niedziela, 29 lipca 2012

Amatorska Organizacja Szachowa. A może tak i w Polsce ?

W Dubai rozegramo pierwszy, duży szachowy zorganizowany przez Amateur Chess Organization (ACO).

ACO, to nowa organizacja stworzona dla szachistów amatorów (tj, takich do rankingu 2400). Jak powszechnie wiadomo, 99% wszystkich szachistów posiada ranking mniejszy niż 2400 ELO i traktuje granie w szachy w sposób amatorski.


Organizacja ma za zadanie reprezentować szachistów amatorów, dbać o ich interesy, obniżyć koszty startu w turniejach itd.

W kontekście haraczy ściąganych od amatorów przez PZSzach, Fide - może warto rozważyć utworzenie w Polsce agendy Amateur Chess Organization ?

Strona organizacji ACO (tam też wyniki tego turnieju)

2 komentarze:

  1. No to -Do Dzieła! Panie Jurku!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zrobiłem początek, napisałem do nich.
    Niestety obecna praca zawodowa nie pozwala na dużo, ale jeśli ktoś chce się zaangażować - mogę promować na blogu, udzielić pomocy logistycznej itd.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal