czwartek, 25 kwietnia 2013

Houdini 3 - czy musisz go mieć ?

Wielu czytelników bloga zwraca się z pytaniem, czy warto zainwestować i kupić komercyjny silnik Houdini 3.
Odpowiem trochę przewrotnie - jeśli macie kłopot z nadmiarem środków płatniczych - polecam kupcie.
Jeśli jednak jesteście ludźmi oszczędnymi - radzę pozostańcie przy darmowym Houdini 1.5a.

Uważam, że Houdini 1.5a na 99 procentach komputerów w Polsce będzie osiągał podobne (czasem lepsze a czasem gorsze) wyniki jak Houdini 3.

Proponuję, dla uwiarygodnienia powyższych stwierdzeń przyjrzeć się rankingowi CCRL. Jest on obliczony w oparciu o partie grane tempem 40 posunięć na 40 minut.
I tak Houdini 3 64-bit 4CPU posiada ranking 3249, przy rozpatrywaniu wyników w 1146 partiach.
Houdini 2.0c 64-bit 4CPU posiada ranking 3211 przy rozegraniu 1315,
a Houdini 1.5a 64-bit 4CPU 3207 przy rozegraniu 809 partii.

Jak widać różnica pomiędzy wersją 3 a 1.5a to 42 oczka a pomiędzy wersją 2 a 1,a to zaledwie 4 oczka. Ponadto, Houdini 1.5a ma partii ocenianych do rankingu prawie 350 mniej od wersji 3, co (moim zdaniem powoduje zaniżenie jego rankingu).

Reasumując - Houdini 1.5a, Critter 1.6 czy Stockfish są wystarczająco dobre dla 99% szachistów w Polsce. Pozostaje 1% grających w turniejach korespondencyjnych i przepisujących ruchy swojego ulubionego silnika. Dla nich każda najnowsza wersja Houdiniego będzie niezbędna, choć tak naprawdę ważniejszy będzie nowy, szybszy, bardziej wypasiony komputer.

53 komentarze:

 1. Z tym że za 300 złociszy nie dostane bardziej wypasionego sprzętu,jedynie co to można dokupić pamięci. Natomiast lepszy program już tak. Pytanie jak zawsze retoryczne chodzic w starych butach czy kupic nowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównanie moim zdanie nie oddaje problemu. Bardziej nasuwa się takie " można chodzić w koszuli Pierre Cardin za 450 zł lub w równie dobrej wólczance za 180 !

   Usuń
 2. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.
  Standardy testów na CCRL są bardzo skromne w zakresie wymagań sprzętowych - moc obliczeniowa równa 4 rdzeniowemu AMD 2.4 GHz i max 1 Gb pamięci na tablicę haszowania to warunki nietrudne do spełnienia na większości co nowocześniejszych laptopów.
  Analizy własnych partii czy poszukiwania nowych obiecujących linii debiutowych robi się dzisiaj na maszynach wielokrotnie mocniejszych a na nich różnice między poszczególnymi silnikami są często dużo bardziej widoczne.
  Chociaż i te 40 elo przewagi H3 w rankingu CCRL robi wrażenie, pamiętajmy że ranking elo nie jest liniowy i np. różnica w sile gry między zawodnikami elo 2800 a 2840 jest znacznie większa niż między zawodnikami elo 2100 a 2140.
  W jednym zgoda- niektóre darmowe silniki na mocnych maszynach radzą sobie niewiele gorzej niż H3 i z powodzeniem mogą zastąpić sztukmistrza w analizach zwłaszcza na amatorskim poziomie. Szczególnie godny polecenia jest Critter 1.6 który doskonale potrafi wykorzystać dodatkową pamięć znacznie zwiększając dzięki niej swoją siłę gry.

  OdpowiedzUsuń
 4. co????to iakies zarty wolne sbie rbicie iakie rankingi ludzie opamietaicie sie iakie tepo 40minut to se moga wiecie co robic z takim czasem przypominam ieszcze raz mze tam sa iakies roznice miedzy enginami ale napewno houdini3pro miecie kazda starsza wersie houdinich nawet niema szans na remis a iesli chdzi o ELO to prosze was ludzie mecz tepem 90+30 tak iak testowal sam hoard i nie porownuicie tego bubla houdiniego 1.5a bo nawet niestal kolo houdiniego3pro poniewasz poruwnania wasze sa bez sensu tak iuz wyiasniam to tak iak pruwnywac porsze do duzego fiata.pozdrwiam i warto kupic iesli chce sie mieci byc na poziomi ludzie wiecei kasy wydaia na faiki.to c tam taki houdini:)heheh zal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co to za bełkot,o co kolego chodzi w tym poscie?

   Usuń
 5. Piszcie sobie co chcecie,j.Mnie nic nie przekona.Gram dużo w różnych turniejach.Trójka jest lepsza niż się oniej mówi! Według mnie powinna mieć jeszcze więcej oczek przewagi.To opinia praktyka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Houdini dla mnie to taka mała podróż sentymentalna.Kiedyś parę ładnych lat temu grałem w dużym turnieju koresponencyjnym .W jednej bardzo ważnej partii -według mnie przegranej-po raz pierwszy zagrałem Houdinim 1.5a.Mało tego że "wyciągnął mnie za uszy" z trudnej pozycji to jeszcze wygrał!Ale nazwa silnika też zobowiązuje - przecież to Mistrz ucieczek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy zrobi tak jak uważa.Jak chcesz grać tak jak mój kolega z drugiego piętra,to wybierzesz Stockfisza-i nie będzie dużej różnicy w poziomie .Co innego jak zechcesz grać tak jak na przykład w turnieju pretendentów w Londynie.A to wtedy jest inna rozmowa.Bez Houdiniego 3 ani rusz.Sorry-, musisz wybulić.Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak właśnie jest że ktoś patrzy na lidzby a houdini 3 ma to do siebie że jeśli grasz z kimś w szachy.np.na playches lub kurniku czy korospędycyjnie to niemasz szans jak niegrasz hudym to wypadasz z gry i finito.dla PANA JURKA może te lidzby przemawiają ale jak gra trujka z h1.5a to nanim nawet suchej nitki nie pozostawi bo tamten poci się jak może i tak nic niewskura.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Ymm hans kloss co ty masz z tymi tablicami haszującymi? Jak dajesz więcej na engin hash to spada dokładność wyceny i szybkość liczenia.dlatego najleprza hash to 512mb bo te tablice haszujące są tylko potrzebne enginowi jak spichleże do magazynowania wcześniejszych rozgrywanych parti z ocenami by w razie natknięcia się na tą samą pozycje nietracił czasu.tak jak w tel.hash to tylko karta pamięci zbyt mała zaszybko się wypełnia zbyt duza silnik się zamula.i hash najleprzy to 512mb.i hash niema nic wspulnego z siłą enginu niema nato wpływu enginy z wiekszym hash wcale nie grają silniej.to mity i legędy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie spada żadna "dokładność oceny" ani szybkość tylko wręcz przeciwnie. Żadnych danych z poprzednich partii H3 w pamięci nie przechowuje. Tablica haszowania służy mu przede wszystkim do przechowania wyników WCZEŚNIEJSZYCH ANALIZ tak żeby przy kolejnym ruchu nie musiał ich powtarzać. W pojedynczej partii dla H3 rzeczywiście optymalny jest hash 512 MB ale... dla jednego rdzenia procesora. Przy dłuższych analizach (szukanie linii debiutowych, trudne problemy) 1024MB na rdzeń to rozsądne minimum. Oczywiście dla innych silników sprawa może wyglądać inaczej, oprócz H3 na pewno jeszcze Critter potrafi racjonalnie wykorzystać duże tablice haszowania.
   Zresztą każdy możne na swojej maszynie wybrać ich rozmiar eksperymentalnie organizując odpowiednie minimecze-u mnie wyszło ze H3 z 2048 MB gra wyraźnie lepiej niż z 1024 a powiększenie tablicy haszowania do 4096 MB jeszcze trochę poprawia siłę gry a na pewno jej nie osłabia.

   Usuń
 10. narescie odpowiedni czlowiek na odpowiednim mieiscu odpowie na pytanie ze:) warto kupic houdiniego3 pod iednym warunkiem ze bedzie sie mialo sprzet a tak to strata kasy.na 2rdzenie nic nie ugrasz.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Dla nieskończonej analizy należy użyć największego hashu - zwykle około połowa całkowitej pamięci RAM komputera. Na przykład, w systemie z 4 GB pamięci można używać do 2048 MB wielkości hash, w systemie 12 GB pamięci RAM można korzystać do 8192 MB.

  W przypadku krótszych gier, np. 3,4,5,6, to lepiej użyć 256 MB lub 512 MB, i to jest najlepsza wydajność // w dluzszych grach 90 minut lub dłuższych -- 1024 lub 2048 MB hash powinien być zalecanyTe wartości nie powinny być w sposó drastyczny przekraczane !I to tylko jeśli rozważamy silnik Houdini .W innych np.Critter sytuacja jest nieco inna-ale to nie jest przedmiotem naszych rozważań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla oszukujących na kurniku ( grających programem" )hash to gadzet !
   Ciekawie wygląda analiza partii w wersji nieskończonej przy niskim hashu np.512. Komp mieli bez przerwy ta sama pozycje!

   Usuń
 12. Większość was takie pierdoły gada, ze szkoda gadać. Po co jest udostępniany ranking ELO? Dla ozdoby czy by pokazać siłe gry danego silnika? Tak samo jak moj trener w klubie ma to samo zdanie co pan Jurek:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego- nie patrz na rankigi-to zajęcie dla statystyków.Liczy się siła gry.Realna siła gry silnika.A nie muszę powtarzać jaką siłą dysponuje Houdini 3

   Usuń
  2. Zmien trenera,i to jak najszybciej skoro dla niego ważne jest ELO.

   Usuń
 13. Czy arena nie już przestarzała jako ring do pojedynków enginow szachowych? Nie szykuje się nowsza wersja? Czym się różni uci od uci2- Stockfish czasem jest tak przedstawiany, jakieś istotne zmiany?

  Kasy nie wywalam, jestem amatorem kiepskiego formatu- używam najczęściej komodo3 i właśnie Stockfish. :) jestem zadowolony !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arena to klasyk-ciągle w dobrej formie.Niektórzy testerzy używają jeszcze wersji 1.0 lub 2.0 gdyz twierdza ze są lepsze

   Usuń
  2. Potwierdzam, Arena nadal spisuje się bardzo dobrze. Choć oczywiście (jak każdy program) ma kilka błędów. W tej chwili beat-testerzy pracują na nowej wersji - ma się ukazać jeszcze w tym roku.

   Usuń
 14. Do Anonimowego (13.17.hash to gadżet...itp.) proponuję przestawić wajche -z nadawania-na ODBIóR!! Kolego koniecznie tak jak w tym dowcipie : Mateusz !-wajche przełóż! Nie wiesz-nie zabieraj głosu-słuchaj,chłoń wiedzę, ucz się! Kiedyś będzie jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. naucz się czytac ze zrozumieniem.Pewnie tego ucza już w gimnazjum

   Usuń
 15. skor prduceci dla hash ustawili 512mb t to iest naileprze.i tyle i mi nic nie powiecie b w ksiazecce fritz naiwyrazniei pisze ze hash do 512mb iest nailepprzy.tyle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Producenci ustawili dla amatorów dla słabego Fritza .Profesjonaliści szukają mocniejszych rozwiązań

   Usuń
 16. Pozycja do analizy 4rrk1/p2q1pp1/2pbb3/1p4P1/3P3Q/1BP2R2/P7/R1B3K1 w - - 0 1 wartość hashu 256 -rozwiązanie znalezione w 13 sekund,Zwiększyłem hash do 512 -rozwiązanie znaleziono w 4 (cztery) sekundy .Silnik Houdini 3 .tablice hashowania czyszczone przed każdą próbą.

  OdpowiedzUsuń
 17. Mecz Houd3-Stockfish z 48 partii tempem 150'+60"; na razie 4;3 dla H3; jest ciekawie! :)

  link: http://www.tcec-chess.net/live.php

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jakim GUI jest prowadzony ten pojedynek ?

   Usuń
 18. Ta pozycja jest za łatwa, u mnie wielkość tablicy haszowania praktycznie nie ma wpływu na szybkości jej rozwiązania- w sposób losowy zmienia się ona od 2 do 25 sekund niezależnie czy hash ustawiam na 256 czy na 4096 MB.
  Spróbujmy na zadaniu trochę trudniejszym- pozycja z partii Asauskas-Malisauskas 2004:
  r2q1r2/1b2bpkp/p3p1p1/2ppP1P1/7R/1PN1BQR1/1PP2P1P/4K3 w - - 0 19
  Rozwiązaniem jest efektowne Qf6+
  H3 radzi sobie z nią następująco w zależności od wielkości pamięci zarezerwowanej na hash:
  4096- 1 min.42 s
  2048- 2 min. 12 s
  1024- 2 min. 35 s
  0512 -4 min. 26 s
  0256 -10 min. 24 s
  Tą samą pozycję z 2048 MB hashu Rybka 4 rozwiązała w... 57 sekund, Komodo5 w 2 minuty i 30 sekund a Critter 1.6a na znalezienie rozwiązania potrzebował 8 min 23 s

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem że jest łatwa.Celowo ustawiłem tak proste zadanie -aby silnik nie forsował się zbytnio na szukaniu prawidłowej odpowiedzi,które to mogłoby zakłocić jego pracę.Chciałem się głównie skupić na problemie -jak wielkość hashu wpyłwa na czas jego reakcji.Dziękuje za zainteresowanie!

   Usuń
  2. Arena 3.0; na moim mizernym sprzęcie, o poniższych parametrach:
   Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (Build 2600) 32 bit
   Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz 2400 MHz z 2,0 GB pamięci
   sprawdziłem trzy darmowe silniki: 512 hash- Houd15a- rozwiązanie w 8min37sek, Stockfish231- 12min28sek, Critter 16a-nie znalazł rozwiązania w ciągu 16 minut (test przerwany jako bezcelowy); przy hash 1024 mb: H15a- wynik 6min18 sek; Stockfish231-7min24sek; Critter16a nie znalazł prawidłowego rozwiązania w ciągu 14 minut (test przerwany). Wnioski: 1. wielkość tablicy hash faktycznie przyspiesza szybkość pracy silnika nawet na lipnym sprzęcie; 2.wystarczy 2-3 razy więcej czasu i cierpliwości aby darmowym silnikiem otrzymać prawidłową odpowiedź nawet na trudne zadania; 3. Critter na słaby sprzęt chyba się nie nadaje...

   Usuń
  3. Dodam tylko dla porządku że na tym samym kiepskim sprzęcie Stockfish 3 zadanie rozwiązuje w 6 minut i 54 sek przy hash 1024 (lepiej jak wersja St231), ale przy hash 512- nie jest w stanie znaleźć rozwiązania w 15 minut (czyli przy mniejszym hash pracuje gorzej jak starsza wersja).

   Wspaniałe zadanie dla oceny realnej siły myślenia silnika!!! Kloss podrzuć jeszcze kilka podobnych zadanek!!! Dzięki!

   Usuń
 19. To bardzo pouczająca i cenna próba testowa którą przeprowadził Kloss! Proponuję żeby przede wszystkim zapoznali się z nią wszyscy Ci,którzy sądzą że Critter może konkurować z Houdinim!.To są dwa zupełnie inne światy.

  OdpowiedzUsuń
 20. Lepiej mieć H1.5a . Szkoda kasy wydawać i tyle . Nie bądźcie głupi i nie dajcie sobie wmówić , że musicie mieć H3 bo to Wam do szczęścia nie jest potrzebne ;)) .

  OdpowiedzUsuń
 21. >Mecz Houd3-Stockfish z 48 partii tempem 150'+60"; na razie 4;3 dla H3; jest ciekawie! :)

  link: http://www.tcec-chess.net/live.php>
  Na jakim GUI jest prowadzony ten pojedynek,na jakim procesorze?

  OdpowiedzUsuń
 22. Gdzie mozna pobrac partie z tego pojedynku?(Houdini 3&StockFish)jakis link?

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy ten pojedynek jest z ksiazka czy bez,z jaka ksiazka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie zasadnicze .Dlaczego Houdini 3 korzysta z Tablebases a Stockfish ma "założony szlaban" (
   Tablebase Access Graph -
   Hide ? Czy ktoś to zauważył???

   Usuń
 24. Grali bez ksiazki
  StockFish 30-04-2003.r.-Houdini 3 Pro-3m+3sek

  Pozycja Silnik Punkty St Ho S-B
  1 Stockfish_13042900_x64 5.5/8 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 11=00111 13.75
  2 Houdini_3_Pro_x64_MAC 2.5/8 00=11000 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 13.75


  8 z 122222 partii rozegranych

  Poczštek turnieju: 2013.04.29, 10:01:46
  Ostatnio zaktualizowano: 2013.04.29, 10:50:48
  Miejsce/ Kraj: AN1, United States
  Poziom: Blitz 3:03/0
  Sprzêt komputerowy: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz 2800 MHz z 4.0 GB pamiêci
  System operacyjny: Microsoft Windows XP 64 Bit Professional Service Pack 2 (Build 3790)
  Plik PGN: StockFish 30-04-2003.r.-Houdini 3 Pro-3m+3sek.pgn
  Tabela utworzona z: Arena 3.0

  OdpowiedzUsuń
 25. StockFish 30-04-2003.r.-Houdini 3 Pro-3m+3sek

  Pozycja Silnik Punkty Ho St S-B
  1 Houdini_3_Pro_x64_MAC 11.0/20 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 00=1100011=111===10= 99.00
  2 Stockfish_13042900_x64 9.0/20 11=0011100=000===01= ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 99.00


  20 z 122222 partii rozegranych

  Poczštek turnieju: 2013.04.29, 10:01:46
  Ostatnio zaktualizowano: 2013.04.29, 12:02:13
  Miejsce/ Kraj: AN1, United States
  Poziom: Blitz 3:03/0
  Sprzêt komputerowy: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz 2800 MHz z 4.0 GB pamiêci
  System operacyjny: Microsoft Windows XP 64 Bit Professional Service Pack 2 (Build 3790)
  Plik PGN: StockFish 30-04-2003.r.-Houdini 3 Pro-3m+3sek.pgn
  Tabela utworzona z: Arena 3.0

  OdpowiedzUsuń
 26. StockFish 30-04-2003.r.-Houdini 3 Pro-3m+3sek

  Pozycja Silnik Punkty Ho St S-B
  1 Houdini_3_Pro_x64_MAC 21.0/34 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 00=1100011=111===10=0==101=11111=1 273.00
  2 Stockfish_13042900_x64 13.0/34 11=0011100=000===01=1==010=00000=0 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 273.00


  34 z 122222 partii rozegranych

  Poczštek turnieju: 2013.04.29, 10:01:46
  Ostatnio zaktualizowano: 2013.04.29, 13:27:22
  Miejsce/ Kraj: AN1, United States
  Poziom: Blitz 3:03/0
  Sprzêt komputerowy: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz 2800 MHz z 4.0 GB pamiêci
  System operacyjny: Microsoft Windows XP 64 Bit Professional Service Pack 2 (Build 3790)
  Plik PGN: StockFish 30-04-2003.r.-Houdini 3 Pro-3m+3sek.pgn
  Tabela utworzona z: Arena 3.0

  OdpowiedzUsuń
 27. Andrzej Opole1 maja 2013 00:30

  Okolo polnocy jest do pobrania StockFish 3

  OdpowiedzUsuń
 28. dobra powiem wam prawde hash to umnie wyglada tak mam 2x2.0GHz procesor i 8G RAM i iak ustawie np.2000hash to wszystko iest ok liczy szybko itp.a iak ustawie 4000hash spada pretkosc pisze 75% ram zuzyte i co niema znaczenia ma poniewaz iest tak ze iak ustawiamy hash np.1000 to te tysiac iest 1000 x 2 = 2000 tzn.ze na kazdy rdzen mamy po tysiaku hash.lapiecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie możesz robić "przegięć " ani w jedną-ani w drugą stronę-MUSI być zachowany BALANS! między hashem a wolną ilością pamięci!!!

   Usuń
 29. Strona z pojedynku StockFish& Holdini przestala dzialac.
  http://www.tcec-chess.net/live.php>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda strona cały czas działa .Oto ostatni zapis Event: nTCEC - Superfinal - Season
   Date: 2013.05.03
   Round: 26.1
   Time control: 150' + 60"
   Result: *
   Termination: *
   White: Stockfish 250413 (3108)
   Black: Houdini 3 (3134)
   Game PGN: With engine output | No engine output
   Waiting approximately
   1:44
   for white to move.
   Last server update:
   Fri, 03 May 2013 02:59:40 GM

   Usuń
  2. Działała i działa.

   Usuń
  3. Teraz dziala,ale wczoraj nie dzialala.

   Usuń
 30. Andrzej Opole3 maja 2013 12:08

  Jest juz do pobrania 3 majowy StockFisch 03.05.2013.r.

  Link do pobrania:

  http://abrok.eu/stockfish/

  OdpowiedzUsuń
 31. Andrzej Opole3 maja 2013 18:12

  Grali bez ksiazki ,6 sek.1 pos.

  StockFish 03-05-2013 x64-Houdini 3 Pro x64- 1 pos-6 sek-2800 Mhz E6300

  Pozycja Silnik Punkty St Ho S-B
  1 Stockfish_13050310_x64 7.5/14 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇ ==0=1==01===1= 48.75
  2 Houdini_3_Pro_x64_MAC 6.5/14 ==1=0==10===0= ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇ 48.75


  14 z 999999 partii rozegranych

  Poczštek turnieju: 2013.05.03, 04:54:08
  Ostatnio zaktualizowano: 2013.05.03, 09:09:16
  Miejsce/ Kraj: ANP, Polska
  Poziom: 6 Sekundy
  Sprzêt komputerowy: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz z 4,0 GB pamiêci
  System operacyjny: Windows XP Prof. 64 bit
  Plik PGN: StockFish 03-05-2013 x64-Houdini 3 Pro x64- 1 pos-6 sek-2800 Mhz E6300.pgn
  Tabela utworzona z: Arena 3.0

  OdpowiedzUsuń
 32. Andrzej Opole3 maja 2013 21:11

  StockFish 03-05-2013 x64-Houdini 3 Pro x 2013

  1 Stockfish_13050310_x64 2000 ˝˝0˝1˝˝01˝˝˝1˝˝˝1110 11.5 / 20
  2 Houdini_3_Pro_x64_MAC 2000 ˝˝1˝0˝˝10˝˝˝0˝˝˝0001 8.5 / 20

  OdpowiedzUsuń
 33. Andrzej Opole4 maja 2013 15:38

  Graja bez ksiazki

  StockFish 03-05-2013 x64- Houdini 3 Pro_MACx64- 1 pos-6 sek-2800 Mhz E6300

  Pozycja Silnik Punkty St Ho S-B
  1 Stockfish_13050315_x64 7.0/8 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ =1=11111 7.00
  2 Houdini_3_Pro_x64_MAC 1.0/8 =0=00000 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 7.00


  8 z 9999999 partii rozegranych

  Poczštek turnieju: 2013.05.04, 05:06:02
  Ostatnio zaktualizowano: 2013.05.04, 15:30:17
  Miejsce/ Kraj: ANP, Polska
  Poziom: 6 Sekundy
  Sprzêt komputerowy: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz z 4,0 GB pamiêci
  System operacyjny: Windows XP Prof. 64 bit
  Plik PGN: StockFish 03-05-2013 x64- Houdini 3 Pro_MACx64- 1 pos-6 sek-2800 Mhz E6300.pgn
  Tabela utworzona z: Arena 3.0

  OdpowiedzUsuń
 34. Andrzej Opole4 maja 2013 15:49

  Garaja bez ksiazki,1 pos 6 sek.

  StockFish 03-05-2013 x64- Houdini 3 Pro_MACx64- 1 pos-6 sek-2800 Mhz E6300

  Pozycja Silnik Punkty St Ho S-B
  1 Stockfish_13050315_x64 9.0/10 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ =1=1111111 9.00
  2 Houdini_3_Pro_x64_MAC 1.0/10 =0=0000000 ˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ ˇˇ 9.00


  10 z 9999999 partii rozegranych

  Poczštek turnieju: 2013.05.04, 05:06:02
  Ostatnio zaktualizowano: 2013.05.04, 15:50:07
  Miejsce/ Kraj: ANP, Polska
  Poziom: 6 Sekundy
  Sprzêt komputerowy: Pentium(R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80GHz z 4,0 GB pamiêci
  System operacyjny: Windows XP Pro. 64 bit
  Plik PGN: StockFish 03-05-2013 x64- Houdini 3 Pro_MACx64- 1 pos-6 sek-2800 Mhz E6300.pgn
  Tabela utworzona z: Arena 3.0

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal