niedziela, 21 września 2014

Jurek Chess Engines Rating - nowa lista rankingowa silników szachowych. Stockfish daleko z przodu!2 komentarze:

 1. Ten Komodo 8 tajemnicą jednak jest! Wielu internautów pisze, że w ich testach Komodo 8 przegrywa o około 50-60 ELO z Houdinim, nie mówiąc o Stockfish'u! Podkreślają, że K8 ma szanse dopiero w dłuższych partiach i tu może pokazać swoją wyższość. W blitzach jednak K8 nie wyrabia! Podobno!
  U Pana jednak w tempie 3+3 K8 powyżej Houdiniego ;) Może wiele zależy od samego procesora a zapewne też od książki debiutowej. Większość internautów pisze, że jest zawiedzionych Komodo8. Stąd też zapewne pomysł Chessbase'a, o internetowym turnieju z udziałem K8, który ma zapewne udowodnić wyższość tego engine'u nad resztą świata.. Jak go zapuszczą na jakimś 32 core, to może rzeczywiście da się to udowodnić! Zobaczymy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość testów jakie widziałem w internecie to partie minutowe lub 5 minutowe bez dodawanego czasu do namysłu. Tempo 3+3 to też nie ideał, ale daje szanse na logiczne zakończenie partii w końcówce

   Usuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal