niedziela, 31 sierpnia 2014

Czy Magnus Carlsen straci tytuł Mistrza Świata w szachach?

Tu na zdjęciu z Anandem i posłem Cymańskim
To wcale nie jest niemożliwe, bo Norweg w związku z sytuacją na Ukrainie i w obawie o swoje bezpieczeństwo nie potwierdził chęci udziału w meczu z Anandem, który ma być rozegrany w Soczi.

Carlsen poprosił o zwłokę, ale obecny Prezydent FIDE, popierający Putina zagroził, że jego miejsce zajmie Sergiej Kariakin. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Karjakin urodził się w Ukrainie, na Krymie a Rosjaninem jest od kilku lat.

Więcej TUTAJ

2 komentarze:

 1. Jeszcze tak będzie że MR. Putin będzie wybierał kto ma być mistrzem ŚW....
  Powinna być na świecie organizacja która by usuwała cyt. ( POLITYKÓW KTÓRZY ZAGRAŻAJĄ ŻYCIU CZŁOWIEKOWI
  I MANIPULUJĄ DZIĘKI SWEJ WŁADZY ). Pozdrawiam Panie Jurku..

  OdpowiedzUsuń
 2. Z artykulu do ktorego jest link wynika , ze :
  1) Menadzer MK prosi FIDE o zwloke w negocjacjach dotyczacych meczu o pistrzeostwo swiata do czasu zakonczenia Turnieju w ST Louis do ktorego przygotowuje sie Magnus.
  2) FIDE usiluje obnizyc o polowe czyli do 1miliona nagrode za wygranie meczu o mistrzostwo swiata na co nie zgadza sie Carlsen.
  3) Zastrzezenia co do Sochi nie dotycza braku bezpieczenstwa tylko tego ze jest to "ghost town" czyli miasto duchow.
  Pustka dookola i zadna sowiecka propaganda tego nie zmieni.
  4) Niebagatelne jest tez fakt utraty prestizu jaki ma Ilyumzhinov jako "rozwiazywacz problemow" sowieci chca tego uniknac za wszelka cene, glownie za cene kasy dla MAgnusa.

  Z artykulu natowmiast nie wynika to co jest oczywiste: czyli ze ruskie traktuja ten tytul jak swoja wlasnosc i sytuacja kiedy ukradli tytul Fischerowi moze sie powtorzyc rowniez z Carsenem.
  Moim zdaniem powinno powstac kilka organizacji szchowych jak np jest w boksie zawodowym.
  I jak najdalej od Moskwy. Sa gracze na swiatowym poziomie w Chinach, Europie, Indiach i w Stanach.
  Ruscy maja swoje mistrzostwa kraju ( na bardzo wysokim poziomie) i niech tak zostanie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal