niedziela, 31 maja 2015

Nowe notowanie Jurek Chess Engines Rating na dzień 01-06-2015

JCER 01-06-2015 (Top 10)




Ultron 1.1 wygrał 4 Ligę JCER Season 5/2015, 2015.05.29 - 2015.05.31



Awans do 3 Ligi: Ultron 1.1, Elektro 2.0, Murka 3 and Octochess 5.190

231 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Arena 3.5 
book: Perfect 2015 
Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 

Alfil 15.4 portable - pod Winboard

Alfil 15.4 portable for Winboard
Alfil 15.4Alfil silnik szachowy pod Winboard
Autor - Enrique Sanchez


Andscacs 0.80 wygrał JCER Fritz Tournament, new engines, 2015.05.30 - 2015.05.31



90 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Fritz 12 
Tempo:  3' + 3", 

Book: Perfect 2015
Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory 
Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 

Ukrainka Natalya Zhukova została Mistrzynią Europy kobiet w szachach


Games download



sobota, 30 maja 2015

Greko 12.8 DC - ukazała się nowa wersja - 30.05.2015

Greko - silnik szachowy UCI 

Autor: Vladimir Medvedev 

Ratings: JCER=2507

 Greko 12.8 DC - download

EXchess 7.71b ukazała się nowa wersja silnika szachowego

EXChess - silnik szachowy pod Winboard
AutorDaniel Homan 
EXChess website 


I po półrocznej przerwie ukazała się nowa wersja silnika. Szkoda, że nadal działa on tylko pod winboard, autor jak widać jest wierny temu protokołowi :)
W rankingu  JCER silnik osiągnął ranking = 2729

 EXChess 7.71 beta download


Gibbon 2.69a - nowa wersja silnika szachowego - 30.05.2015

Gibbon - silnik szachowy UCI
AutorEric Marathee


Website:

Po blisko rocznej przerwie ukazała się nowa wersja silnika Gibbon. Nie jest to może silnik z pierwszej półki ( w rankinguJCER=2407,) ale co warto podkreślić kod jest autorstwa Erica bez zapożyczeń!  


piątek, 29 maja 2015

Discocheck 5.2.1 wygrywa 3 Ligę JCER Season 5/2015, 2015.05.27 - 2015.05.29


Awans do 2 Ligi: Discocheck i Toga II

220 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Arena 3.5 
book: Perfect 2015 
Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 


poniedziałek, 25 maja 2015

Stockfish 150518 wygrał JCER Fritz Tournament, 2015.05.23 - 2015.05.25

DeepFritz 14 - awaria


180 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Fritz 12 
Tempo:  3' + 3", 

Book: Perfect 2015
Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory 
Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 


Critter 1.6a wygrał 1 Ligę JCER Season 5/2015, 2015.05.22 - 2015.05.24


Awans do Superligi: Critter 1.6a i Panchess 00.611

220 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Arena 3.5 
book: Perfect 2015 
Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 

sobota, 23 maja 2015

JCER Fritz Test New Engines, 2015.05.22 - 2015.05.23


112 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Fritz 12 
Tempo:  3' + 3", 

Book: Perfect 2015
Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory 
Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 

Wystąpił ostatnio spory wysyp klonów Ippolit, jak widać jednak w tabeli wyraźnie gorszych od Stockfisha.
O dziwo jedyną partię triumfator turnieju przegrał z Fizbo 1.4!



Stockfish 15051009 wygrał Super Ligę Season 5/2015 (Jurek Chess Engines Rating), 2015.05.18 - 2015.05.22



220 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Arena 3.5 
book: Perfect 2015 
Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 

piątek, 22 maja 2015

OldSnake 0.80 - (w oparciu o kod IvanHoe 999958), ukazała się nowa wersja

OldSnake - silnik szachowy UCI

Autorzy: Yakov Petrovich Golyadkin, Igor Igorovich Igoronov, and Roberto Pescatore

OldSnake 0.80 download


Stockfish 12 nowych wersji które ukazały się w okresie 01-20.05.2015

Stockfish - silnik szachowy UCI

Poprzednie wersje Stockfish 

Autorzy kompilacji:

Marco Costalba, 
Lucasart, 
Mstembera,
Stefan Geschwentner,
Stefano80


 Stockfish 01-20.05.2015 download

Che 1.1 (klon Igorrit 0.086v4) nowa wersja silnika

Autor - Dmitri A. Gusev

Che 1.1 download

OldSnake 0.70c - silnik szachowy oparty na kodzie IvanHoe 999958

OldSnake - silnik szachowy UCI 

Autorzy: Yakov Petrovich Golyadkin, Igor Igorovich Igoronov, and Roberto Pescatore

Sayuri 2015.05.22 - nowa wersja silnika szachowego

Sayuri - silnik szachowy UCI

Autor - Hironori Ishibashi



Greko 12.8 - po miesiącu jest nowa wersja silnika szachowego

Greko - silnik szachowy UCI 

Autor: Vladimir Medvedev 

Ratings: JCER=2473

 Greko 12.8 - download

Nowa wersja Fizbo 1.4 wygrywa mały turniej testowy JCER, 2015.05.19 - 2015.05.20



36 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Fritz 12 
Tempo:  3' + 3", 

Book: Perfect 2015
Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory 
Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 


wtorek, 19 maja 2015

poniedziałek, 18 maja 2015

Ultron 1.1 wygrywa 5 Ligę Jurek Chess Engines Rating, Season 4/2015


Awans do 4 Ligi: Ultron 1.1, Elektro 2.0, Che 1.0 i Pedone 1.1

351 games download
Tabela: Scid vs PC 
GUI: Arena 3.5 
book: Perfect 2015 
Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel Core i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory Operating system: Windows 8.1 Home Edition 64 bit 

Zwracam uwagę na wynik silnika Pedone 1.1. Jego poprzednia wersja miała w rankingu JCER 2291 - a tu wynik 23 z 26 partii.



sobota, 16 maja 2015

Sugar 13.05.15 nowa wersja super-silnika szachowego

Sugar - silnik szachowy UCI
Autor - Marco Zerbinati    
Poprzednie wersje Sugar 

Sugar 13.05.15 download


Donna 2.1 - po kilkudniowej przerwie jest nowa wersja silnika

Donna eksperymentalny silnik szachowy

Autor - Michael Dvorkin

Donna 2.1 download

Sayuri 2015.05.09 - ukazała się nowa wersja silnika

Sayuri - silnik szachowy UCI

Autor - Hironori Ishibashi   
   Sayuri previous versions



Sayuri 2015.05.09 download


Patryk Paziak wygrywa turniej szachowy w Starym Polu - 16.05.2015


Po dłuuugiej przerwie w Starym Polu rozegrany został turniej szachowy. O puchar Wójta Marka Szczypiora walczyło 18 zawodników. Najlepszy z nich okazał się Patryk Paziak z UKS Korona Gdańsk.
Miejsce drugie zajął urodzony w Starym Polu a obecnie reprezentujący barwy MCKiE Karol Goździejewski a puchar za miejsce trzecie otrzymał Piotr Wojtacha.

Władysław Charyga, mimo swoich już 78 lat nadal potrafi zagrać bardzo dobrze
Cieszy, że w turnieju wystąpili zarówno starsi, doświadczeni zawodnicy jaki i młodzi adepci szachów.
Szczegółowe wyniki turnieju w tabeli poniżej


Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stare Pole

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu 2015-05-16/2015-05-16
Tempo gry: P'15
Sędzia: Marek Dackiewicz

Wyniki końcowe

MTytNazwisko ImięELORankPkt.MBBchWPro
1IPaziak, PatrykR 177120008,037,5046,50840,0
2IIGoździejewski, KarolR 180218006,038,0050,00531,5
3II+Wojtacha, PiotrR 178419006,037,0049,00634,0
4IIAlbin, GrzegorzR 183218006,037,0048,00632,0
5IINiedźwiecki, SławomirR 148718006,034,5045,00629,0
6IIPeplinski, WieslawR 180718005,532,5043,50525,5
7IIMańkowski, MariuszR 161918005,037,0045,00527,0
8kMarszk, KazimierzR 184022005,035,5047,50528,0
9IIKrotowski, Eugeniusz018004,531,5037,50423,0
10IITorhan, Adrian018004,529,0035,00418,0
11IVFortuna, Michał014004,035,0043,00424,0
12IIWieczorek, JanR 167118004,029,5038,00321,0
13
Wysocki, RyszardR 140910004,026,0031,50414,0
14
Fryszka, HenrykR 139010004,025,0031,00415,0
15IIICharyga, Władysław016003,029,0037,00317,0
16IIBlawat, FranciszekR 134618003,028,0034,00313,0
17
Marszk, Edmund010002,527,0033,00213,0
18
Durczak, Natan010000,027,0034,5000,0


ChessArbiter Pro 2010 (v.5.39) © A.Curyłohttp://www.chessarbiter.com/







Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal