sobota, 7 lipca 2012

Białe zaczynają i…

Białe zaczynają i…

 
6.07.2012, 17:06
Okazuje się, że w szachy mogą grać wcale nie tylko dwie osoby, lecz również trzy, a nawet cztery (Czaturanga). Zresztą, im więcej jest graczy, tym bardziej złożona staje się gra.
Okazuje się, że w szachy mogą grać wcale nie tylko dwie osoby, lecz również trzy, a nawet cztery (Czaturanga). Zresztą, im więcej jest graczy, tym bardziej złożona staje się gra. W pełnej mierze dotyczy to również polityki, w tym także sytuacji w Syrii. W grze wokół Damaszku podstawowych graczy jest tylko dwóch – Moskwa a Waszyngton, reszta wykonuje raczej role towarzyszące.

Rosja w tej partii na razie ma przewagę, gdyż gra białymi pionkami… Spojrzenie Izraela na problem syryjski przedstawił Moshe Slaw. Przewodniczący izraelskiej federacji szachowej udzielił specjalnego wywiadu w ramach projektu radia "Głos Rosji" „Wielka gra – szachy a polityka”:„Im więcej ludzi wmieszanych jest w rozwoju sytuacji politycznej – jak to jest w Syrii – tym bardziej złożone jest wchodzenie z niej.
Na dzień dzisiejszy, jak zakładam, grają tu dwa mocarstwa – Rosja a Ameryka. Jasne jest, że Rosja posiada bardzo silne wpływy w Syrii. Wobec tego bez jej zgody, moim zdaniem, niczego tam być nie może. Moskwa rozumie, że to, co się dzieje wewnątrz Syrii, tyle nie potrzebnych nikomu ofiar - wymaga nareszcie położenia kresu w jakiś sposób. Sprawa polega na tym, pod czyim wpływem znajdować się będzie opozycja. Pod czyim wpływem znajdować się będzie nowy rząd. O to właśnie toczy się walka między Ameryką a Rosją w tej chwili. To, że kariera prezydenta Asada jest skończona, jest to obecnie jasne już dla wszystkich. Jednakże wszyscy czekają na rozstrzygnięcie tego problemu przez Moskwę a Waszyngton.
Źródło: Głos Rosji.

3 komentarze:

  1. Spadek cen ropy i gazu ,bardzo niepokoi pewne kraje.Więc zróbmy zawieruchę ...--pozdrawiam(mar)

    OdpowiedzUsuń
  2. moze szachy ich naucza strategi a nie przemocy wkacu rosjanie nie sa juz najlepsi ani w szachy ani w pilce i tyle.a jesli chodzi o gre zespolowa to bez sensu grywalem juz takie partie i uwazam ze jesli jest dwoch szachistow a jeden gra lepiej od jednego to jaki w tym sens ten c gra lepiej zawsze znajdzie leprze rochy to tak jakbysmy postawili silnik Houdini 2.0c i np.Kasparova przeciwk Anadowi to jaki sens tam Kasparova kiedy jest najslabszy .no to juz wiadomo polityka tak liczy sie roznorodnosc rozwiazan ale szachy to nie tylko jeden na jednego.pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Panie Jurku dziekuje za Chessbase 2012 super!!!!..teraz moj Houdini 2.0c bedzie potegom dodatak do chessbase 21miliona parti i ksiazki Fritz PowerBook 2011..ludzie sa ciency jak bolki gralem na chess hotel online Houdini 2.0c zniszczyl kazdego Houdini 2.0c gra w szachy i twozy poezje a czlowiek tylko przestawia klocki drewniane programisci dokladaja wszelkich staran by silniki ich jeszcze bardziej rozumialy pozycje to jest piekna a co bedzie za 10lat:) ciekawe

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal