sobota, 22 listopada 2014

Trwa mecz o Mistrzostwo Świata FIDE w szachach. Partie nr. 7,8,9 i 10 kończą się remisem!

Dawno nie napisałem nic o meczu a tu minęły kolejne cztery partie. Wszystkie zakończyły się remisami, ale przecież się działo!
W partii 7 Anand bronił końcówki W + 4p na W+S+2p. Pozycja z tych, w której strona silniejsza gra bez ryzyka a strona słabsza walczy o remis. Anand ustawił twierdzę i czekał. Carlsen z kolei podciągał pionki, próbował uaktywnić króla, a w pewnej chwili zaproponował wymianę wież, z czego Hindus nie skorzystał (i słusznie).
Potem Carlsen sprawdził Ananda w końcówce W+S na W (nie uwierzycie, ale w partiach szybkich kilka razy taką końcówkę wygrałem) i remis!
W 8 partii Carlsen już nie zaryzykował pojedynku debiutowego i powtórzenia wariantu w którym przegrał. Wybrał znaną kontynuację - partia w zasadzie bez historii.
Partia 9 to efekt strategii Carlsena. Do końca meczu coraz bliżej, każdy remisik przybliża do zwycięstwa. A Anand też chyba był zadowolony z remisu czarnymi.
Partia 10 - tu oczekiwałem ataku pretendenta. W końcu gra białymi i musi powalczyć o zwycięstwo. Bo jak nie teraz to kiedy? 
I Anand miał pewne szanse, ale Carlsen umiejętnie parował groźby!
Stan meczu 5,5 do 4,5 dla Mistrza Świata  


1 komentarz:

  1. Pretendent parę razy zaatakował ,ale po drugiej stronie jest ściana od której wszystko się odbija.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal