wtorek, 15 stycznia 2013

Zapraszam do współpracy

Drodzy czytelnicy bloga,
Moje pisanie o szachach przerosło moje oczekiwania. Blog dawno przekroczył już 300 tysięcy odwiedzin, dziennie odwiedza go 1000 czytelników i więcej. Powstała jego mutacja w języku angielskim poświęcona głównie silnikom szachowych.
Mimo, że pomaga mi obecnie dwoje ludzi, to nadal jest to za mało, tym bardziej że czytelnicy domagają się coraz to więcej informacji z różnych dziedzin.
Pisaniem bloga zajmuję się w wolnych chwilach, całkowicie społecznie (nie licząc drobnych reklam). Dlatego zapraszam do współpracy tych czytelników którzy chcą się podzielić na moich łamach swoją wiedzą, przemyśleniami, testami silników szachowych.
Zależy mi głownie na:

 • Testach silników - proszę o nadsyłanie partii z takiego turnieju w formacie pgn z podaniem GUI na jakim był prowadzony turniej, tempa gry, sprzętu i systemu, książki debiutowej itd.
 • Ciekawostkach, anegdotach, dowcipach o szachach i szachistach4 komentarze:

 1. Panie Jurku zwracam się do pana ponieważ robi pan niesprawiedliwe testy wyjaśniam dlaczego , ponieważ powinny one być na podstawie jednej pozycji z debiutu rozgrywane a nie z książek w których jest losowy debiut i czasem jest przewaga strony w debiucie.
  A :
  engine powinny grac zarówno białym jak i czarnym daną pozycje z debiutu miedzy sobą...
  B:
  engine powinny rozegrać trzy pozycje miedzy sobą z debiutu 1-otwartego,2-półotwartego,3-zamknietego czyli sześc partii miedzy sobą...
  C:
  propozycja przedłużenia czasu 3m+2s
  na rozegranie w miarę rozsądnie końcówki...

  Pozdrawiam
  PS.Krzysztof.T.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Panie Krzysztofie za uwagi.
  Nie zgodzę się, że testy są niesprawiedliwe. Wszystkie silniki w moich testach z czasem 3+1 mają w końcu równe warunki. Tym niemniej rozważam wprowadzenie czasu na 3' + 3" już od najbliższych turniejów.
  Ponadto przeprowadzam testy również i dłuższym czasem do namysłu, ale kiedyś już tłumaczyłem, że zajmuje to za dużo czasu a wyniki i tak w 90% się pokrywają.

  Testy przeprowadzam różnie - również bez książek debiutowych, w książkami, ale pana uwaga o różnych debiutach ( otwartych,półotwartych i zamkniętych) jest bardzo cenna.
  Co do ilości partii - to rozgrywam mecze złożone i z 30-40 partii, tylko jak zawsze wymaga to więcej czasu.

  Jeśli Pan chce podesłać swoje testy to zachęcam, może właśnie robione w ten sposób jaki Pan proponuje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście w pojedynku między enginami sprawiedliwie jest gdy każda pozycja debiutowa jest rozgrywana dwukrotnie z zamianą kolorów rzez jasna. No i oczywiście uznawać rezultat 0-1 1-0 za sumarycznie remisowy. Pozwoli to na wyeliminowanie "cudownych" zwycięstw, wynikających tylko i wyłącznie z nierównej pozycji wyjściowej w partii.
  Okazuje się bowiem, że niektóre linie debiutowe wzięte z książki są nie do obrony przeciw dobremu przeciwnikowi nawet dla najlepiej grającego silnika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście w pojedynku między enginami sprawiedliwie jest gdy każda pozycja debiutowa jest rozgrywana dwukrotnie z zamianą kolorów rzez jasna. No i oczywiście uznawać należy rezultat 0-1 1-0 za sumarycznie remisowy. Pozwoli to na wyeliminowanie "cudownych" zwycięstw, wynikających tylko i wyłącznie z nierównej pozycji wyjściowej w partii.
  Okazuje się bowiem, że niektóre linie debiutowe wzięte z książki są nie do obrony przeciw dobremu przeciwnikowi nawet dla najlepiej grającego silnika.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal