poniedziałek, 8 września 2014

Jurek Chess Engines Rating: po przerwie wakacyjnej dziś wystartowała Super-liga silników szachowych (edycja 7/2014)

Tempo 3' + 3", GUI Arena 3.5

Silniki:
Stockfish 14090421, Houdini 4, Komodo 8, Gull 3, DON 050914a, Mars 2.1, Strelka 6, Critter 1.6a, Fire 3.0, PanChess 00.611, IvanHoe 46h3, Houdini 1.5a, Heron impossible 280814, RobboLito 0.21Q, Amitis 2013-09-12, Bouquet 1.7 i na specjalne życzenie Stockfish5.

6 komentarzy:

 1. Jest Pan pewny że ten Stocfish to najmocniejsza wersja? Nie lepiej dla jasności porównawczej puścić oficjalną "5"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalna wersja jest dużo słabsza od tych najnowszych

   Usuń
 2. Ale przecież Stocfish5 jest aktualnym Mistrzem Świata! Czy nie powinien "dla zasady" i z szacunku dla swych dotychczasowych zasług wziąć udziału w Pańskim turnieju? No chyba że się Pan obawia ze obydwa stocfisze zajmą dwa pierwsze miejsca... Uważam że aktualny Mistrz powinien wystąpić w Pańskim turnieju nawet wtedy kiedy wydaje się już być już "przestarzałym".... Zrobi Pan wyjątek i pokaże dobre serce i dokoptuje do grupy silników jeszcze "5"... Prosimy!!! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, zostałem przekonany. Dodam Stockfisha 5, choć trochę zburzy to porządek, będzie 17 silników w super-lidze

   Usuń
 3. Dlaczego ulega Pan naciskom ? Jeśli już to proszę bardzo ! Proszęo spełnienie mojej prośby.Proszę o dołczenie Houdini 3 ,bo w niektórych warunkach (GUI) jest lepszy od H4.Stockfishe będą trzy (Don to też Stockfish) to Houdini też może być
  trzy. Z góry dziękuje za pozytywne rozpatrzenie mojejj prośby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczyniłem wyjątek, prawdę mówiąc sam jestem ciekaw jego wyniku. Jak kolega widzi jest też tam Houdini 1.5a - a to z tego powodu, że jest to darmowa wersja komercyjnego silnika.
   Don jest klonem, tak samo jak i PanChess, Heron, Amitis itd.
   Ale Don ma teraz własną stronę internetową i może jego rozwój będzie niezależny od Stockfisha?

   Usuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal