środa, 30 kwietnia 2014

Rodent 1.4 - ukazała się nowa wersja "polskiego" silnika szachowego UCI

Rodent - silnik szachowy UCI
Autor = Pawel Koziol (Polska)

Cieszy kolejna wersja tego silnika szachowego tworzonego przez Polaka, tym bardziej, że każda kolejna jest sporo lepsza od poprzedniej. Poniżej przebieg rankingu 
JCER:
Rodent 1.3=2626  Rodent 1.1=2591  Rodent 1.0=2532

Rodent 1.4 download

Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach Szybkich Malbork 2014-04-26 P 10'+5" - wyniki

Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach Szybkich

Malbork 2014-04-26/2014-04-26 Tempo gry: 10'+5"
Sędzia: Anna Mrozińska

Wyniki końcowe 7 rund


M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+Sz.1Sz.2
11MTS Kwidzyn205013,022,08;2;5;7;3;6;5,05,5
24MCKiE Malbork197511,019,511;13;7;2;4,03,5
35Pogoń Prabuty19009,017,512;2;9;11;4,55,0
48MCKiE Malbork II18009,014,012;13;11;10;4,03,0
53UKS SP11 Skoczek Tczew20008,018,010;8;14;5,54,5
66KKS Ormuzd Kartuzy18258,015,511;7;4,55,5
77UKS Sztum18258,014,014;3;5;9;2,05,5
82UKS WDA Lipusz20257,015,59;13;12;4,52,5
913Prabuty A16507,014,010;14;12;3,53,0
109Family team17506,012,014;10;4,04,0
1111UKS SP 11 Skoczek Tczew II17255,010,014;10;2,02,0
1212MTS Kwidzyn II17004,011,014;4,04,0
1314Prabuty B11752,05,010;0,01,0
1410UKS MDK Gdynia17501,08,0
1,50,0


Bardzo dobrze spisali się szachiści z Malborka zajmując II i IV miejsce. Jak widać, w Malborku jest sporo dobrych szachistów.
Poniżej wyniki indywidualne:

M-ceTytNazwisko ImięDrużynaSz.1Sz.2Sz.3Sz.4Sz.5Sz.6Pkt.
1ISkonieczny, JerzyMCKiE Malbork


6,5(7)

6,5
2IIAlbin, GrzegorzUKS Sztum
5,5(7)



5,5
3IFukowski, PawełMTS Kwidzyn


5,5(6)

5,5
4I+Wodzisławski, MarianMTS Kwidzyn
5,5(7)



5,5
5IISkonieczny, RafałMCKiE Malbork

5,5(7)


5,5
6CMTeclaf, PawełKKS Ormuzd Kartuzy
5,5(7)



5,5
7IWyczling, BartoszUKS SP11 Skoczek Tczew

5,5(7)


5,5
8kUlanowski, KarolUKS SP11 Skoczek Tczew5,5(7)




5,5
9I+Sobczynski, RomanMTS Kwidzyn

5,0(7)


5,0
10IHiszczynski, JakubMTS Kwidzyn5,0(7)




5,0
11IIKonieczny, AndrzejPogoń Prabuty
5,0(7)



5,0
12ILitwiński, WojciechUKS WDA Lipusz


5,0(7)

5,0
13IBożek, JanPogoń Prabuty

5,0(7)


5,0
14I++Grajczak, AdrianUKS WDA Lipusz4,5(7)




4,5
15IBozek, AndrzejPogoń Prabuty4,5(7)




4,5
16I++Kotłowski, TomaszKKS Ormuzd Kartuzy4,5(7)




4,5
17IBelczewski, JacekUKS SP11 Skoczek Tczew
4,5(7)



4,5
18ITarajkiewicz, KrzysztofKKS Ormuzd Kartuzy

4,0(7)


4,0
19IIMańkowski, MariuszMCKiE Malbork II4,0(7)




4,0
20kStepien, JanuszMCKiE Malbork4,0(7)




4,0
21IIJóźwik, JarosławMTS Kwidzyn II4,0(7)




4,0
22IIISobczyński, JanPrabuty A


4,0(7)

4,0
23IIBłaszczuk, AndrzejFamily team
4,0(7)



4,0
24IBłaszczuk, AgnieszkaFamily team4,0(7)




4,0
25IIWieczorek, JanMCKiE Malbork II


4,0(7)

4,0
26IITetera, BogusławMTS Kwidzyn II
4,0(7)



4,0
27IIPawletko, SzymonUKS MDK Gdynia

4,0(7)


4,0
28II+Dackiewicz, MarekMCKiE Malbork
3,5(7)



3,5
29IIWojszkun, TadeuszUKS Sztum

3,5(7)


3,5
30IPelowski, ZdzisławUKS WDA Lipusz

3,5(7)


3,5
31IPiasecki, TomaszPrabuty A3,5(7)




3,5
32IVKleszewski, AdamPrabuty A

3,5(7)


3,5
33IISołoducha, OlafPogoń Prabuty


3,0(7)

3,0
34IINiedźwiecki, SławomirMCKiE Malbork II

3,0(7)


3,0
35IIBrzeziński, StanisławMCKiE Malbork II
3,0(7)



3,0
36IISmoliński, DawidUKS Sztum


3,0(7)

3,0
37II+Zalewska, KatarzynaUKS SP 11 Skoczek Tczew II

3,0(7)


3,0
38IIZalewska, EwaUKS SP 11 Skoczek Tczew II


3,0(7)

3,0
39IIBłaszczuk, OliwiaFamily team


3,0(7)

3,0
40IIIGrzybicki, TomaszPrabuty A
3,0(7)



3,0
41VSołoducha, StefanPrabuty B


3,0(7)

3,0
42IAleksandrowicz, MarekUKS WDA Lipusz
2,5(7)



2,5
43IIBelczewski, RomanUKS SP11 Skoczek Tczew


2,5(7)

2,5
44IIWyrzykowska OlaUKS MDK Gdynia


2,5(7)

2,5
45II+Wojtacha, PiotrUKS Sztum2,0(7)




2,0
46IIUlanowski, PiotrUKS SP 11 Skoczek Tczew II2,0(7)




2,0
47IIŁaś, AdrianUKS SP 11 Skoczek Tczew II
2,0(7)



2,0
48
Wicki, RyszardKKS Ormuzd Kartuzy


1,5(7)

1,5
49IIHładun, BartłomiejUKS MDK Gdynia1,5(7)




1,5
50IIIWołejszo, DamianMTS Kwidzyn II


1,5(7)

1,5
51IIIZaręba, MaciejMTS Kwidzyn II

1,5(7)


1,5
52IVLipiński, PatrykPrabuty B
1,0(7)



1,0
53VSicińska, MariaPrabuty B

1,0(7)


1,0
54IISuchomski, JanFamily team

1,0(7)


1,0
55IIDrews, AdamMTS Kwidzyn


1,0(1)

1,0
56IIMaćkowiak, FilipUKS MDK Gdynia
0,0(7)



0,0
57
Andrzejewski, KewinPrabuty B0,0(7)




0,0

I parę zdjęć:
Stanowisko sędziowskie

W zawodach grało sporo młodych zawodników

Takie medale za zajęcie II miejsca otrzymali wszyscy członkowie ekipy MCKiE



Strelka 6 - jest nowa wersja bardzo mocnego silnika szachowego UCI

Strelka - UCI chess engines
Author - Jury Osipov

Strelka 6.0 download

Vugar Gashimov Memorial - na rundę przed końcem nie wiadomo kto wygra

Official page     Games (download)

Vugar Gashimov Mem 2014, Shamkir AZE, 2014.04.20 - 2014.04.29, mid ELO: 2780 (Cat 22)

Player ELOTiAgeNat Score Ca Ca Ka Ra Na Ma Chg
1: Caruana, Fabiano 2783 gm 22 ITA 5.5 / 9 XX 1. == =1 == 01 +7
2: Carlsen, Magnus 2881 gm 24 NOR 5.5 / 9 0. XX == 0= 11 11 -5
3: Karjakin, Sergey 2772 gm 24 RUS 4.5 / 9 == == XX == == =. +2
4: Radjabov, Teimour 2713 gm 27 AZE 4.5 / 9 =0 1= == XX =. == +11
5: Nakamura, Hikaru 2772 gm 27 USA 4.5 / 9 == 00 == =. XX 11 +3
6: Mamedyarov, Shakhriyar 2760 gm 29 AZE 2.5 / 9 10 00 =. == 00 XX -16

Caruana nie "odpuścił" i po zwycięstwie nad Mamedyarovem dogonił Carlsena. O zwycięstwie zadecyduje bezpośredni pojedynek między zainteresowanymi. Warto obserwować te zmagania na żywo.

Pavel Eljanov wygrał Turniej B w Memoriale Vugara Gashimova. Wojtaszek "poległ" w ostatniej rundzie i spadł na 5 miejsce

Official page     Games (download)


Najgorsza w tym turnieju partia Radka. Szkoda, bo mógłby być dobry występ - a tak jest co najwyżej przeciętny.

niedziela, 27 kwietnia 2014

Hannibal 1.4b wygrywa rozgrywki 2 Ligi (Season 5/2014) - Jurek Chess Engines Rating

2014.04.25-27 JCER Season5/2014 2League
MSilnikPkt.HaPrSeDeSpChNeZaToCrQuThS-B
01Hannibal 1.4b x64 18.5/22· ·10==11111=1111111=11=1 187,50 
02Protector 1.6.0 x64 15.5/2201· ·=1==1=1=011=1==11=11 155,75 
03Senpai 1.0 x64 12.5/22===0· ·=00==111=0=1110=11 121,50 
04Deep Junior Yokohama12.5/2200===1· ·==0=001111=01111 118,00 
05Spike 1.4 12.5/22000=1===· ·01===1=1011=11 116,00 
06Cheng4 0.36c x64 11.5/220=0==01=10· ·01==1==1===1 114,00 
07Nemo 1.01 beta x64 9.5/2200100011==10· ·00010===11 92,50 
08Zappa Mexico II x64 9.5/22000==100=0==11· ·0====011 86,50 
09Toga II 280513 x64 9.5/22000==000=00=101=· ·110111 81,75 
10Crafty 23.8 b2 x64 9.0/220==000=110=01===00· ·===1 90,50 
11Quazar 0.4 x64 9.0/22000=1=000======110==· ·== 89,00 
12Thinker 5.4D x64 2.5/22=000000000=0000000=0==· · 28,50 

Hannibal 1.4b wygrywa rozgrywki 2 Ligi - Edycja 5/2014 - Jurek Chess Engines Rating 
gratulacje dla twórców silnika - Sam Hamilton & Edsel Apostol.



132 games download, książka debiutowa: 12 moves classic,  Tabela i GUI: Arena 3.5

Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory
Operating system: Windows 8.1 Home Edition (Build 9200) 64 bit


Krzysztof Budrewicz zwyciężył w Memoriale małżeństwa Leokajtisów

Brawo dla Krzysztofa Budrewicza, który pozostawił w pokonanym polu całą grupę Rosjan.
Cieszę się podwójnie, bo oboje Państwa Leokajtis miałem zaszczyt znać, byłem u nich kilka razy w domu.
Pan Stanisław miał ze mną inną jeszcze, wspólną pasję - wędkarstwo. Lubił polować na szczupaki, których ogromne egzemplarze onegdaj pływały w warmińskich jeziorach.
Pozostała mi po nim pamiątka, spreparowany przez niego dla mnie łeb mojego największego w życiu, złowionego na dużą obrotówkę - 101 cm szczupaka.
Aha, zwracam uwagę na świetny wynik 10-letniej Lidki Czarneckiej, o której już pisałem na blogu.

MTytNazwisko ImięFed.R. FIDERankingPkt.MBch.Bch.S.B.
1mBUDREWICZ, KrzysztofPOLR 228324008,544,5056,0052,50
2IMGORIN, LeonidRUSR 243824507,542,5055,0043,00
3IMSHKAPENKO, PavelRUSR 241624507,040,0053,0038,75
4FMLUKINOV, PetrRUS232723007,040,0053,0037,75
5mBELOUSOV, GennadiyRUSR 225324007,039,5051,5036,25
6kPLESIUK, AndrzejPOLR 213322006,544,0057,5038,00
7I+MALCZYK, RadosławPOLR 209321006,538,5049,5033,25
8IKACZMAREK, ArkadiuszPOLR 203920006,535,0046,5031,00
9IRABIJ, TomaszPOLR 208820006,533,5045,5030,25
10I++RENKOWSKI, PiotrPOLR 204321006,039,0050,0031,00
11kKRZEWSKI, DariuszPOL218922006,035,0044,5028,00
12ICZARNECKA, LidiaPOL130518006,028,5036,0021,50
13mGOSIEWSKI, PiotrPOLR 210724005,542,0055,5030,00
14ITURCHENIAK, YuryRUSR 196020005,536,5047,0026,75
15kRAK, TomaszPOLR 206122005,536,0047,5025,25
16I+HENNIG, TadeuszPOL201621005,536,0046,0025,50
17mKRZYWICKI, DariuszPOL220224005,535,5046,5025,75
18kTURCHENIAC, MariyaRUS200020005,534,5043,5022,50
19IILUKINOV, PavelRUS018005,532,5042,0023,75
20kGRZELACHOWSKA, GrażynaPOL192620005,532,5041,5021,75
21IVOLKOV, AleksandrRUSR 154920005,532,0039,5022,25
22k+STASZEWSKA, AnnaPOL199521005,531,0039,0021,75
23kPLESIUK, JanPOLR 174122005,530,5040,0019,75
24ICHIBUKHCHYAN, ErikRUSR 157520005,038,0047,0022,50
25II+CZAJKOWSKI, AlanPOL180419005,037,0048,5022,00
26kSŁAWIŃSKI, MirosławPOLR 210722005,035,5044,5023,00
27kPOPOV, DenisRUSR 215422005,035,0045,0022,75
28II+WOJTUNIK, MaciejPOLR 147419005,034,0044,0019,50
29IMALECKI, JanuszPOLR 178120005,034,0044,0019,25
30IIKORECKI, PiotrPOL156318005,032,0041,0018,75
31II+SOŁTYK, LeszekPOLR 173519005,031,5043,5019,00
32IMARZEC, KrzysztofPOL166120005,030,5040,0018,25
33IITRZECIAK, BartoszPOLR 124018005,029,0036,0017,50
34IGRABARCZYK, SylwesterCZER 165320005,027,5036,0018,50
35IISKOMSKI, KarolPOL161018005,027,0035,5016,50
36ITYMOSZCZUK, KrzysztofPOL020004,536,0047,0022,75
37IWIELICZKO, MarekPOL020004,536,0046,5020,75
38I+ZARĘBSKI, CezaryPOLR 201721004,534,0044,5019,00
39IMILCHENKO, ValeriiRUS187020004,533,5041,5015,75
40II+GNIADO, RadosławPOLR 177519004,533,0043,5018,75
41II+TRENDOWSKI, MichałPOLR 152419004,532,0040,0018,75
42ILESIŃSKI, ZdzisławPOLR 193720004,530,5040,0018,25
43II+DALIGA, AnitaPOLR 134617004,529,0035,5015,25
44IINIKOLAENKO, RuslanRUS018004,526,5033,0013,00
45IIADAMOWICZ, PiotrPOL146518004,526,0035,5014,00
46IIMACKIEWICZ, MarcinPOL183118004,522,5029,0013,75
47IIRĘKAWEK, LechPOL018004,038,5049,5022,50
48IWOJTUNIK, PiotrPOL020004,033,0043,0016,25
49IIAUGUSTYNOWICZ, TadeuszPOL018004,032,0040,0015,50
50IIHENNIG, GrzegorzPOLR 138518004,030,0038,0015,50
51IIMŁOTKOWSKI, CezaryPOL150918004,029,5040,0015,00
52IIIJORDAN, AdamPOLR 109716004,029,5037,5013,75
53IVDUBICKI, MarianPOL014004,029,5037,0012,50
54IIBOHDANOWICZ, NikolaPOLR 107416004,028,5036,5012,50
55IIPIECZYSKI, ArkadiuszPOL143018004,028,0038,5014,00
56IIZARĘBSKA, LenaPOL123316004,028,0034,5011,00
57ISAPIERZYŃSKI, TadeuszPOLR 174520004,027,5036,0016,25
58IIORŁOWSKI, MirosławPOL159518004,024,5031,0011,75
59IIROSIŃSKI, MichałPOL140118003,533,0041,0011,75
60IIHARASIM, WiesławPOL018003,531,5041,0015,00
61IIPLICHTA, GrzegorzPOL018003,531,5040,5013,75
62IIIPIELACH, WojciechPOL122816003,529,5037,0011,50
63IIICIESZYŃSKI, ArturPOL123016003,525,0032,509,25
64IIIGRZYB, NorbertPOL016003,525,0032,0010,25
65IBADOWSKI, JózefPOL020003,524,5031,5011,25
66IIIKOWALSKI, BogdanPOL016003,524,5031,008,75
67IIIROSIŃSKI, DariuszPOL016003,031,5041,0012,25
68IIKRZYWICKI, PiotrPOL018003,031,0038,5011,00
69IIIPIELACH, JacekPOLR 138416003,030,5039,0010,00
70VBRUZDEWICZ, HubertPOL012003,026,0033,005,00
71IVKRAWCZYŃSKI, PawełPOL014003,021,5027,503,50
72IIIMICHAŁOWSKI, DamianPOL016003,021,0027,004,00
73IVERBICKAS, StanislovasRUS020002,531,0040,0010,00
74IIISTREPIKOWSKI, PawełPOL016002,527,5034,507,00
75IVFILIPIAK, BartoszPOL014002,524,0031,004,25
76IVZARĘBSKI, PiotrPOL014002,523,0030,002,75
77IVTOKARSKI, BartoszPOL014002,022,0028,001,50
78
GUZOWSKI, AdrianPOL010001,523,0030,000,75
79VWRONKOWSKI, ŁukaszPOL012001,523,0029,500,75

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal