piątek, 17 lutego 2012

Ruszają Mistrzostwa Polski w szachach na 2012 rok

Już jutro ruszają Mistrzostwa Polski w szachach.
Wśród mężczyzn tradycyjnie faworytem jest rozstawiony z nr. 1 Radosław Wojtaszek. Bardzo ciekawe jak wypadnie rozstawiony z nr.2 Mateusz Bartel, wsławiony niedawnym sukcesem w Moskwie.
Jednak często po takim wyczynie następuje rozprzężenie i daje znać o sobie brak świeżości.
Wiadomo nie od dziś, że gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.
A kto będzie tym trzecim ?
Może Dariusz Świercz, który po kilku nieudanych występach będzie chciał udowodnić, że słusznie uważany jest za wielki talent.
A może Bartłomiej Macieja, który chyba już najlepsze występy ma za sobą (choć w końcu ma tylko 35 lat). A może solidny Bartosz Soćko ?
Zobaczymy już za 10 dni!

A co u Pań.
Tu gramy systemem każdy z każdym, łatwiej więc pokusić się o prognozy.
W zasadzie bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że Mistrzynią Polski na 2012 rok zostanie ktoś z czwórki : Iweta Rajlich, Joanna Majdan-Gajewska, Karina Szczepkowska-Horowska lub Jolanta Zawadzka. W zasadzie największą sympatią darzę Joannę Majdan-Gajewską, którą miałem przyjemność gościć na turnieju o puchar Zamku Malborskiego, ale rozum podpowiada, że Iweta Rajlich nie pozwoli rywalkom odebrać sobie złota.
Strona Mistrzostw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal