wtorek, 19 listopada 2013

Komodo 4 jest do pobrania za darmo

Dobra wiadomość dla miłośników szachów - mocny silnik Komodo 4 jest obecnie do pobrania za darmo.

Komodo 4 download

8 komentarzy:

 1. Idealny do analizy ! Wywalić inne i analizować Komodo albo Houdini .

  OdpowiedzUsuń
 2. Wykorzystuje tylko ok 1/4 mocy procesora -tj jeden rdzeń z czterech, nie obciąża procesora jako całości więcej jak 28-30 procent! Hash obsługuje tylko do ok 800 mb - darmowy H15a może zdecydowanie więcej (hash 1500 i ciągnie z procesora 100%) - może to tylko tak na słabym kompie 32 bit z 2 gb ram ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twój komputer jest w porządku.Komodo i Rybka na Arenie pokazują błędne wskazania.A żeby było ciekawiej to np: Houdini i Critter pokazują prawidłowe wskazania.Możesz jeszcze spróbować---zresetować do domyślnych i ustawiać wszystko od nowa .

   Usuń
  2. Arena 2.01 pokazuje to prawidłowo. Pisałem już o tym w którymś z komentarzy

   Usuń
 3. Ja Komodo 4 dawno mialem za darmo. wystarczyło dobrze poszukać na torrentach;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale te wskaźniki nie są z Areny tylko z Fritza 11- powyżej 800 mb hash wcale nie liczy... a obciążenie procesora na góra 30% pokazuje Menedżer zadań Windows... Gdyby to była prawda - to mamy tutaj Komodo-demo... "wersja propagandowa" grająca cztery razy słabiej niż wersja płatna... może ktoś to sprawdzić na swoim sprzęcie i swoim interfejsie?

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie wskazania z Fritza są powyżej 800 ,czyli chyba dobre.

  OdpowiedzUsuń
 6. Może masz Fritza 11 z tego samego żródła co ja ? Fritz 11 z wgranymi od początku takimi silnikami ja Deep Junior Komodo 4 i 5 Deep Rybka 4 i niektóre silniki mają wskaania "z księżyca" ale działają poprawnie .

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal