wtorek, 1 marca 2011

Największy turniej szachowy w Polsce – Pierwszy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica 6 marca 2011

Zdjęcie pochodzi z informacji prasowej organizatorówNajwiększy turniej szachowy w Polsce– Pierwszy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica przed nami!

Już w niedzielę, 6 marca odbędzie się I Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica. Będzie to największy jednodniowy turniej szachowy w Polsce o najwyższej światowej randze nadanej przez Międzynarodową Federację Szachową. Za 9 dni szachowi arcymistrzowie, w tym wielki Aleksiej Szyrow, zjadą do Trzcianki w województwie wielkopolskim, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

Już wkrótce będzie można podziwiać zawodników szachowych najwyższej klasy, którzy wezmą udział w I Memoriale Szachowym im. Ferdynanda Dziedzica, turnieju wymienianym na stronach FIDE obok największych tego typu wydarzeń w Dubaju, Berlinie, czy Moskwie. Jednym z najważniejszych uczestników turnieju będzie Aleksiej Szyrow, łotewski szachista reprezentujący Hiszpanię, od 1990 roku posiadający tytuł arcymistrza.

Aleksiej Szyrow będzie niewątpliwie największą, chociaż nie jedyną gwiazdą obecną na turnieju.
Do tej pory swoją obecność potwierdziło już 10 arcymistrzów z Polski i zagranicy. Jednym z nich będzie Bartosz Soćko, zawodnik z czołówki światowego rankingu. Organizatorzy prowadzą także zaawansowane rozmowy z wielokrotnym mistrzem świata Garrim Kasparowem, którego obecność na turnieju może być jedną z największych niespodzianek podczas organizowanych do tej pory
w Polsce zawodów szachowych.
Turniej będzie otwarty dla wszystkich zawodników i każdy będzie mógł się zmierzyć z najlepszymi. Organizatorzy – młodzi ludzie z MKS MDK w Trzciance – utworzyli także specjalną kategorię Najlepszy wychowanek Ferdynanda Dziedzica, aby uczcić pamięć patrona turnieju – szachisty, trenera, sędziego i wychowawcy wielu pokoleń szachistów. Mogą w niej startować wszyscy, którzy mieli szczęście być podopiecznymi tego zasłużonego człowieka.
Organizatorzy zadbali także, aby oprócz samych zmagań szachowych kibice mieli możliwość zagłębić się w historię królewskiej gry. Do Trzcianki specjalnie na to wydarzenie przyjedzie z Poznania niezwykle ciekawa wystawa Szachy w średniowieczu, średniowiecze w szachach.

I Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica zgromadzi około 300 zawodników z Polski
i zagranicy. Głównym sponsorem turnieju jest agencja Public Relations Partner of Promotion.
W sponsoring turnieju włączyli się także Radni Miasta Trzcianki, oraz Radni Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, którzy na organizację wydarzenia przeznaczyli większą część swoich diet.

Poniżej przydatne linki dotyczące turnieju:

http://www.szachy.trzcianka.com.pl/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_128/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal