środa, 21 stycznia 2015

JCER First test Stockfish 6 RC1


60 games download
Table: Scid vs PC 
GUI: Arena 3.5  
book: Perfect 2014c 
Temp:  3' + 3", 
Hardware: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz with 7,9 GB Memory 
Operating system: Windows 8.1 Home Edition (Build 9200) 64 bit

3 komentarze:

  1. W tabelce tego nie widać,ale szóstka zdecydowanie lepsza od wcześniejszych dokonań.Nie przycina za bardzo drzewa analizy i nie gubi obliczeń.Analizy są pewne.Brawo autorzy.!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dotąd Stockfish 14111505 spisywała się w testach JCER najlepiej i osiągnęła ranking 3214. Wersja Stockfish 6 RC1 zremisowała w meczu złożonym z 50 partii, ale potrzeba jeszcze więcej gier, by ocenić jej wartość. Za chwilę pojawi się wersja finalna "szóstki" - wtedy zobaczymy, czy doszły jeszcze jakieś poprawki

    OdpowiedzUsuń
  3. Być może przy tak olbrzymiej ilośći różnych wersji tego samego silnika -i tworzących sie zakłóceniach przy testach (tych samych silników)) niektóre testy nie są miarodajne.Z tego powodu dobrym (?) pomysłem byłoby stworzenie tkz:- " czystej listy" gdzie testowana byłaby tylko najmocniesza wersja.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal