czwartek, 2 grudnia 2010

IvanHoe - nowa wersja T49j2 !

Walter Scott - "Ivanhoe"
Ivanhoe to postać stworzona przez Waltera Scotta w książce pod tym samym tytułem.
 Bohater książki, postać szlachetna i bohaterska, o czystym sercu i rycerskich uczynkach walczy ze złem średniowiecznego świata, by w końcu zwycięsko zdobyć miłość i serce pięknej białogłowy.

Twórcy silników ze stajni Robbolito, jednemu ze swoich produktów nadali właśnie nazwę Ivanhoe. Co ciekawe ten właśnie silnik jest rozwijany najbardziej intensywnie. Co chwilę pojawiają się nowe jego wersje, odmiany czy prototypy, często tylko nieznacznie różniące się w opcjach.
Ekranizacji książki Scotta - scena z filmu
 Co ciekawe, to każdy nowy silnik Ivanhoe jest obecnie produkowany w wielu wersjach ( 32 czy 64 bitowej, zależnej od procesora w jaki jest wyposażony komputer czy wreszcie rewolucyjnemu wręcz rozwiązaniu - czy silnik jest uzywany do grania partii czy tylko jej analizy).

  Przewaga silników o otwartym kodzie źródłowym polega na tym, że powstaje wiele wersji testowych o różnej sile gry. Takim silnikiem jest niezwykle silny engin IvanHoe.

Przypomnę, że w moim najnowszym notowaniu rankingowym silnik IvanHoe B57d zajmuje trzecie miejsce z ELO=2995.

Właśnie pojawiła się nowa wersja tego znakomitego silnika. Nie ma jeszcze oceny, ale pierwsze testy są bardzo obiecujące.
Ivanhoe T49j2 do pobrania tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal