niedziela, 10 listopada 2013

Również druga partia meczu o Mistrzostwo Świata kończy się remisem

Strona oficjalna meczu Anand - Carlsen

4 komentarze:

 1. "- Nigdy nie lubiłem grać z komputerem. Po prostu jestem zdania, że jeśli chcesz być na szczycie musisz robić coś więcej niż tylko grać z komputerem. Trzeba poczuć szachy, a tego nie dostanie się na ekranie - twierdzi Norweg." (fragment wywiadu Carlsena)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po co oni grają jak tak na końcu będzie remis,szachy to gra remisowa,jeśli ktoś wygrywa to dlatego,że przeciwnik popełnił błąd,był słabiej dysponowany,miał kłopoty prywatne,zdrowotne,itd.itp.

  OdpowiedzUsuń
 3. widać przewagę Ananda ,jeśli chodzi o przygotwanie debiutowe-co wynika z większych możliwości finansowych mistrza świata(większa ekipa).siła Carlsena to gra środkowa, spotkałem się z opinią ,że w tym elemencie lepsi od niego byli tylko Tal i Fischer.uważam, dla Carlsena dystans jest za krótki,przy 24 partiach (tak jak bywało dawniej) Anand nie miał by żadnych szans.w12-partiowym meczu szanse oceniam za równe z lekkim wskazaniem na Carlsena (młodość)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po co oni sie męczą do 20 któregoś posunięcia,po 2 posunięciach niech ogłoszą remis.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal