niedziela, 13 października 2013

Partie szachów Angeli Merkel: zwrot w lewo?

Partie szachów Angeli Merkel: zwrot w lewo?

Igor Silecki, redakcja internetowa
10.10.2013, 16:02
Formowanie koalicji rządzącej w Niemczech idzie z trudem. Socjaldemokraci przedstawili partii CDU, która wygrała wrześniowe wybory, twarde żądania: oddanie 6 z 16 ministerialnych tek.
Formowanie koalicji rządzącej w Niemczech idzie z trudem. Socjaldemokraci przedstawili partii CDU, która wygrała wrześniowe wybory, twarde żądania: oddanie 6 z 16 ministerialnych tek. Ponadto w SPD liczą na pozycję ministra finansów – a to jest jedyny resort, który ma prawo do zawetowania decyzji administracji kanclerza. W takich warunkach współpracownicy Angeli Merkel zgodzili się na pertraktacje z Partią Zielonych – pierwsze spotkanie „rozpoznawcze” zaplanowano na czwartek.

Pani kanclerz w ciągu ośmiu lat, podczas których zajmuje to stanowisko, zawsze wychodziła obronną ręką, zdobywając przydomek „pani Teflon”. Ale czy obecne trudności nie będą „pierwszym dzwonkiem” zakończenia kariery Merkel? Pozycja obecnego kanclerza Niemiec wynika z całego szeregu przyczyn. Merkel skupiła wokół siebie partię CDU, ona rozdaje karty w Brukseli przy ratowaniu euro i problemach zadłużenia w strefie euro. Wszystko to wywołuje u większości Niemców szacunek a nawet zachwyt. A zwycięstwo w obecnych wyborach sprawiło, że jest ona jedynym światowym liderem, który szczęśliwie przeszedł przez trudne czasy, zaznacza politolog, międzynarodowy arcymistrz Aleksiej Kuźmin.
Źródło: Głos Rosji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal