piątek, 5 września 2014

Stockfish 14090421 - ukazała się nowa próbna wersja najsilniejszego silnika szachowego na świecie

Stockfish - chess engines UCI
Author compilation - 
Marco Costalba 

Stockfish 14090421 download

4 komentarze:

 1. Trudno ją nazwać nową, co najwyżej jest lekko stuningowana. Ostatnia wersja w której zmieniono cokolwiek w zasadniczym algorytmie funkcjonowania programu pochodzi z 6 sierpnia, Wszystkie wersje późniejsze mają dopisek "no functional change" i zawierają jedynie drobne poprawki kodu usprawniające działanie silnika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I właśnie ta drobna poprawka, dotycząca np. oczyszczenia kodu może spowodować że silnik będzie analizował szybciej. To może być minimalna poprawa, ale ta wersja powyżej znacznie lepiej wypada w testach niż poprzednia.

   Usuń
 2. ostatnio strasznie zwolnili tempo chyba brak im pomyslow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej wina okresu wakacyjnego. A pomysłów dostarczy im konkurencja jak tylko ich programy będą w stanie wygrać jakąś partię ze Sztokfiszem.

   Usuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal