sobota, 11 stycznia 2014

Tata Steel Challengers - runda 1. Fatalny początek Radka Wojtaszka

Muzychuk,A - Timman "1/2-1/2"
Jobava,Ba - Duda,J  "1/2-1/2"
Van Delft,M - Troff,Kayden W  "0-1"
Wojtaszek,R - Reinderman,D  "0-1"
Goudriaan,E - Zhao Xue  "0-1"
Saric,Iv - Bok,B  "1/2-1/2"
Yu Yangyi - Brunello,S  "0-1"

Zwolennikom talentu Radka z pewnością opadły dziś szczęki. Porażka białymi i to do tego w złym stylu. Czy to wypadek przy pracy czy też początek złej passy przekonamy się w drugiej rundzie. 
Lepiej wypadł Duda, broniąc trudnej końcówki na remis.

Kontrola czasu: 100 minut na 40 posunięć, kolejne 50 minut na 20 posunięć, i 15 minut na dokończenie z dodatkowym bonusem 30 sekund na ruch.

Strona turnieju      Partia na żywo

3 komentarze:

 1. Tak porażka nie tak zaskakuje boi gdy się gra na wygrana zdaża się niestety, ale styl i rozegranie debiutu jest zaskakujace, moze to zmęczenie poprzednimi turniejami?? a moze po prostu dał się zaskoczyc....szkoda była niezła passa

  OdpowiedzUsuń
 2. Porażki się oczywiście zdarzają, ale po sukcesach w Szwajcarii pewnie każdy kibic spodziewa(ł) się zwycięstwa w Tata Steel. A tu porażka z zawodnikiem o ponad 120 oczek słabszym i do tego białymi.
  A debiut rzeczywiście dziwny, przygotowany na zawodnika posługującego się głównie komputerem do przygotowań debiutowych.
  Takim dziwnym debiutem próbował zaskoczyć w turnieju Masters - Rapport grając białymi. Ale tu So dla odmiany znakomicie poradził sobie z problemami debiutowymi i wygrał.

  OdpowiedzUsuń
 3. Należało grać 7 .Ha4 (a nie 7.b3) albo 8. Hd3 -a nie Sh3.Błąd za błędem ,ja słabo gram a swoje wiem .Taki wysoki ranking ,a chyba mógłbym z p. Wojtaszkiem zagrać.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal