poniedziałek, 20 grudnia 2010

Szachy zimową dyscypliną olimpijską ?

W dniach 18-19 grudnia 2010 Prezydent FIDE Kirsan Ilyumzhinov był z wizytą w Izraelu, gdzie spotkał się z członkami rządu izraelskiego, szefem federacji sportu i szefem miejscowego związku szachowego.
Zdjęcie ze strony FIDE: http://www.fide.com

Omówiono między innymi kwestie realizacji programu "szachy do programu nauczania szkół ogólnokształcących" z Ministrem Edukacji Izraela.

I nie byłoby nic nadzwyczajnego w tej wizycie, gdyby nie ostatni punkt wizyty szefa FIDE.
Kirsan Ilyumzhinov spotkał się z szefem Narodowego Komitetu Olimpijskiego Izraela, a głównym tematem spotkania było wprowadzenie szachów do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Szef komitetu zadeklarował swoje poparcie i obiecał że będzie rozmawiać na ten temat z Jacques Rogge, przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal