niedziela, 1 lipca 2012

Ukazał się DeepJunior 13.3

Jak napisali na swojej stronie autorzy (i co oczywiście jest prawdą) - Deep Junior jest uznawany na jeden z najlepszych na świecie silników szachowych.
Osoby z nim grające, silni arcymistrzowie przekonali się, że charakteryzuje się on agresywnym stylem gry.
 Obecna wersja może obsługiwać nawet 40 rdzeni jednocześnie.

Więcej o Deep Junior 13.3 na stronie

16 komentarzy:

 1. Ale w turnieju Critter 1.6a powinien pokonać DeepJunior 13.3 !

  OdpowiedzUsuń
 2. Poczekajmy na testy czy te 3200 Elo podane przez producenta jest wzięte z sufitu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli wychodzi na to że nie ma tygodnia-by nie pojawił się engin który- niby jest najlepszy? Ciekawe ,co na to Rybka5 i nowa wersja Hudego?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kto ma komputer 40-to rdzeniowy?

  OdpowiedzUsuń
 5. Komputery z taką ilością rdzeni ,wytwarzają chyba dużą temperaturę-jak piec grzewczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. dobra panowie to jakas kpina wiecie c tron szachwy nalezy do Houdiniego 2.0c a ludzie to nawet se moga grac z fritz 13 i tez przegraja a nie to niech ten Junior wygra mistrzostwa komputerw a nie gadaja takie zeczy a Crittera 1.6a nie puszcza do gry z Juniorem bo bedzie jak Hiszpania i Wlosi Critter 1.6a 4 : 0 Junior i poco tak sie podniecac panowie prosze was to sciema.

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Jurku niech Pan cos powie bo W Panu nadzieja sadzi pan ze to jest mozliwe czy poprostu znowu reklamy by kupic..tak byl z rybka duzo gadania a prawda byla oczywista ze nic sie nie zmienilo.

  OdpowiedzUsuń
 8. jakie uznany!??, za najsilniejszy ,co??? zadam testwo!! jakis dowodwo a nie uznany to kpina gral chociasz z Criterem 1.6a albo ktolem Houdinim 2.0c pewnie nie!!..tylko z ludzmi arcymistrzami zawsze tak jest zeby podniesc reklame danego silnika a tak to baty by dostal zapewne..gdyby byl najleprzy to juz bysmy mieli nowa wersje Houdini 3.0 niesadzicie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Łukaszu,
  To zależy do czego używa Pan programu szachowego. Jeśli do gry, to założę się, że silnik zajmujący 30 miejsce na liście rankingowej ogrywa Pana aż miło (mnie ogrywa).
  Zatem po co płacić za coś co można mieć za darmo.
  Jeśli programu używa się do gry korespondencyjnej, gdzie niestety obecnie 99,99% ludzi gra komputerami warto zaopatrzyć się w dobry program (osobiście lubię Hiarcs) po ty aby mieć dobry program gdzie można doinstalować inne silniki i używać co najmniej 2-3 do analizy danej pozycji.
  I w końcu do zabawy w analizę i testy wystarczy to co się ma -:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak,p.Jurku to swieta prawda korespondencyjnie wszyscy jada na silnikach I to mocnych Wiem bo gram.a poziom taki ze ho ho,sam Kasparow by sie zdiwiwil

  OdpowiedzUsuń
 11. W moich testach Deep Junior 13.3 w żaden sposób nie zagraża Houdiniemu (2.0b) – ani w partiach jednominutowych, ani trzyminutowych, ani w żadnym z powyższych temp z czasem dodawanym. Dużo lepiej od Juniora wypada w tym względzie jego „kuzyn” – Hiarcs 2011 WSCS.

  OdpowiedzUsuń
 12. tak t dobze wiedziec wiedzialem ze Houdini 2.0c jest najleprzy

  OdpowiedzUsuń
 13. Poprzednie wersje Juniora miały duży błąd, na który zwracałem uwagę firmie Chessbase. Otóż po upływie ok. pół godziny (zalężnie od hardware) bieżące raportowanie obliczeń wskazuje na gwałtowną obniżkę prędkości obliczeń (kN/s) oraz ilości oblizceń (MN).
  Nawet jeśli prędkość pozostaje faktycznie bez zmian, to jest to błąd UCI. Chessbase nie chciał tego przyjąć do wiadomości.

  Czy ktoś to sprawdzi, jak w obecnej wersji?

  Widoczek

  OdpowiedzUsuń
 14. Zwracam uwagę kolejny raz na nową listę SSDF!! (bez Houidini)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale na tej liście prócz Houdiniego brak 50% innych silników.
  Widocznie to lista sponsorowana przez ChessBase -:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ta lista ma teraz dużo braków, dawniej była matką rankingów!
  Widoczek

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal