poniedziałek, 7 marca 2011

Śladami historii - 2 Mistrzostwa Generalnej Guberni 1941 (część 2)

Na zdjęciu: Efim Bogoljubow losuje kolor bierek, na prawo od niego stoi Alexander Aljechin. Zdjęcie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego.
W nawiązaniu do poprzedniego posta dotyczącegi Mistrzostw Generalnej Guberni w 1941 roku udało mi się dotrzeć do partii Regedziński - Junge:

W rozegranych w 1941 roku turnieju o Mistrzostwo Generalnej Guberni wystartowało 12 zawodników. Turniej wygrał Aleksander Alechin, 4 miejsce zajął niezwykle utalentowany Klaus Junge (zginął tuż przed zakończeniem wojny). 6 miejsce w turnieju zajął Tadeusz Regedziński - były reprezentant Polski na Olimpiadach przed wojną. Wyniki turnieju w tabeli poniżej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal