niedziela, 11 stycznia 2015

Film o szachistce pochodzącej ze slamsów Ugandy - Phiona Mutesi

Phiona Mutesi - wikimedia
Powstaje film opowiadający historię pochodzącej z Ugandy szachistce Phiony Mutesi.

Więcej TUTAJ

4 komentarze:

 1. "Obraz opowiadać będzie historię pochodzącej z Ugandy Phiony Mutesi, która jest uważana za szachowego geniusza. [...] W wieku 9 lat, gdy przestała chodzić do szkoły, ponieważ rodziny nie było na to stać, nauczyła się grać w szachy i szybko zaczęła wygrywać rozmaite turnieje i olimpiady"

  ROTFL, na dzień dzisiejszy ów "szachowy geniusz" ma elo 1660, czyli niemal dokładnie tyle samo ile mój 15-letni syn wychowany w slumsach Wrocławia. Ale on z takim elo nie ma żadnych szans na wygranie najmniejszego nawet turnieju (że o olimpiadzie nie wspomnę), a ja nie opowiadam jaki to z niego geniusz bo bym się tylko na śmieszność naraził.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziewczynka w odróżnieniu od Twojego syna jest sierotą, nie miała własnego kąta, nie miała nawet 1% tych luksusów co ma Twój syn. W trudnych warunkach życiowych, w kraju bez tradycji szachowych doszła do jakiegoś poziomu i nie została kolejną czarną prostytutką
   Dziwię się, że nie rozumiesz tego

   Usuń
 2. Ja wszystko rozumiem, być może rzeczywiście temat jest na tyle ciekawy żeby o niej film kręcić, nie wiem. Ale nazwanie "szachowym geniuszem" 22-letniej kobiety z elo 1600 jest tak absurdalne ze aż niepojęte...toż to istna woda na młyn rasistów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie kto ile ma ELO ,tylko jak długo się gra na ten wynik ? Można grać 10 lat i mieć 1500 i można teki sam wynik zrobić w rok.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal