poniedziałek, 7 marca 2011

Lucas Chess portable - świetny program szachowy (do gry, treningu i analizy partii) - nowe wersja 5.00 beta portable

Wśród wielu nowych programów stworzonych dla miłośników szachów na szczególne wyróżnienie zasługuje mało jeszcze znany w Polsce program Lucas Chess. Jego twórcy nie próżnują i pojawiła się jego kolejna wersja.

Już po uruchomieniu programu ukazuje się ładny i funkcjonalny interfejs. Kiedy jednak zaczynamy odkrywać jego funkcje ich ogrom zaskakuje w tak małym programie. Lucas Chess jest już wyposażony w 16 silników szachowych (niektóre bardzo silne), ale oczywiście można doinstalować nowe.

Program ma też wbudowane partie treningowe, kombinacje i bazy partii wybitnych szachowych mistrzów.
Pozwala rozgrywać partie z komputerem na dowolnym, wybranym poziomie (sile gry), można również wybrać grę z danym silnikiem (enginem) szachowym.
Funkcja która bardzo rozwija szachową wiedzę (i którą z powodzeniem stosowałem podczas treningu młodych graczy) jest odgadywanie ruchów w partiach silnych arcymistrzów.

Jak nam się znudzi program pozwala na grę z "żywym" przeciwnikiem za pomocą serwera.Ponadto program doskonale się spisuje jako przeglądarka partie w formacie pgn.

LucasChess ma jeszcze wiele funkcji - zachęcam do odkrywania jego możliwości.

Ponadto prezentuję tu wersję portable programu - wystarczy go wgrać np. na pendrive i uruchamiać na komputerze w pracy, w szkole czy u kolegi.
Program nie ma polskiej wersji językowej, ale obsługa jest bardzo intuicyjna.

Lucas Chess 5.002 (beta) portable do pobrania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal