środa, 14 stycznia 2015

77th Tata Steel (Wijk aan Zee NED) - po 4 rundzie Ivanchuk!

Prawdziwy wojownik obudził się w Ivanchuku. On chyba po prostu postanowił wygrać ten turniej!
A nasz Radek Wojtaszek w rundzie 4 "wytrzymał" Aroniana. Polak jak na razie gra dobrze i szczęśliwie. Tak trzymać!

Official page
3 komentarze:

 1. ...zaraz jakiś przygłup wyskoczy z propozycją aby "ujawnić" prawdziwe oblicze Wasyla jako okrutnego Ukrainca którego celem w turnieju jest tylko dokonać "rzezi" na Wojtaszku... W jakich czasach my żyjemy???

  Ukrainiec jest już "wiekowym" szachista, na ważnych turniejach grywa coraz rzadziej i często znacznie słabiej od oczekiwań; nawet w ostatnich mistrzostwach Ukrainy zajął dopiero 7/8 miejsce na 12 uczestników! W światku szachistów uchodzi za bardzo chimeryczną postać gdzie często styl i poziom gry zależy od aktualnego "humorku"; fachowcy ze wschodu (vide: chessPro.ru- polecam, na bardzo wysokim poziomie portal traktujący o szachach, wymagana znajomość rosyjskiego... ) często podkreślają ze w zasadzie nierealnym jest przygotować się "pod Iwanczuka"ze względu na to ze grywa prawie wszystko... W tym kontekście jest faktycznie nieobliczalny i zaskoczyć może każdego...

  Gruzin Jobawa często oceniany jest jako "debiutowy awanturnik" znany z nieszablonowych zagrywek ("pokerowych") - w takie szachy nie wszyscy lubią grać, do takich osób zalicza się tez Radek któremu Baadur po prostu "nie leży" (co pokazał nie tak dawno ich mecz w trójmieście).

  Włoch gra w szachy najsolidniej, ostatnio to on najcześciej wygrywa z Magnusem, dla innych - remis z Fabiano jest sukcesem... Uważam ze wygra ten turniej (Ukrainiec nie wytrzyma tempa, opadnie z sił ).

  Uważam ze wszechstronny szachista powinien sobie poradzić z taką mozaika wyzwań. Sadze ze wygrana z Gruzinem i Ukraińcem oraz remis z Włochem będzie lepiej świadczyć o wartości bojowej Radosława niż np. wygrana z Norwegiem i remisy z Chinka i słabszym Holendrem... (Zagadka pozostaje faktyczna siła Aroniana...)

  Jeden z trenerów "piłki kopanej" powiedział ze woli nadal przegrywać z Niemcami byle w podsumowaniu wywalczyć miejsce w finałach niż wygrać z Niemcami i turniej oglądać przed TV...

  OdpowiedzUsuń
 2. :) Radek ma chyba inny plan! On chyba chce wygrać ten turniej! Właśnie ogrywa Caruane! Wygrana z Norwegiem nie mogła być przypadkiem!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wojtaszek stuknął tego makaroniarza ! I to ma być przyszły mistrz ? Ze mną może sobie tak pogrywać ,a i to nie jest pewne ze bym przegrał

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal