poniedziałek, 26 stycznia 2015

Magnus Carlsen wygrywa 77 Tata Steel (Wijk aan Zee NED)

Games download

Official page

"Nasz" Radek Wojtaszek po świetnym początku i zwycięstwach nad Carlsenem i Caruaną stracił impet i przegrał 4 partie (przy kilku remisach). Okazuje się, że Jobava wybitnie Polakowi "nie leży".
Ale Radek słabo pograł w w innych partiach - słowem "siła" jest - teraz trzeba rocznie grać w kilku takich silnych turniejach a będzie coraz lepiej (czego Radkowi życzę).Turniej wygrał 16-letni Chińczyk wyprzedzając sympatycznego Czecha Navarę. Dobrze wypadła "gwiazdka" rodem z USA - Samuel Sevian, który ma być nowym Fischerem
Pożyjemy zobaczymy, ja już kilku takich "Fischerów" widziałem i słuch o nich zaginął!
Ale partia z ostatniej rundy symboliczna. Młodziutki Amerykanin zwyciężą starego repa Timmana!
4 komentarze:

 1. Zwraca uwagę słabe rogrywanie końcówek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaskoczeniem jest daleka pozycja Włocha (obstawiałem że wygra ten turniej)- uważam ze to kilkumiesięczny spadek formy po fantastycznym turnieju w Saint Louis :) ; sadzę ze Radoslaw musi jeszcze trochę pograć w szachy aby mowić o nim jako o "kandydacie na Mistrza Świata" (na jednym z blogów po zwycięstwach nad nr 1 i 2 padło stwierdzenie że RW teraz "napewno powalczy o 1 miejsce"); wygranie z "Niemcami" nie zagwarantowało miejsca na podium... Wygranie pojedynczych partii z czołówką świadczy o posiadanym potencjale, ale o sile gry świadczy powtarzalność wyników; aby były powtarzalne wyniki- to trzeba na nie pracować... Ale pracować na siebie a nie na Ananda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie masz Szanowny Pan racji!Wojtaszek wszystko co osiągnął -toi tylko dzięki Anandowi.Poznał trochę wielkiego świata ,zobaczył jak naprawdę się gra w szachy.,jak analizuje partie.Wcześniej to była partyzantka! Rozumie Pan czy nie? Anand dla Niego powinien być jak mentor,guru!.

   Usuń
 3. Nie ukrywam że bardzo kibicuję Radkowi. Znam go od czasu, gdy jako 4-latek wystąpił w turnieju bodaj w Elblągu. Miałem przyjemność towarzyszyć mu jako trener-opiekun gdy na Mistrzostwach Polski w Żaganiu zdobył tytuł mistrzowski (zresztą wtedy mistrzostwo zdobyła i druga moja podopieczna Justyna Skrochocka. Radek to tytan pracy i potrafił oszlifować swój talent. W Polsce jest najlepszy a w świecie zaczyna się liczyć. Musi tylko grać, grać i jeszcze raz grać z najlepszymi!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal