niedziela, 13 marca 2011

Krajowa kronika turniejowa. Wschowa, Drawsko Pomorskie, Kraków, Kwidzyn, Pruszcz Gdański, Lubartów

Wschowa - zdjęcie ze strony organizatorów
Wschowa - 5.III.2011.
O to piękne trofeum w dniu 5 marca 2011 walczyło 30 zawodników.
Bardzo ciekawe (i oryginalne)  było miejsce, gdzie zawody były rozgrywane - Klasztor OO. Franciszkanów we Wschowie.
1 miejsce zdobył Mikołaj Tomczak z Leszna, przed Mateuszem Miszczak z Rawicza.

Drawsko Pomorskie - 5.III.2011
W turnieju o puchar Burmistrza miasta, rozegranego w sobotę 5 marca wystartowało 55 zawodników.
Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego wywalczył Wiesław Bućko z Redła, tuż za nim był Tadeusz Twarogiel z Dziwnowa i Robert Kirlejza z Karlina.

Kraków - 9.III.2011
W dniu 9 marca rozegrano w Krakowie tradycyjna turniej " Szachowa Środa w KKSz". Turniej z tempem P-25 (5 rund) wyraźnie służył gościowi z USA Paulowi Szuper, który wygrał wszystkie partie. 2 miejsca zajął kolejny gość, tym razem z Ukrainy - Sergej Shilov.

Kwidzyn 11.III.2011
W 1 turnieju cyklu Grand-Prix Kwidzyna w Szachach Błyskawicznych wystartowało 12 zawodników. Zwyciężył ze 100% wynkiem znany działacz szachowy Marian Wodzisławski.

Pruszcz Gdański 12.III.2011
W otwartych Mistrzostwach Pruszcza Gdańskiego w Szachach Szybkich na 2011 rok wystartowało 24 zawodników. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Azerbejdżanu Vusal Huseynov. Na miejscu drugim zameldował się Sebastian Kobus z Kolbud a na trzecim zasłużony dla gdańskich szachów zawodnik - Henryk Dobrowolski.

Lubartów 12.III.2011
W XI Powiatowym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Lubartowskiego Ośrodka Kultury wystartowało 25 zawodników.
Zwyciężył Andrzej Rogoza z Rokitna, a kolejne miejsca zajęli reprezentanci gospodarzy Jakub Kurlak i Wiktor Budzyński.