środa, 15 grudnia 2010

Ifrit - (3.9) i Booot 5.1.0 nowe wersje silników szachowych

Ukazała się nowa wersja dość silnego silnika szachowego Ifrit oznaczona numerem 3.8. W moim niezależnym rankingu szachowym jego poprzednia wersja osiągnęła ocenę rankingową JCR = 2351.
Silnik jest obsługiwany za pomocą protokołu UCI, co oznacza, że jest obsługiwany przez prawie wszystkie programy grające ( w tym tak najpopularniejsze jak Chess Base, Arena, Shredder, ChessGUI, Scid itd.)
Moim zdaniem najlepszym programem do obsługi jest znakomity program Arena. Opis programu i sposób instalacji silników w tym programie opisałem w poprzednich postach.

Silnik Ifrit 3.9 do pobrania.

 Ukazała się również nowe wersja bardzo interesującego silnika szachowego z Ukrainy Boot 5.1.0. Jego ocena rankingowa (poprzednia wersja) w ocenie JCR to 2644.
 Autor silnika Booot  - Alex Morozov dodał w nowej wersji obsługę baz końcówek, obsługę książek debiutowych i poprawił kilka usterek.
Silnik jest obsługiwany za pomocą protokołu UCI, co oznacza, że jest obsługiwany przez prawie wszystkie programy grające ( w tym tak najpopularniejsze jak Chess Base, Arena, Shredder, ChessGUI, Scid itd.).

Booot 5.1.0 do pobrania.

Książka debiutowa do programu Booot.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal