czwartek, 30 stycznia 2014

Rozpoczął się super-turniej w Zurich Challenge. Carlsen i Aronian wygrywają w pierwszej rundzie

source: www.zurich-cc.com
Runda 1 - 30.01.2014

GM Carlsen, M. 2872 1-0 GM Gelfand, B. 2777
GM Aronian, L. 2812 1-0 GM Anand, V. 2773
GM Nakamura, H. 2789 ½-½ GM Caruana, F. 2782

Miał to być turniej, w którym Anand miał się otrząsnąć po porażce w meczu o Mistrzostwo Świata w szachach.
Już pierwsza partia pokazała, że lekko nie jest. Aronian błysnął techniką i pokonał Ananda. Miło było patrzeć jak to Aronian podczas partii krążył wokół stolika i myślącego Ananda. Podobnie jak tygrys.
A przecież przydomek "tygrys z Madrasu" był zarezerwowany dla Ananda!

Carlsen po prostu "rozjechał" Gelfanda, któremu o punktu będzie tu ciężko, oj ciężko.

Remis Nakamury z Caruaną raczej spodziewany, bo cała partia toczyła się bez jakiś większych fajerwerków i oscylowała około oceny 0.00.


Strona turnieju

1 komentarz:

  1. Wygra Mistrz Carlsen .......a reszta będzie podpatrywać jak się przeskakuje ponad debiutami.(uwaga sport ekstremalny-dozwolone tylko dla nielicznych)Dobrze że nie ma naszego Asa ,bo znowy by był przyłapany na jakimś gambicie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal