niedziela, 20 lipca 2014

Jak działa strona internetowa Polskiego Związku Szachowego?

Każdy (lub prawie każdy) szanujący się szachista zaczyna swój dzień od uruchomienia komputera i prześledzenia na stronach internetowych informacji o szachach.
Siłą rzeczy, dobrym źródłem informacji powinna być strona PZSzach. Skoro już związek istnieje, zatrudnia sporo pracowników, inkasuje niezłe opłaty od szachistów i klubów szachowych  - to w zamian jako minimum można by się spodziewać dobrej strony związkowej.
A przynajmniej aktualnej.

No to spróbujmy otworzyć dział Aktualności - link Fotogalerie.
W zasadzie prawie aktualnie - 6 galerii z 2012 roku i jedna ze stycznia 2013.
Zaczynam się denerwować, patrzę poniżej a tu w dziale Aktualności - link Galerie. Złośliwie pomyślałem sobie "pewnie chodzi o galerie handlowe", okazało się, że jest to właśnie zbiór fotorelacji - sporo tego i jak widać dodawane na bieżąco.
Moja skromna rada, może jednak ktoś to poprawi?

Mogę tak wymieniać dalej. Link Newsletter w dziale aktualności. Tu "nowości" kończą się na grudniu 2013!
Takich baboli i braków aktualizacji jest tam wiele. Prawie w każdym dziale. Nie chcę ich wymieniać - każdy o tym wie, na wielu stronach o tym się pisze. Może by tak Prezes Tomasz Delega raczył się tym zainteresować. Może trzeba dodać trochę obowiązków dla pracowników związku?
Błagam tylko, niech to nie odbędzie się kosztem nałożenia nowych opłat na szachistów w celu zatrudnienia admina na cały etat do prowadzenia strony!

Strona PZSzach

1 komentarz:

  1. Strona PZSzachu odzwierciedla w pełni nieprofesjonalne podejście zespołu ludzi, którzy powinni przekazywać na czas informacje niezbędne do aktualizowania strony przez administratora. Tutaj zatrudnienie administratora na obecną chwilę byłoby konieczne.Chociaż zamiast administratora lepszy byłby ktoś kto by wymuszał aktualizowanie danych na osobach odpowiedzialnych za dane obszary działalności w PZSzachu. Czyli jednym słowem poszli na żywioł.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal