piątek, 6 lutego 2015

Gambit budapesztański na Festiwalu szachowym w Gibraltarze 2015. Partia: Wiedersich, Jens - Kuipers, Stefan

6 komentarzy:

 1. W wariancie Maroczeg'o lepsza kontynuacja to
  6.Be2 0-0 7.0-0 Re8 8.Nc3 Ngxe5 9.Nxe5 Nxe5

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tam nie wiem czy to wariant Maroczego czy nie ale obie kontynuacje nie są dla białych optymalne i prowadzą do szybkiego wyrównania gry przez czarne. Lepiej jest zagrać 6.a3 Ncxe5 7. Nxe5 Nxe5 8. b4 a jeszcze lepiej obronić piona na e5 najpierw gońcem grając 4. Bf4

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja analiza jest błędna " po 6.a3 następuje 6.... a5 (!) 7.Sc3 Sge5 .
   Ruch 6.a3 jest słaby(nie jest to błąd ,ale nie jest to najsilniejsze)

   Usuń
  2. cyt "Twoja analiza jest błędna " po 6.a3 następuje 6.... a5 (!) 7.Sc3 [...]"
   Trochę za szybko pograłeś tu białymi :) Po 6.......a5 białe nie ruszają skoczka tylko odpalają swoją drugą groźbę- oddają gambitowego piona grając 7. e6. Czarne muszą zwrot ofiary przyjąć ale zarówno bicie pionem f jak i d prowadzi do pogorszenia ich pozycji i i ratuje przewagę debiutową białych, niedużą wprawdzie ale przeciw niewygodnej obronie dobre i to. Bo tak w ogóle to budapeszteński jest dla czarnych świetnym debiutem, tylko z jakichś tajemniczych przyczyn rzadko grywanym na arcymistrzowskim szczeblu.

   Usuń
  3. ten gambit to rzeżnia.-grałem kiedyś w turnieju tematycznym ,wszystkie bazy miałem pod ręką,mimo to -ledwo "na zero "wyszedłem.

   Usuń
 3. To jest atak Adlera.,nazwany tak po meczu Adler-Maroczy..
  Najmocniejsze jest
  6.Be2 0-0 7.0-0 Re8 i w następnej kolejności po wymianie na e5 b2-b3 z ustawieniem gońca na b2 i kontrolą całej diagonali,To co proponuje Kloss to quasi -atak Rubinsteina,ale atak Adlera w tym przypodku jest chyba lepszy.Ale mażna grać obydwie-oczywiście nie naraz.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal