poniedziałek, 13 grudnia 2010

Arena portable - wszechstronny program dla szachisty - nowa wersja 2.5 beta - poprawka do polskiego pliku językowego (v.14)

Arena 2.5 beta - turniej silników szachowych
Przyznam szczerze, że nowa wersja programu Arena - była jedną z najbardziej przeze mnie wyczekiwanych programów szachowych. Od stycznia 2009 trwały prace nad nową wersją. Prezentowana tu nosi oznaczenie 2.5beta.
Program Arena - jest nakładką na szachowe silniki (UCI i Winboard) - ale nie tylko.
 Oczywiście jego podstawowa funkcja - działanie jako nakładka graficzna dla małych programików szachowych pozbawionych interfejsu graficznego - tzw. silników szachowych (enginów) jest rozwiązana w sposób wzorcowy. Po zainstalowaniu wybranych enginów możecie przeprowadzać turnieje czy mecze z ich udziałem, możecie rozegrać mecz z dowolnie wybranym silnikiem, przeprowadzać egzaminy (silnik z kilkoma wybranymi) itd.

Poza tym możecie zagrać z kolegami z całego świata za pomocą serwerów szachowych, przeanalizować swoje partie, obliczać rankingi i wiele jeszcze potrzebnych każdemu szachiście funkcji.
Dużą zaletą jest spolszczenie tego programu co jest szczególnie ważne dla początkujących użytkowników.

 W tej wersji program ma wbudowane już silniki SOS, AnMon, Hermann, Ruffian, Rybka, Spike i możecie od razu z nim grać, tym bardziej, że są to silniki o różnej siły gry.
 Jeśli chcecie poeksperymentować to w internecie są strony zawierające linki do różnych silników o sile gry od 1000 do 3000 ELO, wiele z nich zamieściłem w moim blogu - wystarczy trochę poszperać.
Dodatkowo do programu są dołączone książki debiutowe.

 Konfiguracja programu jest intuicyjna, jeśli jednak sprawi kłopoty - możecie pisać, w razie możliwości postaram się udzielić odpowiedzi (publikując je na stronie).

Arena 3.0 download 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal