niedziela, 20 stycznia 2013

ChessX - program do obsługi szachowych baz partii - nowa wersja 0.9.5.0

Ukazała się nowa wersja darmowego programu Chessx, programu, który stanowi podstawę do stworzenia Hiarcs Explorer.

Polecam ten ładnie zaprogramowany soft służący do zarządzania bazami danych szachowych. Z pomocą ChessX można zarządzać ogromną kolekcją partii szachowych. Zawiera wszystkie najważniejsze funkcje:
przeglądanie partii,
edytowanie i dodawanie własnych komentarzy,
dodawać własnych partii,
organizowanie w różny sposób (łączenie, dzielenie, itd.),
analizowanie za pomocą silników (enginów) szachowych.
Oczywiście program jest całkowicie bezpłatny na licencji open source. Ma bardzo ładną, nowoczesną oprawę graficzną, jest "lekki" i cechuje się prostotą obsługi. Zapraszam do testowania.

Program domyślnie nie ma wbudowanych silników (engin) do analizy pozycji, trzeba je zainstalować - wybierając odpowiednią opcję w programie. Program obsługuje zarówno silniki w wersji UCI jak i Winboard.

ChessX do pobrania tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal