sobota, 8 grudnia 2012

Jak Carlsen gromi rywali w London Classic 2012

7 komentarzy:

 1. Magnus Carlsen to jak Houdini 3 Pro:P

  OdpowiedzUsuń
 2. w nowym roku, już w styczniu, Magnus będzie posiadaczem najwyższego w historii rankingu. Padnie w końcu wieloletni rekord Kasparowa! I za to wznoszę kielich z wysokoprocentowym alkoholem, nie będę czekał oficjalnie na Sylwestra :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak!! Zgadzam się z Panem z kieliszkiem w ręku:D


  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę nie porównywać do Kasparowa.-Kasparow to znacznie wyższa LIGA!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasparov z lat swojej największej świetności miałby małe szanse dotrwać z dzisiejszym Carlsenem do końcówki. Wystarczy poanalizować trochę partie jednego i drugiego żeby stało się to dobrze widoczne.

   Usuń
 5. Kasparow był dwókrotnie mistrzem świata w czasach gdy szachy stały na dużo większym poziomie niż obecnie.Carlsen nidgy nie był i nie będzie -bo jest słaby.Z Kasparowem ,-Carlsen żadych końcówek by nie grał-bo by do nich nie dochodziło- do 30 posunięcia byłoby pozamiatane!Końcówki to Carlsen może sobie grywać z Nakamurą.albo innym A nnandem-bo to jego poziom.Kasparow -podobnie jak Fisher(gdy żył)-reprezentowali poziom nieosiągalny dla innych i porównywanie ich do tych rzemieślników(przepraszam rzemieślników) jest ..............( kropkuje bo mi Pan Jurek tego nie puści)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świat szachowy potrzebuje bohaterów. Młodzi adepci szachów potrzebują idolów.
  I Carlsen spełnia te oczekiwania.
  Ja tak na poważnie zainteresowałem się szachami po pierwszym meczu o Mistrzostwo Świata Karpow-Kasparow. Każda z partii była analizowana w klubie, dyskutowana, analizowana - wszyscy żyli tym meczem.
  Ranking się zdewaluował i obecnie trudno porównywać na jego podstawie siłę zawodnika sprzed kilkunastu lat. Ale jedno jest pewne Carlsen gra obecnie najsilniej ze wszystkich szachistów, choć i jemu przytrafiają się duże błędy

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal