7ComStock 1.0.2a 17.0½0½0½1½1½½11½00½000½½½10½½0½0½000½0½ˇ ˇˇ ˇˇ½½01½1
8FireBird 1.1 15.00½000½000001½½½0½0½½0½00½0½10½1½11½½½½10½0ˇ ˇˇ ˇˇ

Level: Blitz 2/1 system: Microsoft Windows XP 32 bit
Table created with: Arena 3.0

Kiedy czytałem na różnych forach informacje na temat silnika Strelka 5.1. Był on wielokrotnie chwalony przez testerów (i użytkowników) jako silnik posiadający duża siłę gry. W moim turnieju testowym, gdzie wystartowało 8 najsilniejszych silników szachowych Strelka 5.1 zajęła pierwsze miejsce.
Drugie miejsce zajął Critter 1.2 a dopiero trzecie Houdini.

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Najsilniejsze z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga. Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.
Zapraszam na forum

Uwaga Pliki są umieszczane na darmowych serwerach. Jeśli link nie działa (wygasł) - proszę poinformować mnie.

Komentarze

1. ...czyli królowanie Houdini 2.0 to już się skończyło ...Dobrze że są mocniejsze engin-y od Houdini a na dodatek bezpłatne.

OdpowiedzUsuń
  2. To już nie kupuję Houdini 2.0 Pro

3. Tak jak wspominałem w komentarzu do wiadomości o nowej wersji Strelki - ścisła czołówka.

4. Przy okazji - wyniki turnieju najlepszych książek debiutowych.

Czas: Blitz 0:30/0

1: Houdini_15a_w32 Perfect2012 48,0/90
    2: Houdini_15a_w32 TriA+JK 1.4L+ 46,5/90
    3: Houdini_15a_w32 Lange_2011 43,5/90
    4: Houdini_15a_w32 Titus2.4 42,0/90

5. Bardzo dziękuję za wyniki książek szachowych. to przydatne i pouczające. Trochę brak mi obecnie czasu, ale może później poświęcę temu zagadnieniu więcej uwagi.

6. @qwert
    poki co nie ma. to ze tak to oceniasz po jednym, przypadkowym, malym turnieju, nie jest uzasadnione.
    z ciekawosci sie spytam: do czego glownie wykorzystujesz silniki?

7. Może namówimy Autora bloga do meczu Strelka 5.1 - Houdini 2.0 Pro. ~30 partii (2-3 min/silnik) powinno dać jakiś obraz.

Pozdrawiam

8. Też jestem za tym co kolega pisze wyżej.
    To by dało nam bardziej miarodajny wynik,czy faktycznie Strelka 5.1 jest aż tak silna.
    Pozdrawiam

9. Postaram się zrobić taki mecz, ale trzeba pamiętać, że najbardziej miarodajne są mecze od 100 partii w górę.

10. Testy poniżej 10 minut to bezsens, bo wtedy nawet Chessmaster może wygrać z Houdinim, Strelka to nieudany klon Rybki, który jest bardzo słaby i przegrywa z Houdinim 2.0 Pro 4-0 na czasie 10 minut. Jeśli zrobicie testy po 10 minut to Houdini będzie najlepszy, a remisuje z nim tylko Critter 1.6a, bo swoją starszą wersje 1.5a pokonuje.