środa, 29 grudnia 2010

JCR Ranking - szachowa liga edycja 22-28.XII.2010

Testowanie nowych wersji silników szachowych nie jest łatwe, zabiera wiele czasu i łatwo zrobić błędy przy prawidłowej ocenie siły gry.
Dlatego postanowiłem wzorem innych witryn testujących silniki szachowe stworzyć ligę szachową dla enginów. Rozegrane partie będą podstawą dla prowadzenia mojego niezależnego rankingu silników szachowych Jurek Chess Ranking.
Oto rozgrywki pierwszej edycji ligi szachowej:


Doboru do lig dokonałem na podstawie dotychczasowych turniejów szachowych i rankingu JCR.
W rozgrywkach uczestniczą tylko najlepsze wersje danego silnika szachowego (z kilkoma wyjątkami). Turnieje są rozgrywane za pomocą programu Arena w wersji 3.0, z bazą końcówek 3,4 i 5 figurowych (oraz niektórych 6 figurowych) oraz bazą końcówek Gaviota.
System XP 32 bitowy - zatem wersje silników tylko na 32 bit.

Od stycznia wprowadzę też turnieje na systemie 64 bitowym w Windows 7.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal