niedziela, 14 grudnia 2014

JCER, Mecz Equinox 3.30- Equinox 3.20 (Fritz 14 GUI), 14.12.2014


24 games downloadTabela: Scid vs PC GUI:Fritz 14  Tempo:  3' + 3", Hardware: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory Operating system: Windows 8.1 Home Edition (Build 9200) 64 bit 

Kolejny przykład, jak ważne są programy na którym puszcza się turnieje. Na Arenie wersja 3.30 odniosła wysoką porażkę. Tu na Fritzu 14 jest odwrotnie (choć dystans 4 razy krótszy)

14 komentarzy:

 1. Pytanie zasadnicze : Który interejejs przekłamuje wyniki ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli wchodzi na to że nie od silnika zależy siła gry tylko od GUI?

  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście Arena. Arena ma dużo błędów w sobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też wielokrotnie stwierdzałem,, że pod różnymi GUI są różne, często odwrotne wyniki. Skłonny jestem bardziej zawierzyć Arenie. Pod Fritze'm zdarzało się, że któryś z enginów z niewiadomego powodu nagle zwalniał szybkość liczenia o dość poważny procent (!) Poza tym częstsze są pod Fritzem głupie porażki na czas. Od kiedy to zauważyłem zapuszczam testy pod Areną. Jest stabilniejsza.

  OdpowiedzUsuń
 5. !. Testy niektórych silników (Komodo .Houdini.Stockfish) są to niekiedy poszukiwanie nalepszego ruchu w głębokiej analizie -zawsze lepiej-na moim sprzęcie -wychodzą w Arenie 3.0 i 3.5.Poza tym Arena monitoruje ewentualne błedy i można sobie sprawdzić crashe.,i bugi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fritz to program do wczytywania , przegłądanie ,analizy partii i baz szachowych, treningu i gry gry przez internnet.Można co prawda robić turnieje silników -ale nie do tego ten program służy.

  OdpowiedzUsuń
 7. To nie jest miarodajny test- warunki muszą być identyczne lub chociaż porównywalne; najlepiej na dwóch GUI rozegrać taką samą ilość meczy, naprzemiennie dwoma kolorami od tych samych pozycji (tzw partie Nunna); u mnie zwycięzca jest zawsze ten sam, choć róznica wygranej jest różna (+2 na jednym inerfejsie do + 4 na drugim, na 12 rozegranych partii, 5+5'). testuję na Arenie 3.5 i fritz 11 (czasem Fritz 8), rozbieżnych wyników nie miałem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Spróbujcie sobie zrobić (jest taka możliwość) na Lucasie zrobić mecz pomiędzy silnikami.- tam dopiero cuda wam wyjdą .Tylko Arena daje dobre wyniki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może ma znaczenie czy się robi testy na Fritzu piracie,wtedy wyniki mogą być przekłamane.
  Jeśli testy na Fritzu orginalnym są nie miarodajne,to wtedy mamy jaśny obraz,że ten program przekłamuje wyniki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ma znaczenie-ale o tym wiadomo od dawna.Dlatego my wszyscy używamy tylko legalnego i licencjonowanego oprogramowania

   Usuń
 10. Jakie testy są bardziej wiarygodne z książką czy bez.
  Według mnie testy powine być bez książki,a najlepiej jeden turniej z książką i drugi bez książki.
  Proszę zrobić taki test dać trzy,a może cztery rodzaje ksiązki,jedna z pari remisowych,druga z parti wygranych przez białe,trzecia z parti wygranych przez czarne,a czwarta z parti wygranych przez białe i czarne.
  By było sprawiedliwie powinno się dać książkę z parti remisowych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Arena jest w miarę stabilna świerzo zainstalowana i ze świerzo zainstalowanym Windows,po pewnym czasie robi się mało stabilna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arena nie może się popsuć podczas użytkowania.Twój system szwankuje i zakłóca jej pracę.Przyczyn może być wiele (np. antywirus, programy w tle)-ale nie jest to Arena.

   Usuń
 12. Teraz robię testy na Crafty Chess Interface,pojedynek między Crafty a najnowszym Stockfishen
  Przy starcie Crafty Chess Interface, daje Crfty 24.1 ,Elo:2511,a Stocfishowi,Elo:2411

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal