środa, 1 lipca 2015

W Leiden trwają rozgrywki World Computer Chess Championship 2015. W rundzie piątej Jonny zwyciężył Komodo!No końcówkę to Jonny "wysuwał" jak mistrz z klientem!
Teraz jestem ciekaw jak zwolennicy Komodo będą tłumaczyć porażkę z nie najmocniejszym w końcu silnikiem

15 komentarzy:

 1. to musi być jakaś stara wersja Komodo,pewnie sprzęt nie najwyższych lotów-jakaś prowizorka.
  Nikt rozsądny nie traktuje tych rozgrywek poważnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poważnie te rozgrywki traktują z pewnością twórcy Komodo. Zgłosili się do zawodów, znali konfigurację sprzętu a na dodatek znając "słaby" skład "mistrzostw" - byli pewni zwycięstwa.
   A tu mały zonk :)
   Ale Komodo i tak może wygrać

   Usuń
 2. Wnioski wyciągną z tej parti napewno programisci komodo ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wnioski wyciągną z tej parti napewno programisci komodo ?

  OdpowiedzUsuń
 4. A więc tłumacze - programiści Komodo ustawili tzw. drawscore na poziomie minus 9 więc silnik gra za wszelką cenę zamiast remisować. To jest niedoceninie słabszych silników przez zespół Komodo.

  Pozatym bardzo słabe otwarcie. Czy ktośc wie czy debuitu są z góry ustalone w tych mistrzostawach ?

  Pytanie do Pana Jurka - dlaczego nie ma STOCKFISHa czyzby bał sie podzielić losu RYBKa ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Icga-to jest organizacja od wykluczeń ,obostrzeń,dyskwalifikacji(Rybka),kontroli i tym podobnych bzdur. Uznają tylko 4 silniki na krzyż.(jonny.,junior baron czy bizon)-reszta jest kradziona.Komodo-zapłacił 50$ wpisowego-i wystawił eksperymentalną jednostkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe czy Komodo nie zostanie zdyskwalifikowany przez Icga, w końcu twórcy tego programu wcześniej pracowali nad Rybka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wniosek jest taki,że głupotą jest wydawanie kasy na komercyjne programy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe jakie "grzeszki" ma na sumieniu Stockfish że bał się wystawić swój silnik.Bał się ICGA,i zapadł się pod ziemię.,Co za czasy,nikomu nie można ufać.

  OdpowiedzUsuń
 9. W tym turnieju nie ma równych szans,enginy graja na komputerach różnej mocy,Komodo gra na 24 rdzeniach,Jonny nie udało mi się doczyta na ilu i jakim procesorze,czy to ma znaczyc,że Jonny gra na dwóch rdzeniach ?.
  I może dlatego Stockfish nie przystąpił do tego turnieju,a także z powodu,że nie ma z tego kasy wiec po co mu reklama,gracze i tak stwierdzą czy Stockfish jest najlepszy czy nie.

  https://icga.leidenuniv.nl/?page_id=1260

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jonny wygrał z Komodo i zajął pierwsze miejsce. ICGA to organizacja która realizuje swoją politykę - stąd startuje tam mało silników. Nigdzie nie znalazłem komentarzy dlaczego Stockfish tam nie zagrał. Może ktoś z czytelników ma lepsze informacje - Marco milczy :)

   Usuń
 10. Przeglądałem wyniki partii Jonny 6 z Stockfish ,Jonny 6 przegrywa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Zbyt duże różnice widzenia spraw głównie organizacyjnch jest tak duża,że uczstnictwo Stockfisha stało się niemożliwe.W turnieju miał startować także Houdini(!),ale jak się można domyślać -tam różnice były też duże.Komodo uratował rangę turnieju........ reasumując -"Organizacja ICGA-jest do bani."
  To informacje z b.pewnego żródła.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdy nie wiadomo o co chodzi ,to chodzi o pieniądze lub kobietę.
  Nie dopuszczają dobrych darmowych programów,aby wypromowac program sprzedawany za kasę,i wmówic naiwnym,że jest najlepszy na Świecie,jesli to robią to znaczy ,że nabiorą niemało osób.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jeśli Jonny 6 będzie płatny,to potwierdzi moja powyższą tezę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal