poniedziałek, 21 października 2013

"Koń Alechina" - Kasper Bajon

Książka "Koń Alechina" nie jest biografią wielkiego szachisty, nieżyjącego już Mistrza Świata w szachach.
"Koń Alechina" nie jest też książką o debiutach, grze środkowej, kombinacjach, studiach szachowych czy końcówkach.

Książa ta, to saga poświęcona 200-letniej historii pewnego hrabiowskiego rodu. Jeden z recenzentów określił, że fakty tam przedstawione przypominają ruchy skoczka szachowego - autor rozpoczyna pewien wątek, by szybko przeskoczyć do kolejnego, kolejnego i kolejnego - by za jakiś wrócić do tego rozpoczętego wcześniej.

Mały fragmencik - zapewne zainteresuje szachistów:

" To się ktoś wyłania, to znika. Jak podczas partii szachów, gdy niektóre bierki czekają nawet po kilkanaście ruchów, aż zostaną przesunięte, inne w ogóle nie są ruszane, a jeszcze inne od razu giną - ale wszystkie tworzą zamknięty, zdefiniowany świat szachownicy i podczas partii każda ma swoją, niepowtarzalną rolę do odegrania."

Czytaj wiecej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal