wtorek, 15 marca 2011

Szachowa archeologia - silnik Adamant 1.7


Przeglądając stare pliki napotkałem na stary (i trochę zapomniany) silnik Adamant.
Jego historia zaczęła się 01.03.2003, kiedy ukazała się pierwsza wersja oznaczona 1.0 a autorem programu jest Rosjanin - George Varentsov.
Początkowo kolejne wersje silnika ukazywały się w miarę często, jednak w dniu 10.02.2005 wyszła wersja 1.7, którą tu prezentuję i od tej pory silnik nie jest rozwijany.
Był może jeszcze (jak to czasem bywa) autor powróci do swego projektu, isnieje nawet strona internetowa, ale być może silnik przejdzie już do historii.

Egzaminatorem (srogim) był silnik Arasan 12.3 i Adamant 1.7 wywalczył tylko jeden remis w 10 partiach.

Silnik Adamant 1.7 do pobrania.

Silniki tu opisywane (oraz wiele innych silników i programów) odnajdziecie na stronie "Silniki i programy szachowe". Większość z nich znajdziecie również w ramce po prawej stronie bloga.

Jeśli masz jakieś uwagi, pomysły, chcesz się z innymi podzielić swoją wiedzą zapraszam na Forum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal