niedziela, 2 lutego 2014

W Zurichu po 3 rundach prowadzi Carlsen.

source://www.zurich-cc.com
Round 3 - 01.02.2014

GM Aronian, L. 2812 ½-½ GM Gelfand, B. 2777
GM Nakamura, H. 2789 0-1 GM Carlsen, M.  2872
GM Caruana, F. 2782 ½-½ GM Anand, V. 2773

Standing after 3 round
1 Carlsen, M. 5 pkt
2 Aronian, L. 4 pkt
3 Nakamura, H. 3 pkt
4 Caruana, F. 3 pkt
5 Gelfand, B. 2 pkt
6 Anand, V. 1 pkt
(won game 2 points, a draw 1 point).


Games download

Strona turnieju

6 komentarzy:

 1. Na chessbase piszą coś innego:
  Carlsen,M - 2,5/3
  Aronian.L - 2,0/3
  Caruana,F - 1,5/3
  Nakamura,Hi - 1,5/3
  Gelfand,B - 1,0/3
  Anand,V - 0,5/3

  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podają "normalne" wyniki czyli 1 pkt za zwycięstwo i 0.5 pkt za remis.
   Na stronie oficjalnej i u mnie znajduje się punktacja przyjęta w tym turnieju tj. zwycięstwo 2 pkt, remis 1 pkt.

   Usuń
 2. Carlsen pokazał ,jakim jest wielkim szachistą. Z Nakamurą miał zupełnie przegraną partię. Stockfish podawał w pewnym momencie +8.00pkt.Zachował jednak zimna krew i po mistrzowsku się wybronił. Myślę ,że w najbliższych latach nie będzie miał godnych rywali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziś błysnął z Caruaną.
   Ale niesamowicie gra również Aronian. To dwaj godni siebie rywale!

   Usuń
 3. W tej partii to nie Carlsen wygrał ,ale Nakamura przegrał-a to istotna różnica.Mistrz świata ma furę szczęścia.W niedoczasie nie dostrzeżesz wariantu za plus 8

  OdpowiedzUsuń
 4. Brakuje mi tutaj weterana Ivanchuka który jak się nie roztroii ( tak "psychologiczne") to w każdym turnieju w którym występuje wprowadza element radosnej twórczości i nieprzewidywalnosci jak na turnieju pretendentów w Londynie, przez niego Magnus końcówkę miał bardzo nerwowa... A Aronian uważam z Magnusem z reguły gra za bardzo ostrożnie, mam wrażenie ze po prostu się go boi! Gelfand nawet jak przegrywa z Magnusem to widać ze zmusza go do maksymalnego wysiłku, Carlsen w jednym z wywiadów powiedział ze lubi grać z Borysem bo od problemów które generuje Borys on prawie pieje z radości, nie interesuje go wynik bo to co dzieje się na szachownicy jest tak piękne i wciągająca ze wynik jest rzeczą w tym momencie najmniej istotny... Piękne! I przy okazji opinia na temat gry dinozaura...Hikaru jak prawdziwy kamikadze- uważam ze swoim stylem gry długo będzie brylował na rożnych turniejach, bo jest po prostu graczem nietuzinkowym i nieszablonowym (podobnie jak "debiutowy awanturnik Jobawa)... Anandowi potrzebny jest czas na rehabilitację około roku. Caaruana- to przyszły mistrz swiata, sadze ze zdetronizuje Magnusa za jakieś 5-8 lat! Pozyjemy-zobaczymy!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal