piątek, 3 grudnia 2010

Meblowy salon gier - wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Jeden z eksponatów
Meblowy salon gier to tytuł wystawy która będzie wystawiana w dniach 4 grudnia 2010 – 30 czerwca 2011 w salach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.


Na tej wystawie odnajdziecie dawne kasety i stoliki do gier, figury szachowe, karty oraz inne eksponaty związane z grami. Wszystkie obiekty pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowe we Wrocławiu a używane były w okresie od XVI do XX wieku.

Wśród pokazywanych na wystawie przedmiotów warto zwrócić uwagę również na tłok pieczętny cechu tokarzy w drewnie z wyobrażeniem figurki szachownicy.

Sądzę, że warto się wybrać !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal