niedziela, 3 marca 2013

„Jest to arcydzieło i nie ma o co się targować…”

„Jest to arcydzieło i nie ma o co się targować…”

Litana Asari
2.03.2013, 03:56
„Dwanaście krzeseł” – to powieść znana na całym świecie. Jest drukowana na pozłacanym papierze, cytowana nawet przez tych, którzy jej nie czytali. „Lód ruszył, panowie ławnicy!
„Dwanaście krzeseł” – to powieść znana na całym świecie. Jest drukowana na pozłacanym papierze, cytowana nawet przez tych, którzy jej nie czytali. „Lód ruszył, panowie ławnicy!”. „Namiętna kobieta – marzenie poety”, „Obcy jesteśmy na tym festynie życia”. „Nie ma się tu o co targować”. Te zdania przekształciły się w przysłowia już 85 lat temu, gdy czytelnicy po raz pierwszy sięgnęli po miesięcznik „30 dni”, na którego łamach drukowano wówczas powieść Ilji Ilfa i Jewgienija Pietrowa „Dwanaście krzeseł”.

Od tamtego czasu druk powieści wznawiano niejednokrotnie – tylko w Rosji ukazywała się ona 187 razy. Była też tłumaczona na języki obce i przenoszona na ekrany w wielu krajach – wypada dodać, że pierwsza wersja filmowa feerycznej powieści – felietonu została zrealizowana w Polsce w 1933 roku z Eugeniuszem Bodo w roli głównej. Natomiast w latach 70-tych na ekrany radzieckie weszły kolejno dwie genialne ekranizacje: w reżyserii Leonida Gajdaja i Marka Zacharowa. Rosjanie dotychczas uwielbiają te filmy…
Źródło: Głos Rosji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal