardoCHI19534.00.051.013.00923.15-1.1515-17.3
165Ezcurra MarianoARG15604.00.050.017.251141.042.963088.8
166March DiegoARG18224.00.050.016.7592.52.110.39155.8
167Curotto NicolasARG18594.00.050.011.501033.05-0.0515-0.8
168Aguero Arce MatiasARG16334.00.049.518.501141.312.693080.7
169Besso Javier AlejandroARG17514.00.049.517.251031.441.561523.4
170Elias RobertoARG18854.00.047.517.50933.93-0.9330-27.9
171Areco AntonioARG04.00.045.514.00103
172Baquero Yuri PaolaCOL17804.00.044.513.7593.52.970.533015.9
173Morales GuillermoARG17794.00.042.512.2572.52.72-0.2230-6.6
174Bilbao GuillermoARG18904.00.042.09.50613.23-2.2330-66.9
175Gerez ArielARG04.00.039.513.00114
176Farias Sergio Luiz CardosoBRA15244.00.038.512.00921.580.42156.3
177Malvicino Juan CarlosARG04.00.038.011.5093
178Maggiori LucianoARG17003.50.053.517.50821.580.423012.6
179De Freitas Julio EimardBRA18823.50.051.013.50832.440.56158.4
180Zalimben Maria LuzARG17143.50.049.013.5092.51.690.811512.1
181Fonseca Luis Ernesto Serra AzBRA20963.50.048.513.25935.92-2.9215-43.8
182Mateu PedroARG03.50.048.513.00113.5
183Ortiz JorgeARG19323.50.048.512.75612.25-1.2515-18.8
184Figar NicolasARG18023.50.048.511.2591.52.85-1.3530-40.5
185Derbes Jose MariaARG03.50.048.014.00113.5
186Argote Heredia ValentinaCOL18563.50.047.014.5061.52.69-1.1915-17.9
187Caceres Recalde GonzaloARG15823.50.044.013.2592.51.560.941514.1
188Perez Velazco DanielaCOL14653.50.043.510.7592.51.331.171517.5
189Beron RicardoARG17033.50.042.011.50500.69-0.6930-20.7
190Do Prado Hamilton MesquitaBRA16693.00.045.59.50611.47-0.4730-14.1
191Romero Kries Mario AndresCHI16453.00.045.58.75711.19-0.1915-2.8
192Desanzo Juan CarlosARG16043.00.042.08.001021.890.11151.6
193Nicosia MarianoARG15623.00.041.07.2570.51.82-1.3230-39.6
194Bustos PedroARG03.00.040.07.75102.5
195Bidigaray MarcioBRA17153.00.037.57.7560.51.70-1.2030-36.0
196Heller EduardoARG02.50.041.06.00101.5
197Bigoria Escobedo RaulPER18682.00.043.06.50513.23-2.2330-66.9
198Bigoria LuisPER17162.00.037.54.00300.84-0.8430-25.2
199Duran MelissaCOL01.50.037.52.5080
200Leon Calderon JonathanECU21391.00.045.04.50000.000.00150.0
201Siccardi Pablo DanielARG01.00.043.54.5020
202Vergara Rozas JoseCHI20760.00.037.50.00000.000.00300.0
Meruvia Meruvia JuanCHI19630.00.037.50.00000.000.00150.0
Santagada Hector RicardoARG19410.00.037.50.00000.000.00300.0
Burgin DarioARG17740.00.037.50.00000.000.00150.0
206FMVasta EduardoARG23070.00.036.50.00201.84-1.8410-18.4

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal