sobota, 4 kwietnia 2015

Robert Fischer kontra Stockfish. Partia nr 1


Jak widać w komentarzach, bardzo dużo posunięć Robert Fischer wykonywał zgodnie z rekomendacją najlepszego silnika szachowego. Co ciekawe, idea ze zdobyciem jakości 19.b4 była błędnie oceniana przez Stockfisha, ale Garcia nie wytrzymał nacisku, nie znalazł prawidłowej kontynuacji i nie widział uderzenia na f4.

Analiza - depth 27

Partia Fischer, Robert - Garcia, Raimundo download

3 komentarze:

 1. Jestem ciekaw czy Robert Fisher i inni współcześni arcymistrzowie (Carlsen ,Kasparow,itd.itp) wygrali by ze Stockfishem,którego ranking jest mocno zawyżony tak jak i innych programów szachowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem, Stockfish odpalony nawet na przeciętnym komputerze nie dałby szans Fischerowi czy Kasparowowi. Widać to różnych próbach zagrania z komputerem, kończy się to źle dla człowieka. Dlatego arcymistrzowie unikają pojedynków z maszyną. Co do Carlsena - to i on poległby ze Stockfishem (jak i innymi silnikami). Kto wie, jak znajdzie się pasjonat gotów wydać np. 5 mln dolarów na mecz Carlsen - Stockfish to może dojdzie do takiego pojedynku?

   Usuń
 2. Czy Stockfish na 4 rdzeniowym komputerze wygrałby czy przegrał z Deep Blue z którym grał Kasparow.
  Mnie udało się zremisować grając białymi ze Stockfishem na 4 rdzeniowym kompie.
  Jeśli Carlsen grałby ze Stockfishem mógł by wygrać,zna ten program i chyba z nim grał,
  Gdyby go nie znał i nie grał i w czasie meczu nie korzystał by z podpowiedzi programu i innych np.sekundantów,może by przegrał.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal